MENÜ

Gözde Girişim

Gözde Girişim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gözde Girişim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 184 Gözde Girişim haberi bulunmuştur.

Gözde Girişim Haberleri

O bankanın adı değişiyor

O bankanın adı değişiyor

Türkiye Finans'ın adı ‘Selis Katılım Bankası’ olarak değiştiriliyor. Suudi Arabistan merkezli National Commercial Bank’ın yüzde 67,03 ile çoğunluk hisselerine sahip olduğu banka, önümüzdeki günlerde yeni ismi ve logosuyla tanıtıma çıkacak.

28.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Sermaye piyasaları ödüllerinin sahipleri belli oldu

Sermaye piyasaları ödüllerinin sahipleri belli oldu

Sermaye piyasaları ödüllerinin sahipleri belli oldu

25.4.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Ambalaj devi Propak ile ilgili çok önemli gelişme

Ambalaj devi Propak ile ilgili çok önemli gelişme

Tüketim sektöründe büyüme beklentilerine paralel yabancı ilgisinin son yıllarda arttığı ambalaj sektöründe Korozo Ambalaj'ın özel girişim sermayesi Actera Group tarafından satın alınmasının ardından, kaynaklar, Bedminster Capital'in de Propak Ambalaj'daki yüzde 80 hissesinin satışı için yetki verdiğini söylediler.

11.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
‘Satanla dedikodu çıkaranlar aynı’

‘Satanla dedikodu çıkaranlar aynı’

FETULLAHÇI Terör Örgütü (FETÖ) bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle kayyuma devredilen Kaynak Holding’in Ülker Grubu ile bağlantılı olduğu ve bu konuda bir soruşturma başlatıldığı basında iddia edilmişti.

24.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Yıldız Holding hisse alımlarına devam etti

Yıldız Holding hisse alımlarına devam etti

Yıldız Holding, grup şirketlerinin hisselerinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sert satışların ardından, Ülker Bisküvi, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde yaptığı alımlara dün de devam etti.

18.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Yıldız Holding Ülker, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde alım yaptı

Yıldız Holding Ülker, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde alım yaptı

Yıldız Holding grup şirketlerinin hisselerinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sert satışların ardından, holding dün Ülker Bisküvi, Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde güçlü alımlar yaptı.

17.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Murat Ülker hisse aldı

Murat Ülker hisse aldı

YILDIZ Holding hisselerinde yaşanan önceki gün yaşanan düşüşün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi’den hisse aldığını açıkladı.

15.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Murat Ülkerden hisse alım hamlesi

Murat Ülker'den hisse alım hamlesi

Yıldız Holding hisselerinde dün yaşanan sert düşüşün ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ülker Bisküvi'den 100 bin adet hisse alımı yaptı.

15.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Yıldız Holdingden o iddialara ilişkin açıklama

Yıldız Holding'den o iddialara ilişkin açıklama

Yıldız Holding'e dönük, "FETÖ" operasyonu yapılacağına ilişkin bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin ardından, Yıldız Holding'den konuyla ilgili açıklama geldi. Bu haberlerin gerçek dışı ve kabul edilemez olduğu belirtilen açıklamada, yasal haklarının saklı tutulduğu ifade edildi. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de, Twitter adresinden, "Ortalığı sebepsiz yere telaşe verenler var. Alnımız ak, işlerimiz temiz, çalışmaya devam ediyoruz" mesajını paylaştı.

14.11.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Murat Ülker: 15 Temmuz sonrası para girişi var..

Murat Ülker: "15 Temmuz sonrası para girişi var.."

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren Gözde Girişim ile ekonomi dışına çıkma riski olan şirketleri Türkiye'ye kazandırdıklarını söyleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, " Gözde'nin altında birbirine benzemeyen pek çok irili ufaklı şirket var. Bu şirketlerin benzeyen tarafı ise, Gözde'ye girmeden önce bir kısmında işlerin yolunda gitmemesi. Gözde bu şirketleri büyütüp, geliştirip kendi sektörlerinde bir 'değer' haline getiriyor" dedi.

22.10.2016EkonomiHürriyet Yazarı
UCZ Mağazacılık için Ülkere izin çıktı

UCZ Mağazacılık için Ülker'e izin çıktı

Rekabet Kurumu, UCZ Mağazacılık hisselerinin Yıldız Holding tarafından devralınmasını onayladı

4.7.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Borsadan Polinasa halka arz engeli

Borsa'dan Polinas'a halka arz engeli

Borsa İstanbul, Gözde Girişim'in dolaylı iştiraki Polinas Plastik'in 2014 ve 2015 yılında dönem zararı etmesi sebebiyle, halka arz sonrası Borsa İstanbul'da işlem görmesine ilişkin başvurusunun yeniden değerlendirilmesine karar verdi.

23.6.2016EkonomiHürriyet Yazarı
66 yıllık Azmüsebat, Yıldız Holdingin

66 yıllık Azmüsebat, Yıldız Holding'in

Rekabet Kurulunca, Starcity Outlet Alışveriş Merkezinin hisselerinin tamamının Gençoğlu AVM Yatırımları AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı. Kurul, DERBY, TOKAI gibi markaların üreticisi Azmüsebat Çelik’in Yıldız Holding tarafından devralınmasına onay verdi.

15.6.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Gözde Girişim, Azmüsebat Çelik’in tamamını satın alıyor

Gözde Girişim, Azmüsebat Çelik’in tamamını satın alıyor

Yıldız Holding’e bağlı şirketlerden Gözde Girişim, DERBY, TOKAI gibi markaların üreticisi Azmüsebat Çelik’in tamamına sahip oluyor. Üç yıl önce şirketin yüzde 48,81’ini alan Gözde Girişim, son alım operasyonuna onay için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

2.5.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Gözde Girişimin iştirakinden satın alma

Gözde Girişim'in iştirakinden satın alma

Gözde Girişim'in bağlı ortaklığı İsmet Ambalaj, Polinas Plastik'in sermayesinin yüzde 26'sını 20.5 milyon dolara satın aldı.

31.3.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Gözde Girişim yeni şirket kurdu

Gözde Girişim yeni şirket kurdu

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Murat Ülker'in yaptığı Gözde Girişim, Çelik Sınai Ürünler A.Ş. unvanlı yeni bir şirket kurdu.

26.8.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Ülker ve Boyner’den 80 milyon euroluk satış

Ülker ve Boyner’den 80 milyon euroluk satış!

Boyner Holding ve Yıldız Holding’in ortak olduğu Starcity Alışveriş Merkezi satılıyor. 80 milyon euroya satışa çıkan alışveriş merkezine Rönesans ve Tahincioğlu grupları talip.

14.8.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Murat Ülker SAF GYOda hisse sattı

Murat Ülker SAF GYO'da hisse sattı

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GYO) ve Ali Raif Dinçkök SAF GYO’nun yüzde 26,15 hissesini devraldı. Söz konusu hisseler arasında Murat Ülker ve Ahsen Özokur'un da payı bulunuyor.

1.8.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Yıldız Holding iştiraki Gözde Girişimden 2,4 milyon dolarlık hisse satışı

Yıldız Holding iştiraki Gözde Girişim'den 2,4 milyon dolarlık hisse satışı

Yıldız Holding iştiraklerinden Gözde Girişim, SAF GYO'daki paylarını Akiş GYO'ya 2.47 milyon dolara sattı.

31.7.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Bir kahve içimlik inovasyon

Bir kahve içimlik inovasyon!

Fransız Groupe Lactalis’e satılan Ak Gıda’nın kurucularından Zeki Ziya Sözen, “Sabri Ülker bana, ‘Bir kahve içimlik sürede, sütle ilgili bir fikir söyleyin sizi işe alayım’ demişti. O sürede ‘Bu şişe başka şişe’ fikrini buldum ve şirketin temeli atıldı” dedi.

7.5.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Murat Ülkerden flaş ortaklık açıklaması

Murat Ülker'den flaş ortaklık açıklaması

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, gıda dışı sektörlerde girişim sermayesi şirketi olarak faaliyet gösteren iştirakleri Gözde Girişim'in yatırımları arasında bulunan ve bünyesinde Derby ve Tokai gibi markaları bulunduran Azmüsebat Çelik Sanayi'nde hisseleri için stratejik ortaklık dahil farklı opsiyonları değerlendirmek üzere yetkilendirme yaptıklarını söyledi.

7.5.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Gözde Girişim hisseleri bir tweetle yükseldi

Gözde Girişim hisseleri bir tweetle yükseldi

Gözde Girişim hisseleri şirket ortaklarından Murat Ülker'in sosyal medya paylaşımı ile yüzde 4 yükseldi

30.4.2015EkonomiHürriyet Yazarı
En büyük şirket tahvil ihracı gerçekleşti

En büyük şirket tahvil ihracı gerçekleşti

Gözde Girişim’in yerel piyasalarda gerçekleştirdiği ilk tahvil ihracı tamamlandı. 2 yıl vadeli, 400 milyon TL tutarındaki tahvil ihracı, bugüne kadarki en büyük şirket ihracı oldu.

30.12.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Çikolata duşlu reklama veto

Çikolata duşlu reklama veto

Fortune Türkiye tarafından ‘Yılın İş İnsanı’ seçilen Murat Ülker patron değil baş mesul olduğunu söyledi. Dergiye konuşan Ülker, “Reklamlarla ilgili 48 saatlik veto hakkım var. En son çikolata ile yıkanan adam olduğu için Dido reklamını veto ettim” dedi.

3.12.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Yıldız Holdingden şimdilik satmıyoruz kararı

Yıldız Holding'den 'şimdilik satmıyoruz' kararı

Yıldız Holding, Gözde Girişim'deki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmının blok satışı kararını altı ay süresince dondurdu.

6.11.2014EkonomiHürriyet Yazarı
‘Makina’yı topladı

‘Makina’yı topladı

YILDIZ Holding’e bağlı Gözde Girişim, yüzde 59.96’lık payla hâkim hissedarı olduğu Makina Takım Endüstrisi AŞ’deki paylarının, borsa kotundan çıkması amacıyla gönüllü pay alım teklifi yapacağını bildirdi.

21.9.2014EkonomiHürriyet Yazarı
57 yıllık şirket borsadan çıkacak

57 yıllık şirket borsadan çıkacak!

Yıldız Holding'e bağlı Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ, yüzde 59,96'lık payla hakim hissedarı olduğu Makina Takım Endüstrisi AŞ paylarının, Borsa kotundan çıkması amacıyla gönüllü pay alım teklifi yapacağını bildirdi. Gözde Girişim şirketin mevcut bilanço yapısının kendi faaliyetlerini sürdürmek için finansman teminine imkan vermediğini belirtirken şirketin daha ağır bir yeniden yapılandırma sürecine girmesi gerektiğini dile getirdi. Daha önce borsadan çıkmak için pay alım duyurusu yapan, halka arz oranı çok düşük olan şirketlerin aksine Makina Takım'ın yüzde 40,40'ı halka arz edilmiş durumda. Daha önceden borsadan çıkma duyurusu yapan şirketlerin aksine bilanço yapısındaki sorunlar belirtilerek yeniden yapılanma gerekçesi ile bu kararın alındığı belirtildi..

21.9.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Murat Ülker’den sıkı takip

Murat Ülker’den sıkı takip

Çarşamba günü Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva tesislerinde başka bir heyecan vardı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker liderliğinde Ülker Grubu üst düzey yöneticileri ve onlarca minik futbolcu ortak bir heyecanı paylaştı.

24.8.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Ülkerden flaş satış kararı

Ülker'den flaş satış kararı

Yıldız Holding Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'ndaki hisselerinin yüzde 10'a kadar kısmını yabancılara blok satacak.

7.8.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Yabancılara ‘Yıldız’ satış

Yabancılara ‘Yıldız’ satış

ÜLKER’i bünyesinde bulunduran Yıldız Holding, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’ndaki hisselerinin yüzde 10’a kadar kısmını yabancılara blok satacak.

6.8.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi

Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi

Çukurova Grubu yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini geri almak için Alfa Grubu ile anlaştı. İngiliz Yüksek Mahkemesi ayrıntıları açıklamazken, Rus Altimo 1 Ağustos’ta beklediği ödemenin Ziraat Bankası’ndan karşılacağını duyurdu.

26.7.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Çukurova ve Alfa anlaştı

Çukurova ve Alfa anlaştı

Çukurova ve Alfa, Turkcell'deki payların geri alımı konusunda finansman için gereken koşullarda anlaştı. İki şirket arasındaki davanın görüldüğü İngiliz Privy Council de anlaşmayı onayladı.

25.7.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Turkcell’e Hazine ve BDDK vetosu

Turkcell’e Hazine ve BDDK vetosu

ÇUKUROVA Grubu’nun, yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini Rus Alfa Grup’tan geri almak üzere 30 Temmuz’a kadar ödemesi gereken 1.6 milyar dolar için, Yıldız Holding’in iştiraki Gözde Girişim ile yürüttüğü finansman görüşmeleri bu kez de Hazine Müsteşarlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) takıldı.

17.7.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Gözde Girişim: BDDKdan negatif yanıt geldi

Gözde Girişim: BDDK'dan negatif yanıt geldi

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, Gözde Girişim'e Çukurova Holding'in finansmanıyla ilgili Hazine Müsteşarlığı'ndan yazılı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) da sözlü olarak negatif görüş geldiğini söyledi.

16.7.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Turkcell’le görüşüyoruz

Turkcell’le görüşüyoruz

YILDIZ Holding iştiraki Gözde Girişim’in CEO’su Cem Karakaş, telekom sektöründe yapılandırılmış şartlı finansman görüşmeleri yapmakta olduklarını ancak sektöre ortak olmak suretiyle yatırım planının şu anda bulunmadığını söyledi.

13.6.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Turkcell’in Gözde’si mi

Turkcell’in Gözde’si mi?

Karamehmet 24 Haziran’a kadar 1.6 milyar dolar arıyor.

12.6.2014EkonomiHürriyet Yazarı
108 kişiye işlem yasağı

108 kişiye işlem yasağı

SPK, 108 kişi hakkında 2 yıl süreyle borsalarda geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verdi. Kurul, 4 kişiye ve 1 şirkete de toplamda yaklaşık 4,5 milyon liralık idari para cezası verdi.

23.4.2014EkonomiHürriyet Yazarı
‘Sakallı bere’ ile hedefleri yükseltti

‘Sakallı bere’ ile hedefleri yükseltti

FLO, Polaris, Kinetix, Dockers ve Lumberjack başta olmak üzere çok sayıda markayı bünyesinde bulunduran Ziylan Grubu’nun CEO’su Jaklin Güner, Lumberjack ile ilgili hedef ve beklentilerini açıkladı

12.3.2014Ekonomi Hürriyet Yazarı
Köprü ve otoyollar para bastı

Köprü ve otoyollar para bastı

Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile otoyollardan 10 yılda 4,4 milyar dolar gelir elde edildi.

29.1.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Asıl darbe yatırımcıya

Asıl darbe yatırımcıya

HÜKÜMET ile cemaat arasındaki gerilim yatırımcıları vurdu.

23.12.2013EkonomiHürriyet Yazarı
Paylaşılamayan ‘köprü ve otoyol’ şirketi

Paylaşılamayan ‘köprü ve otoyol’ şirketi

Otoyol ve köprülerin özelleştirilmesini yürütecek olan şirket paylaşılamıyor. Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye otoyol ve köprülerin halka arzına yönelik şirket kurulmasını içeren bir yasa teklifi gönderildi.

8.12.2013GündemHürriyet Yazarı
Beş Türk devinin satışına onay

Beş Türk devinin satışına onay

Rekabet Kurulu, bazı devralma ve ortaklık başvurularını karara bağladı. Buna göre 5 büyük Türk firmasının ortaklık ve satışları onaylandı.

6.12.2013EkonomiHürriyet Yazarı
Başka fonla anlaşmıştık, son anda vazgeçtiler

Başka fonla anlaşmıştık, son anda vazgeçtiler

ZİYLAN Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, yüzde 50’si geçen hafta satılan şirketi için, “Geçtiğimiz yıl başka bir fonla el sıkıştık. Son imzalar atılmadan vazgeçtiler. İyi ki öyle olmuş. Bu yıl ile geçen yıl arasında dehşet EBİTDA farkı var. O değerli fona iyi bir yemek ısmarlayacağım” dedi.

21.11.2013EkonomiHürriyet Yazarı
Gözde Girişim’de bayrak değişimi

Gözde Girişim’de bayrak değişimi

KURULDUĞUNDAN bu yana Gözde Girişim’in Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Atilla Kurama emekli oldu.

20.11.2013EkonomiHürriyet Yazarı
Türk ayakkabı devine üç yeni ortak

Türk ayakkabı devine üç yeni ortak

Bünyesinde Flo, Polaris ve Kinetix gibi ayakkabı markalarını bulunduran Ziylan Grubu'nun yüzde 50 hissesi satıldı. Ziylan'ın yarısını satın alan üçlü konsorsiyumda, Ülker, BİM ve Mater Footwear bulunuyor. Satış işleminin 500 milyon TL'yi aştığı tahmin ediliyor.

14.11.2013EkonomiHürriyet Yazarı
Ülker’e yabancıdan üç kat talep

Ülker’e yabancıdan üç kat talep

Ülker Bisküvi’nin 431 milyon dolarlık hisse satışına 1.3 milyar dolar talep geldi. Elde edilen gelir Gözde Girişim ile Yıldız Holding’in yatırımlarında kullanılacak.

4.10.2013EkonomiHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Yolu Ülker açtı Ziraat bitirdi

Çukurova, yüzde 13.8’lik Turkcell hissesini geri almak için Alfa Grubu ile anlaştı. 1.6 milyar dolarlık anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı. Altimo ödemenin Ziraat Bankası’ndan karşılanacağını duyurdu.

25.7.2014

Dünya Kupası müziğinde şampiyon yine Türkiye’den

GEÇEN yıl mayıs ayında New York’ta Umut Özaydınlı’nın Deviant Ventures (Sıradışı Girişimler) adlı şirketinin ofisine gittiğimde Brezilya’da bugünlerde gerçekleşen Dünya Kupası’yla ilgili müzik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyordu:

28.6.2014

Sağlam teminat birinci şart

Ülker, Karamehmet’in istediği 1.6 milyar dolar için net konuştu.

18.6.2014

O kadar çok param yok

“Kendi paramı bankaya yatırmam” diyen Yıldız Holding’in patronu Murat Ülker, “Ben paramı şirkete yatırırım. Zaten o kadar çok param yok” açıklamasında bulundu.

21.4.2014