MENÜ

Gezi Eylemi

Gezi Eylemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gezi Eylemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gezi Eylemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 720 Gezi Eylemi haberi bulunmuştur.

Gezi Eylemi Haberleri

Beyoğlunda işsizliğe karşı eylem

Beyoğlu'nda işsizliğe karşı eylem

Dayanışmaevleri üyesi bir grup, Beyoğlu'nda işsizlik konulu eylem yaptı.

27.11.2005Gündem
İngiliz general: Askerlerimiz Irak’tan çekilmeli

İngiliz general: Askerlerimiz Irak’tan çekilmeli

"Bağdat’ta görevli İngiliz general Nick Houghton: Askerlerimiz Irak’tan çekilmeli. Irak savaşının İngiltere’ye maliyeti 6 milyar euro. Nükleer enerji tehlikeli, pahalı ve istenmeyen bir güçtür. Fransa’da grev. Bush’un Asya gezisi." İşte dünya basınında öne çıkan başlıklar.

7.03.2006Dünya
Taksimde eylemcilere satırlı saldırı

Taksim'de eylemcilere satırlı saldırı

Taksim Gezi Parkı’nda basın açıklaması yapmak isteyen göstericilerle polis arasında yaşanan çatışma üç saat sürdü. Çatışma sırasında Taksim satırlı saldırı görüntülerine sahne oldu.

2.04.2006Gündem
Taksim’in göbeğinde molotof kasası

Taksim’in göbeğinde molotof kasası

Taksim Gezi Parkı’nda slogan atarak protesto eylemi yapan yaklaşık 200 PKK yanlısı, polis müdahale edince kaçtıkları Dolapdere’yi, molotofkokteylleriyle savaş alanına çevirdiler.

2.04.2006Gündem
Alanya Limanında tekneciler arasında kavga

Alanya Limanı'nda tekneciler arasında kavga

Antalya'nın Alanya ilçesinde, kooperatif üyesi bir grup teknecinin, tekneleriyle Alanya Limanı girişini kapatarak, üye olmayan teknelerin denize açılmasını engellemek istemesi üzerine kavga çıktı.

1.06.2006Gündem
DİSK: Dünyanın bütün barışçıları birleşin

DİSK: Dünyanın bütün barışçıları birleşin

DİSK Yönetim Kurulu, İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırılarıyla ilgili olarak, "Dünyanın Bütün Barışçıları birleşin, İsrail’i Durdurun” başlıklı bir kampanyanın başlatılmasını kararlaştırdı.

25.07.2006Gündem
Çeşmede balık çiftliliğini protesto

Çeşme'de balık çiftliliğini protesto

İzmir'in Çeşme ilçesinde, bölgedeki balık çiftliklerini protesto amacıyla Karaburun ilçesi ve Mordoğan beldesinden sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de katılımıyla protesto eylemi düzenlendi.

1.10.2006Gündem
Tüzmene gizli İsrailli işadamı şoku

Tüzmen'e "gizli İsrailli işadamı" şoku

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen İsrail'e yaptığı gezinin ikinci gününde ilginç bir iddia ile karşılaştı: "İsrailli işadamları Türkiye'de kimliklerini gizleyerek iş yapıyor..."

7.03.2007Gündem
Gaziantepte okul eylemi

Gaziantep'te okul eylemi

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Gaziantep'e yapacağı gezi öncesinde vatandaşlar, okul talebiyle eylem yaptı.

7.09.2008Gündem
Ekranın gezginleri önerilerinizi bekliyor

Ekranın gezginleri önerilerinizi bekliyor

CNN Türk’te yaz boyunca hafta içinde her gün yayımlanan gezi programı Sahil Günlüğü üçüncü sezonunu geride bıraktı. Program ekibi, gelecek ay yine kış rutinine dönecek ve her cumartesi "Görmeniz Gereken 50 Yer"le ekrana gelecek. Programın yapımcısı ve sunucusu Fatih Türkmenoğlu "Bir geziyi en özel, en güzel kılan şey, insanlarda yakaladığım bilgelik. Anlık dostluklarda yakalanan o sıcak ve çok gerçek paylaşımlar. İnsanını sevemezsem, oraya bir daha gitmem" diyor. Türkmenoğlu, izleyici önerileri doğrultusunda biçimlenen program için mesajlarınızı bekliyor.

7.09.2008Kelebek
Türk edebiyatı asırlık çınarını kaybetti

Türk edebiyatı asırlık çınarını kaybetti

Türk edebiyatının büyük ustası Fazıl Hüsnü Dağlarca 94 yaşında hayata veda etti.

15.10.2008Gündem
Yazıcıoğlu: Oturuyorlar af konuşuyorlar

Yazıcıoğlu: Oturuyorlar af konuşuyorlar

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve bazı DTP’li milletvekilleriyle buluştuğu yemekte af konuştuklarını öne sürdü.

20.10.2008Gündem
Taksim’de Samatya için ‘Çığlık’ tiyatrosu

Taksim’de Samatya için ‘Çığlık’ tiyatrosu

İstanbul Beyoğlu’nda Bağımsız Hayvan Hakları Savunucuları üyesi bir grup, hayvan deneylerini protesto etti.

23.08.2009Gündem
TAKSİMDE ÖĞRENCİLERİN YGS EYLEMİ

TAKSİM'DE ÖĞRENCİLERİN YGS EYLEMİ

YGS'deki şifre iddialarını protesto eden öğrenciler, Taksim'de biraraya geldi. Galatasaray Meydanı'nda toplanmaya başlayan öğrenciler, Taksim Gezi Parkı'na kadar yürüyüp burada oturma eylemi yaptı. (Haber-Kamera: Zeki GÜNAL - DHA)

15.04.2011Haber
Liselilerin isyan günü

Liselilerin isyan günü

Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nda (YGS) yaşanan şifre skandalına karşı öğrencilerin protestoları artarak devam ediyor.

15.04.2011Gündem
Kanlı olayların önüne geçtik

Kanlı olayların önüne geçtik

Hürriyet, darbe soruşturması kapsamında 31 yıl sonra sorgulanan 12 Eylül döneminin Hava Kuvvetleri Komutanı ve Milli Güvenlik Konseyi üyesi Orgeneral Tahsin Şahinkaya’nın ifadesine ulaştı.

16.10.2011Gündem
Büyükşehir davası 6. günde

Büyükşehir davası 6. günde

Aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da bulunduğu 130 sanığın yargılandığı davanın altıncı oturum devam ediyor.

10.04.2012Ege
CHP İBByi işgal etti

CHP İBB'yi işgal etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu toplantısında Kandilli ve Boğaziçi'nin en güzel manzarasına sahip Sevda Tepesi ve Esenyurt'un yeni imar planları görüşülerek kabul edildi.

16.06.2012Gündem
Fezlekedeki ilginç ayrıntı

Fezlekedeki ilginç ayrıntı

ŞEMDİNLİ’de PKK’lı teröristlerle kucaklaşan 10 BDP/blok milletvekilinin Meclis’e gönderilen fezlekesinden ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

29.11.2012Gündem
Kışanak: Karadeniz halkı barış isteyen halktır

Kışanak: "Karadeniz halkı barış isteyen halktır"

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, partisinin grup toplantısında konuştu. BDP milletvekillerinin Sinop’ta tepkiyle karşılanmalarına değinen Kışanak, "Belli merkezler tarafından yönetilen küçük grup tarafından sanki halk barışa karşı gibi ortam yaratılmıştır. Linç girişimidir. Asıl hakaret Karadeniz halkına yapılmıştır. Biz biliyoruz ki Karadeniz halkı barış isteyen halktır. Biz bu konuda Karadeniz halkından da yüksek sesle bu görüşü dillendirmelerini duymak istiyoruz" diye konuştu.

19.02.2013Gündem
Birileri gaz acısı birileri halay çekti

Birileri gaz acısı birileri halay çekti

İstanbul Valiliği'nin 'kesinlikle yasak' demesine rağmen sendikalar Taksim meydanında 1 Mayıs'ı kutlamakta ısrarlı. İstanbul Emniyeti 20 bin polisle önlem aldı, Taksim'e çıkan tüm yolları kapattı. Taksim'e doğru yürüyenlere polis biber gazı ile müdahale ediyor. Hak -İş de anıta çelenk bırakmak için Taksim Meydanı'na geldi, halaylar eşliğinde kutlama yapıyor.

1.05.2013Gündem
Önder: Yıkım durana kadar buradayım

Önder: "Yıkım durana kadar buradayım"

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında, Gezi Parkı'nın Asker Ocağı Caddesi'ne bakan duvarının yıkılmasını protesto etmek için toplanan gruba polis biber gazı ve gaz bombalarıyla müdahale etti.

28.05.2013Gündem
Gezi Parkına şafak baskını

Gezi Parkı'na şafak baskını

Taksim Gezi Parkı'nda iş makineleriyle yapılan çalışmalara karşı 3 gündür nöbet tutan gruba polis sabaha karşı müdahale etti. Çevik kuvvet ekipleri saat 05.00 sıralarında TOMA eşliğinde parka girdi. Slogan atan gruba polis gaz bombaları atarak müdahale etti. Yaşanan olayların ardından çadırlar yakıldı. Anadolu Ajansı çadırların göstericiler tarafından yakıldığını duyurdu. Göstericiler ise buna karşı çıkarak yüzleri maskeli kişilerin çadırlarını yaktıklarını açıkladı. Sabaha karşı yaşanan olayların görüntüleri ortaya çıktı. Peki kim bunlar?

30.05.2013Gündem
Nihat Doğandan Gezi desteği

Nihat Doğan'dan 'Gezi' desteği

Taksim Gezi Parkı eylemine bir destek de Nihat Doğan'dan geldi.

30.05.2013Gündem
Gezi Parkına polis müdahalesi

Gezi Parkı'na polis müdahalesi

Taksim'deki Gezi Parkı'nda ağaçların sökülüp araziye AVM yapılacak olmasını protesto eden grubun, polisin müdahalesi sonrası bekleyişi sürüyor. Dün akşam saatlerinde bekleyenlerin sayısının yaklaşık 20 bin kişiye ulaştığı tahmin ediliyor. Eylemin en küçük katılımcısı ise 42 günlük İsa bebek oldu.

31.05.2013Gündem
Gezide provokoasyon iddiası

Gezi'de provokoasyon iddiası

Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmesini önlemek için günlerdir bekleyen yüzlerce kişiye polis bu sabah şafak vakti biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Polisin sıktığı gazdan etkilenenler arasında CHP'li vekiller de vardı. Müdahaleyi önlemek için aralarında vekillerin de olduğu bir grup polisle görüşmek ve 'dur' demek için ilerlerken bir anda ortaya çıkan maskeli 4 kişi, polise taşlarla saldırdı. Provokasyon olarak iddia edilen olay gerginliği tırmandırdı.

31.05.2013Gündem
Polisten bir günde ikinci Gezi müdahalesi

Polisten bir günde ikinci Gezi müdahalesi

Gezi Parkı'nda ağaç kesilmesin diye günlerdir nöbet tutanlara polis bugün sabah 05:00'den itibaren biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Çıkan olaylarda çok sayıda kişi gözaltına alındı, Filistin asıllı bir Türk vatandaşı kadın başından ağır yaralandı. Kadının durumunun ağır olduğu belirtildi.

31.05.2013Gündem
İçişleri Bakanı Mumammer Gülerden Gezi Parkı hakkında ilk açıklama

İçişleri Bakanı Mumammer Güler'den Gezi Parkı hakkında ilk açıklama

İÇİŞLERİ Bakanı Muammer Güler, Gezi Parkı’nda yaşanan olaylarla ilgili olarak, bir inatlaşma ve yapılan hizmetlere mani olma durumu söz konusu olduğunu belirterek, "Polisin ‘Girmeyin’ veya ‘Burada bu yasak eylemi yapmayın’ dediği yerlere ısrarla girilmek istenmesi halinde de polisin dağıtmaktan başka çaresi yok" değerlendirmesini yaptı.

31.05.2013Gündem
İzmir ve Ankara Gezi Parkı nöbetinde

İzmir ve Ankara 'Gezi Parkı' nöbetinde

Gün boyu sosyal medyada örgütlenen Gezi Parkı protestocularının eylemleri İzmir ve Ankara'da polis müdahalesi eşliğinde sabah saatlerine kadar sürdü. Ankara'da, Eskişehir yolunu kapatarak Meclis'e yürümek isteyen gruba çevik kuvvet ekipleri 04.50 sıralarında müdahale etti.

1.06.2013Gündem
Köprüyü geçenlere Beşiktaşta müdahale

Köprüyü geçenlere Beşiktaş'ta müdahale

Protesto gösterileri Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Harbiye ve Beşiktaş'ta yoğunlaştı ve buralarda polisin müdahalesi daha sert oldu. Protestolar aralıksız sürerken saat 03.00 sıralarında sokağa çıkan kalabalık gruplar Bağdat Caddesi üzerinden Kadıköy'e, oradan da Taksim'e doğru yürüyüşe geçti. Gruplar 05.00 sıralarında D-100 karayolu İstanbul istikametini trafiğe kapattı. Gruplar köprüyü geçtikten sonra Beşiktaş'ta sabah saat 07:00'de arbede yaşandı. Polis, gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Gerginlik hala devam ediyor.

1.06.2013Gündem
Vali Mutlu ve Başkan Topbaştan Gezi Parkı hakkında açıklama

Vali Mutlu ve Başkan Topbaş'tan Gezi Parkı hakkında açıklama

Taksim Gezi Parkı'ndaki gelişmelerle ilgili olarak Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıklama yaptı.

1.06.2013Gündem
TAKSİMDEKİ GEZİ PARKI OLAYLARINA MARMARİSTEN DESTEK EYLEMİ

TAKSİM'DEKİ GEZİ PARKI OLAYLARINA MARMARİSTEN DESTEK EYLEMİ

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, çoğunluğu gençlerden oluşan yüz kişi ülke genelinde yayılan Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla 19 Mayıs Gençlik Meydanı önünde toplandı.Sosyal paylaşım sitelerinde sözleşen eylemciler 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda toplandı. Çoğunluğu gençlerden oluşan yüz kişi ellerinde Türk Bayrağı ile slogan attı, araçlarıyla korna çalarak protestosunu sürdürdü. Araya giren Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, eylemcilerle görüşerek yürüyüş yapmamaları ve slogan atmamaları konusunda uzlaştı. Zaman zaman alkışlarla tempo tutan protestocular sessizce sabahın ilk ışıklarına kadar bekledi. Muğla Üniversitesi'nde okuyan Emre Işık, Ülkemizin her yerinde arkadaşlarımız eylemlerini yapıyor.Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS/DHA

1.06.2013Haber
İzmir sokak ve caddeleri yangın yeri

İzmir sokak ve caddeleri yangın yeri

İzmir'de, dün akşam saatlerinde Taksim Gezi Parkı'ndaki polis müdahalesini protesto etmek için bir araya gelen yaklaşık 10 bin kişi yürüyüş yaptı, slogan attı.

1.06.2013Ege

Yazar Sonuçları

Kurt ile kuzu...

İSTER iki insanın, ister iki ülkenin ilişkileri bir kere bozulmayagörsün, iki taraf da birbirinin her hareketinden işkillenir.

Hatta ilişkileri düzeltmek için yaptıklarınız bile göze batar.

14.03.2005

Münzevi seyyah

SEYAHAT konusunda kimyamı bozan cümleyi dün okudum. Söyleyen herhangi biri olsaydı, hiç önemsemez geçer giderdim.

Ama cümlenin kaynağı ciddi.

Hem de çok ciddi...

İşte o yüzden biraz durup düşünmek istiyorum.

26.03.2005

Üçgenin iki kanadı paralel olmaz

Şarm El Şeyh/MISIR

AKSİ halde o şekil zaten üçgen olmaz.Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın dış politika danışmanı Büyükelçi Ahmet Davutoğlu, bölgesel güç dengelerini hep üçgenle tarif eder.

20.05.2006

İşte 'şaşırtan anket'in tarihsel-şiirsel belgesi

YUNANLI bir anket kuruluşu Türklere, "Yunan halkıyla ilgili ne düşünüyorsunuz" diye sormuş. Bakoyani, Türklerin % 73'ü "Çok severiz" sonucu çıkınca çok şaşırmış.

12.06.2006

Pippa Bacca ile yüzleşmek

PİPPA Bacca, ne gerek vardı dünyaya barış mesajı vermek için böyle gereksiz işler yapmaya?

13.04.2008

Yol-İş’i hatırlamak

1976 Mayıs’ının ikinci yarısı.

10.11.2008

Türkiye dünya yedincisi

79 milyon turistle Fransa birinci. Onu 58 milyon turistle Amerika, 57 milyon turistle İspanya izliyor. Türkiye dünyada en çok turist çeken yedinci ülke.

29.05.2009

Demokrasimiz demleniyor ki tadından yenmez

BİR şüphe üzerine, ordunun kozmik envanterin saklandığı bölümünde, hâkim tarafından delil araması sürdürülüyor.

29.12.2009

Hukuk usullerinin zorlanmasından adalet çıkmaz

Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ’un tutuklanması liberal demokrat kesimde “artık bu ülkede genelkurmay başkanları da hesap veriyor” yaklaşımı ile karşılandı.

8.01.2012

Tarkan Gezi Parkı’na gelmeliydi

Çünkü Tarkan doğa aşığı olarak bilinen, çevre konusunda aktif çalışmalar yapan tek ünlü.

30.05.2013

Böcek değil vatandaş... Düşman değil vatandaş...

BU satırlar yazılırken İstanbul’da Taksim ve Taksim’e açılan geniş bölgede polis slogan atmaktan veya oturmaktan başka hiçbir şey yapmayan, şiddete hiçbir biçimde başvurmamış olan binlerce insanı ve onlarla birlikte eylemle de hiç ilgisi olmayan yüzbinden fazla insanı gaza boğmaktaydı.

31.05.2013