MENÜ

Gözde Girişim

Gözde Girişim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gözde Girişim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gözde Girişim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 213 Gözde Girişim haberi bulunmuştur.

Gözde Girişim Haberleri

Gözde Girişimden çok önemli Şok Marketler kararı

Gözde Girişim'den çok önemli 'Şok Marketler' kararı

Gözde Girişim, Şok Marketler'de sahip olduğu 140.4 milyon lira nominal payın borsada satışa konu edilebilmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na (MKK) başvurdu.

20.11.2018Ekonomi
Borsadaki şirketlerin karı 24 milyar liraya dayandı

Borsadaki şirketlerin karı 24 milyar liraya dayandı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi altında işlem gören şirketlerin net karı, bu yılın 2. çeyreğinde 23 milyar 936 milyon lira oldu.

31.08.2018Ekonomi
Şok Marketler, Borsada işlem görmeye başladı

Şok Marketler, Borsa'da işlem görmeye başladı

Şok Marketler Üst Yöneticisi Demirel. "Halka arzımız, hem yabancı hem de yerli yatırımcılardan toplamda 1 milyar dolar talep görerek yoğun ilgiyle karşılandı. Hisselerimize yurt dışından 1,8 kat, yurt içinden 2,4 kat fazla talep geldi" açıklamasında bulundu.

18.05.2018Ekonomi
Şokun halka arzında fiyat aralığı düşürüldü

Şok'un halka arzında fiyat aralığı düşürüldü

Şok'un halka arzında fiyat 10-10.5 TL aralığına indirildi, talep toplama süresi 11 Mayıs'a uzatıldı.

10.05.2018Ekonomi
Halka arzdan gelen borca gidecek

Halka arzdan gelen borca gidecek

HALKA arz için perşembe ve cuma günü talep toplayacak Penta Teknoloji’nin Genel Müdürü Mürsel Özçelik, halka arz gelirlerinin yüzde 80’inini borç ödemede kullanacaklarını söyledi.

8.05.2018Ekonomi
Şok Marketlerde halka arz büyüklüğü 3.1 milyara çıktı

Şok Marketler'de halka arz büyüklüğü 3.1 milyara çıktı

Gelecek ay halka arz edilmesi beklenen Yıldız Holding'in iştiraki Şok Marketler'in halka arz edilecek hisse sayısı artırıldı. Halka arz edilecek revize hisse sayısına göre halka arz büyüklüğü 2.6 milyar lira ile 3.1 milyar lira arasında değişecek.

24.04.2018Ekonomi
Şok Marketin halka arz fiyatı belli oldu

Şok Market'in halka arz fiyatı belli oldu

Beymen'in ardından Şok Market de halka arz fiyatını açıkladı.

20.04.2018Ekonomi
Pentada halka arz detayı belli oldu

Penta'da halka arz detayı belli oldu

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., iştiraki Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş. halka arz niyetini yatırımcılarla paylaştı. Açıklamada, Penta hisselerinin yüzde 50’ye kadarının halka arz edilmesinin beklendiği belirtildi.

16.04.2018Ekonomi
TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) 3. TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni’ni kapsamında Sermaye Piyasası Yazarı ödülünü Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e verdi.

12.04.2018Ekonomi
Şok Marketler için halka arz başvurusu

Şok Marketler için halka arz başvurusu

Şok Marketler’in beklenen halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldı. Onay bekleniyor.

14.03.2018Ekonomi
Ülkerden 2 milyar liralık satış hamlesi

Ülker'den 2 milyar liralık satış hamlesi

Yıldız Holding, Ülker Bisküvi'de sermayenin yüzde 30'una denk gelen 102.6 milyon adet hisseyi 2 milyar lira karşılığında Pladis Foods Limited'e sattı. Son gerçekleşen satışla Pladis'in Ülker'deki hissesi yüzde 51'e çıktı. Pladis de, Yıldız Holding'e bağlı şirketlerden biri konumunda.

2.01.2018Ekonomi
Murat Ülkerden flaş karar Gözde Girişim hisselerini sattı

Murat Ülker'den flaş karar! Gözde Girişim hisselerini sattı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Gözde Girişim'de sahip olduğu ve yüzde 11.9 hisseye denk gelen 45.8 milyon adet payın tamamını pay hisse başına 5.61 liradan Yıldız Holding'e sattı.

28.12.2017Ekonomi
Franklin Templeton Gözde Girişim’e ortak oluyor

Franklin Templeton Gözde Girişim’e ortak oluyor

450 milyon dolar aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük girişim sermaye şirketlerinden biri olan, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Franklin Templeton Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ile bir danışmanlık anlaşması imzaladı.

30.10.2017Ekonomi
Polinas, Propak  Ambalaj’ı aldı

Polinas, Propak Ambalaj’ı aldı

GÖZDE Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin dolaylı bağlı ortaklığı Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş, Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş’nin hisselerinin yüzde 90’ını 47 milyon Euro karşılığında satın aldı.

22.09.2017Ekonomi
Polinas Plastik, Propak Ambalaj’ı aldı

Polinas Plastik, Propak Ambalaj’ı aldı

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin dolaylı bağlı ortaklığı Polinas Plastik Sanayii ve Ticareti A.Ş., Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama A.Ş.’nin hisselerinin yüzde 90’ını 47 milyon Euro karşılığında satın alarak ambalaj sektöründe dev bir satın almaya imza attı. ÜNLÜ & Co, bu süreçte Gözde Girişim ve Polinas’ın finansal danışmanlığını üstlendi.

22.09.2017Ekonomi
O bankanın adı değişiyor

O bankanın adı değişiyor

Türkiye Finans'ın adı ‘Selis Katılım Bankası’ olarak değiştiriliyor. Suudi Arabistan merkezli National Commercial Bank’ın yüzde 67,03 ile çoğunluk hisselerine sahip olduğu banka, önümüzdeki günlerde yeni ismi ve logosuyla tanıtıma çıkacak.

28.04.2017Ekonomi
Ambalaj devi Propak ile ilgili çok önemli gelişme

Ambalaj devi Propak ile ilgili çok önemli gelişme

Tüketim sektöründe büyüme beklentilerine paralel yabancı ilgisinin son yıllarda arttığı ambalaj sektöründe Korozo Ambalaj'ın özel girişim sermayesi Actera Group tarafından satın alınmasının ardından, kaynaklar, Bedminster Capital'in de Propak Ambalaj'daki yüzde 80 hissesinin satışı için yetki verdiğini söylediler.

11.04.2017Ekonomi
‘Satanla dedikodu çıkaranlar aynı’

‘Satanla dedikodu çıkaranlar aynı’

FETULLAHÇI Terör Örgütü (FETÖ) bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle kayyuma devredilen Kaynak Holding’in Ülker Grubu ile bağlantılı olduğu ve bu konuda bir soruşturma başlatıldığı basında iddia edilmişti.

24.11.2016Ekonomi
Yıldız Holding hisse alımlarına devam etti

Yıldız Holding hisse alımlarına devam etti

Yıldız Holding, grup şirketlerinin hisselerinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sert satışların ardından, Ülker Bisküvi, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde yaptığı alımlara dün de devam etti.

18.11.2016Ekonomi
Yıldız Holding Ülker, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde alım yaptı

Yıldız Holding Ülker, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde alım yaptı

Yıldız Holding grup şirketlerinin hisselerinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sert satışların ardından, holding dün Ülker Bisküvi, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde güçlü alımlar yaptı.

17.11.2016Ekonomi
Murat Ülker hisse aldı

Murat Ülker hisse aldı

YILDIZ Holding hisselerinde yaşanan önceki gün yaşanan düşüşün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi’den hisse aldığını açıkladı.

15.11.2016Ekonomi
Murat Ülkerden hisse alım hamlesi

Murat Ülker'den hisse alım hamlesi

Yıldız Holding hisselerinde dün yaşanan sert düşüşün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi'den 100 bin adet hisse alımı yaptı.

15.11.2016Ekonomi
Yıldız Holdingden o iddialara ilişkin açıklama

Yıldız Holding'den o iddialara ilişkin açıklama

Yıldız Holding'e dönük, "FETÖ" operasyonu yapılacağına ilişkin bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin ardından, Yıldız Holding'den konuyla ilgili açıklama geldi. Bu haberlerin gerçek dışı ve kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada, yasal haklarının saklı tutulduğu ifade edildi. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de, Twitter adresinden, "Ortalığı sebepsiz yere telaşe verenler var. Alnımız ak, işlerimiz temiz, çalışmaya devam ediyoruz" mesajını paylaştı.

14.11.2016Ekonomi
Murat Ülker: 15 Temmuz sonrası para girişi var..

Murat Ülker: "15 Temmuz sonrası para girişi var.."

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren Gözde Girişim ile ekonomi dışına çıkma riski olan şirketleri Türkiye'ye kazandırdıklarını söyleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, " Gözde'nin altında birbirine benzemeyen pek çok irili ufaklı şirket var. Bu şirketlerin benzeyen tarafı ise, Gözde'ye girmeden önce bir kısmında işlerin yolunda gitmemesi. Gözde bu şirketleri büyütüp, geliştirip kendi sektörlerinde bir 'değer' haline getiriyor" dedi.

22.10.2016Ekonomi
UCZ Mağazacılık için Ülkere izin çıktı

UCZ Mağazacılık için Ülker'e izin çıktı

Rekabet Kurumu, UCZ Mağazacılık hisselerinin Yıldız Holding tarafından devralınmasını onayladı

4.07.2016Ekonomi
Borsadan Polinasa halka arz engeli

Borsa'dan Polinas'a halka arz engeli

Borsa İstanbul, Gözde Girişim'in dolaylı iştiraki Polinas Plastik'in 2014 ve 2015 yılında dönem zararı etmesi sebebiyle, halka arz sonrası Borsa İstanbul'da işlem görmesine ilişkin başvurusunun yeniden değerlendirilmesine karar verdi.

23.06.2016Ekonomi
66 yıllık Azmüsebat, Yıldız Holdingin

66 yıllık Azmüsebat, Yıldız Holding'in

Rekabet Kurulunca, Starcity Outlet Alışveriş Merkezinin hisselerinin tamamının Gençoğlu AVM Yatırımları AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı. Kurul, DERBY, TOKAI gibi markaların üreticisi Azmüsebat Çelik’in Yıldız Holding tarafından devralınmasına onay verdi.

15.06.2016Ekonomi
Gözde Girişim, Azmüsebat Çelik’in tamamını satın alıyor

Gözde Girişim, Azmüsebat Çelik’in tamamını satın alıyor

Yıldız Holding’e bağlı şirketlerden Gözde Girişim, DERBY, TOKAI gibi markaların üreticisi Azmüsebat Çelik’in tamamına sahip oluyor. Üç yıl önce şirketin yüzde 48,81’ini alan Gözde Girişim, son alım operasyonuna onay için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

2.05.2016Ekonomi
Gözde Girişimin iştirakinden satın alma

Gözde Girişim'in iştirakinden satın alma

Gözde Girişim'in bağlı ortaklığı İsmet Ambalaj, Polinas Plastik'in sermayesinin yüzde 26'sını 20.5 milyon dolara satın aldı.

31.03.2016Ekonomi
Gözde Girişim yeni şirket kurdu

Gözde Girişim yeni şirket kurdu

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Murat Ülker'in yaptığı Gözde Girişim, Çelik Sınai Ürünler A.Ş. unvanlı yeni bir şirket kurdu.

26.08.2015Ekonomi
Ülker ve Boyner’den 80 milyon euroluk satış

Ülker ve Boyner’den 80 milyon euroluk satış!

Boyner Holding ve Yıldız Holding’in ortak olduğu Starcity Alışveriş Merkezi satılıyor. 80 milyon euroya satışa çıkan alışveriş merkezine Rönesans ve Tahincioğlu grupları talip.

14.08.2015Ekonomi
Murat Ülker SAF GYOda hisse sattı

Murat Ülker SAF GYO'da hisse sattı

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GYO) ve Ali Raif Dinçkök SAF GYO’nun yüzde 26,15 hissesini devraldı. Söz konusu hisseler arasında Murat Ülker ve Ahsen Özokur'un da payı bulunuyor.

1.08.2015Ekonomi
Yıldız Holding iştiraki Gözde Girişimden 2,4 milyon dolarlık hisse satışı

Yıldız Holding iştiraki Gözde Girişim'den 2,4 milyon dolarlık hisse satışı

Yıldız Holding iştiraklerinden Gözde Girişim, SAF GYO'daki paylarını Akiş GYO'ya 2.47 milyon dolara sattı.

31.07.2015Ekonomi
Bir kahve içimlik inovasyon

Bir kahve içimlik inovasyon!

Fransız Groupe Lactalis’e satılan Ak Gıda’nın kurucularından Zeki Ziya Sözen, “Sabri Ülker bana, ‘Bir kahve içimlik sürede, sütle ilgili bir fikir söyleyin sizi işe alayım’ demişti. O sürede ‘Bu şişe başka şişe’ fikrini buldum ve şirketin temeli atıldı” dedi.

7.05.2015Ekonomi
Murat Ülkerden flaş ortaklık açıklaması

Murat Ülker'den flaş ortaklık açıklaması

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, gıda dışı sektörlerde girişim sermayesi şirketi olarak faaliyet gösteren iştirakleri Gözde Girişim'in yatırımları arasında bulunan ve bünyesinde Derby ve Tokai gibi markaları bulunduran Azmüsebat Çelik Sanayi'nde hisseleri için stratejik ortaklık dahil farklı opsiyonları değerlendirmek üzere yetkilendirme yaptıklarını söyledi.

7.05.2015Ekonomi
Gözde Girişim hisseleri bir tweetle yükseldi

Gözde Girişim hisseleri bir tweetle yükseldi

Gözde Girişim hisseleri şirket ortaklarından Murat Ülker'in sosyal medya paylaşımı ile yüzde 4 yükseldi

30.04.2015Ekonomi
En büyük şirket tahvil ihracı gerçekleşti

En büyük şirket tahvil ihracı gerçekleşti

Gözde Girişim’in yerel piyasalarda gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı tamamlandı. 2 yıl vadeli, 400 milyon TL tutarındaki tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı oldu.

30.12.2014Ekonomi
Çikolata duşlu reklama veto

Çikolata duşlu reklama veto

Fortune Türkiye tarafından ‘Yılın İş İnsanı’ seçilen Murat Ülker patron değil baş mesul olduğunu söyledi. Dergiye konuşan Ülker, “Reklamlarla ilgili 48 saatlik veto hakkım var. En son çikolata ile yıkanan adam olduğu için Dido reklamını veto ettim” dedi.

3.12.2014Ekonomi
Yıldız Holdingden şimdilik satmıyoruz kararı

Yıldız Holding'den 'şimdilik satmıyoruz' kararı

Yıldız Holding, Gözde Girişim'deki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmının blok satışı kararını altı ay süresince dondurdu.

6.11.2014Ekonomi
‘Makina’yı topladı

‘Makina’yı topladı

YILDIZ Holding’e bağlı Gözde Girişim, yüzde 59.96’lık payla hâkim hissedarı olduğu Makina Takım Endüstrisi AŞ’deki paylarının, borsa kotundan çıkması amacıyla gönüllü pay alım teklifi yapacağını bildirdi.

21.09.2014Ekonomi
57 yıllık şirket borsadan çıkacak

57 yıllık şirket borsadan çıkacak!

Yıldız Holding'e bağlı Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ, yüzde 59,96'lık payla hakim hissedarı olduğu Makina Takım Endüstrisi AŞ paylarının, Borsa kotundan çıkması amacıyla gönüllü pay alım teklifi yapacağını bildirdi. Gözde Girişim şirketin mevcut bilanço yapısının kendi faaliyetlerini sürdürmek için finansman teminine imkan vermediğini belirtirken şirketin daha ağır bir yeniden yapılandırma sürecine girmesi gerektiğini dile getirdi. Daha önce borsadan çıkmak için pay alım duyurusu yapan, halka arz oranı çok düşük olan şirketlerin aksine Makina Takım'ın yüzde 40,40'ı halka arz edilmiş durumda. Daha önceden borsadan çıkma duyurusu yapan şirketlerin aksine bilanço yapısındaki sorunlar belirtilerek yeniden yapılanma gerekçesi ile bu kararın alındığı belirtildi..

21.09.2014Ekonomi
Murat Ülker’den sıkı takip

Murat Ülker’den sıkı takip

Çarşamba günü Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva tesislerinde başka bir heyecan vardı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker liderliğinde Ülker Grubu üst düzey yöneticileri ve onlarca minik futbolcu ortak bir heyecanı paylaştı.

24.08.2014Ekonomi
Ülkerden flaş satış kararı

Ülker'den flaş satış kararı

Yıldız Holding Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'ndaki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmını yabancılara blok satacak.

7.08.2014Ekonomi
Yabancılara ‘Yıldız’ satış

Yabancılara ‘Yıldız’ satış

ÜLKER’i bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndaki hisselerinin yüzde 10’a kadar kısmını yabancılara blok satacak.

6.08.2014Ekonomi
Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi

Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi

Çukurova Grubu yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini geri almak için Alfa Grubu ile anlaştı. İngiliz Yüksek Mahkemesi ayrıntıları açıklamazken, Rus Altimo 1 Ağustos’ta beklediği ödemenin Ziraat Bankası’ndan karşılacağını duyurdu.

26.07.2014Ekonomi
Çukurova ve Alfa anlaştı

Çukurova ve Alfa anlaştı

Çukurova ve Alfa, Turkcell'deki payların geri alımı konusunda finansman için gereken koşullarda anlaştı. İki şirket arasındaki davanın görüldüğü İngiliz Privy Council de anlaşmayı onayladı.

25.07.2014Ekonomi
Turkcell’e Hazine ve BDDK vetosu

Turkcell’e Hazine ve BDDK vetosu

ÇUKUROVA Grubu’nun, yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini Rus Alfa Grup’tan geri almak üzere 30 Temmuz’a kadar ödemesi gereken 1.6 milyar dolar için, Yıldız Holding’in iştiraki Gözde Girişim ile yürüttüğü finansman görüşmeleri bu kez de Hazine Müsteşarlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) takıldı.

17.07.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi

Çukurova, yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini geri almak için Alfa Grubu ile anlaştı. 1.6 milyar dolarlık anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı. Altimo ödemenin Ziraat Bankası’ndan karşılanacağını duyurdu.

25.07.2014