MENÜ

Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse

Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse ile ilgili tüm haberleri, son dakika Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 30 Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse haberi bulunmuştur.

Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse Haberleri

TSKya ismi verilen 1774 askerden 1668i darbeci çıktı

TSK'ya ismi verilen 1774 askerden 1668'i darbeci çıktı

Genelkurmay Personel Başkanlığı’nda yapılan aramada ele geçirildiği belirtilen belgeye göre, 17-25 Aralık 2013’ten sonra ‘FETÖ’yle bağlantılı’ olduğu gerekçesiyle 1774 askerin ismi TSK’ya bildirildi. TSK, 1277’sine yönelik bir bulguya rastlanmadığını, 457’sinin ise detaylı araştırılması gerektiğini rapor etti. Orduda görev yapmaya devam eden 1774 askerden 1668’inin darbe girişimine katıldığı bilgisi soruşturma dosyasında yer aldı.

19.08.2016Gündem
Kozmik oda savcısı ile darbe şüphelisi Köse’nin sır buluşması

Kozmik oda savcısı ile darbe şüphelisi Köse’nin sır buluşması

HSYK'nın, kozmik oda soruşturmasında görev yapan hakim ve savcılar hakkında hazırlanan rapor, dikkat çekici bir görüşmeyi gün yüzüne çıkardı. Raporda, darbe soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse’nin, Kozmik oda soruşturmasını yapan firari savcı Mustafa Bilgili ile 30 Ocak 2013 tarihinde bir araya geldiğini gösterdi.

13.08.2016Gündem
Kozmik savcı ve darbeci Köse’nin sır buluşması

Kozmik savcı ve darbeci Köse’nin sır buluşması

HSYK’nın, kozmik oda soruşturmasında görev yapan hakim ve savcılar hakkında hazırlanan rapor, dikkat çekici bir görüşmeyi gün yüzüne çıkardı.

12.08.2016Gündem
Muharrem Köse tutuklandı

Muharrem Köse tutuklandı

Eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.

19.07.2016Gündem
Darbeciler kimdi Stratejileri, yanıldıkları noktalar neydi

Darbeciler kimdi? Stratejileri, yanıldıkları noktalar neydi?

Eski Özel Kuvvetler mensubu Binbaşı ve analist Metin Gürcan'dan darbe girişimiyle ilgili çarpıcı yorumlar geldi. Gürcan, cemaatçi subayların darbe mekanizmasının beyni rolünü üstlendiği görüşünde. Gürcan, bu kliğin sıkışmışlık hissi yaşadığını belirterek "Kamikaze dalışı olmasa onlar 16 Temmuz veya 17 Temmuz sabahı toplu bir gözaltı dalgasıyla zaten gözaltına alınacakları" diyor. Gürcan, darbecilerin stratejisinin ‘önce Ankara-İstanbul’da askeri hakimiyeti kur, sonra bunu diğer illere taşı’ olduğu görüşünde...

18.07.2016Gündem
Darbe girişiminde bulunanların listesi çantasından çıktı

Darbe girişiminde bulunanların listesi çantasından çıktı

Bursa İl Jandarma Komutanı'nın çantasında, darbecilerin amacına ulaşmaları halinde kimin hangi göreve getirileceğini gösteren liste ele geçirildi.

16.07.2016Gündem
Darbe girişiminde bulunan askerlerin listesi

Darbe girişiminde bulunan askerlerin listesi

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, darbe girişimini planlayan bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse başkanlığındaki grupta 37 asker yer aldı.

16.07.2016Gündem
İşte darbecilerin atama listesi

İşte darbecilerin atama listesi

İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimini planlayanların girişimin başarılı olması halinde yapacağı atamaları, Anadolu Ajansı duyurdu.

16.07.2016Gündem
AA: Darbeyi planlayan bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse

AA: Darbeyi planlayan bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse

İstanbul ve Ankara'daki askeri kalkışmanın bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse başkanlığında planlandığı belirtildi.

15.07.2016Gündem
Genelkurmayda görev değişikliği

Genelkurmay'da görev değişikliği

Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse başka bir göreve atanırken, yerine vekaleten Albay Oğuz Akkuş getirildi.

6.03.2016Gündem
Son dakika… Kritik isimler hakkında istenen ceza belli oldu

Son dakika… Kritik isimler hakkında istenen ceza belli oldu

Eski Genelkurmay Adli Müşaviri Hayrettin Kaldırımcı ile Hukuk İşleri Müdürü Muharrem Köse'nin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi

22.10.2019Gündem
Game of Thrones dönüşü

Game of Thrones dönüşü

İzmir 2. İdare Mahkemesi, altı yıl önce bir ihbar mektubuyla, Maltepe Askeri Lisesi Yabancı Diller Bölümü’nde öğrencilerine Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisini izlettirdiği gerekçesiyle başlatılan soruşturma sonucu ordudan ihraç edilen Yüzbaşı İskender Gülbahar’a mesleğe dönüş yolunu açtı.

26.08.2018Gündem
Game of Thrones davasında beraat

Game of Thrones davasında beraat

İzmir Maltepe Askeri Lise Yabancı Diller Bölümü’nde yabancı dil eğitimini pekiştirmek için öğrencilerine Game of Thrones dizisini izlettirdikleri için ‘disiplinsizlik’ gerekçesiyle TSK’dan atılan ve ‘Çocuğa müstehcen yayın göstermek ve izletmekle’ suçlanıp yargılanan 4 öğretmen subay, 7 yıl sonra İzmir 25.Asliye Ceza Mahkemesi’nde beraat etti.

3.03.2018Gündem
Kozmik oda operasyonu: 27 gözaltı

Kozmik oda operasyonu: 27 gözaltı

Ankara merkezli operasyonda 27 kişi gözaltına alındı. 45 kişi hakkında yakalama kararı var. Gelen son dakika haberine göre, 15 Temmuz sonrası tutuklanan Genelkurmay eski Adli Müşaviri Muharrem Köse soruşturmada 1 numaralı şüpheli.

25.10.2016Gündem
Adil Öksüz darbe girişimini böyle yönetmiş

Adil Öksüz darbe girişimini böyle yönetmiş

Soruşturma kapsamında alınan ifadeler, eski Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Öksüz'ün darbe girişimden önce yapılan her kritik toplantıyı bizzat yönettiğini gösterdi. İtirafçı bazı sanıkların ifadeleriyle Öksüz'ün darbe girişiminden önce yaptığı toplantılarla planlamalara son şeklini verdiği, planın son halini Fetullah Gülen'e götürdüğü ve onay aldıktan sonra 13 Temmuz'da ABD'den dönerek hayata geçirdiği belirlendi.

20.10.2016Gündem
76 askeri hakim meslekten ihraç edildi

76 askeri hakim meslekten ihraç edildi

Resmi Gazete'de, 76 askeri hakimin meslekten ihracına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurulan komisyon kararı yayımlandı.Komisyon kararında, aralarında eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse'nin de bulunduğu askeri hakimlerin ihraçlarına ilişkin gerekçelere yer verildi.

3.09.2016Gündem
Askeri yargıda 196 değiştirme

Askeri yargıda 196 değiştirme

15 Temmuz darbe girişiminin planlayıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklanan eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri ve Hukuk İşleri Müdürü Hâkim Albay Muharrem Köse ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 2. Ordu, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı adli müşavirlerinin de bulunduğu 196 askeri hâkim ve savcının görev yeri değiştirildi. Üçlü kararname ile 196 askeri hâkim ve savcı, görev yaptıkları komutanlıkların emrine atandı.

26.08.2016Gündem
Genelkurmayın yeni adli müşaviri gözaltında: FETÖ şüphesi

Genelkurmay'ın yeni adli müşaviri gözaltında: FETÖ şüphesi

DARBE soruşturmasını yürüten savcılığın son haftada elde ettiği bilgiler, 15 Temmuz sonrası Genelkurmay Adli Müşavirliği’ne atanan Tuğgeneral Dinçer Ural’ı, FETÖ üyeliğinden gözaltına aldıran süreci başlattı. Ural sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

21.08.2016Gündem
Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirinin yerine atanan generale FETÖ gözaltısı

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri'nin yerine atanan generale FETÖ gözaltısı

15 TEMMUZ darbe girişimi sonrası tutuklanan Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse'nin yerine atanan Tuğgeneral Dinçer Ural, FETÖ örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile dün Ankara'da gözaltına alındı. Tuğgeneral Ural'ın Genelkurmay Karargahı'ndaki odasından alındığı öğrenildi. Ural sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

20.08.2016Gündem
Yaveri ‘kuvvet’ belirler

Yaveri ‘kuvvet’ belirler

Kanlı darbe girişiminden sonra en çok konuşulan konulardan biri de Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve komutanların yakın çevresinde çalışan yaverler, özel kalem müdürleri ve emir subayları gibi görevlilerin FETÖ’cü çıkmalarıydı. Devlet büyüklerinin en yakın çalışma ekibine bu atamaların nasıl yapıldığı sorusu en sık sorulan soruydu. Cumhurbaşkanı’nın yaverleri nasıl seçiliyor, nasıl atanıyor? Necdet Paşa’dan bu prosedürü de öğrendim...

12.08.2016Gündem
Darbe girişimi olmasaydı, gözaltına alacaklardı

Darbe girişimi olmasaydı, gözaltına alacaklardı

FETÖ darbe girişiminde önemli rol oynayan Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse'nin de aralarında yer aldığı bazı üst rütbeli subayların bir bölümüne yönelik, İzmir'de FETÖ'nün TSK içerisindeki yapılanması kapsamında bu hafta sonu operasyon düzenlenmesinin ve gözaltına alınmalarının planlandığı öğrenildi.

20.07.2016Gündem
En yetkili ağız açıkladı: Darbeciler hafta sonu gözaltına alınacaktı

En yetkili ağız açıkladı: Darbeciler hafta sonu gözaltına alınacaktı

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, darbe girişiminde yer aldiği ileri sürülen aralarında Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, Albay Mehmet Oğuz Akkuş, generallerin de bulunduğu çok sayıda kişinin Pararlel yapının ordudaki örgütlenmesi soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alınacağını söyledi.

19.07.2016Gündem
Muharrem Köse darbenin askeri kanadının 1 numarası

'Muharrem Köse darbenin askeri kanadının 1 numarası'

Anayasal düzen Başsavcıvekili Necip İşçimen darbe girişimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:  "Uzun zamandır paralel yapı ile mücadele içerisindeyiz.  Kozmik Oda'da soruşturma yaptığımız Muharrem Köse ismindeki askeri görevlinin şu anda Genelkurmay Adli Müşaviri olarak sıkı yönetim mahkemelerinde görevlendirildiği anlaşılmaktadır. Muharrem Köse darbe girişiminin askeri kanadının 1 numarası olarak gözükmektedir."

16.07.2016Gündem
Genelkurmay Adli Müşavirliğine Tuğgeneral Hayrettin Kaldırımcı atandı

Genelkurmay Adli Müşavirliği'ne Tuğgeneral Hayrettin Kaldırımcı atandı

Milli Savunma Bakanlığına ait atama kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.04.2016Gündem
O albay gitti

O albay gitti

GENELKURMAY Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, görevinden alındı. Askeri kaynaklar, Köse’nin görevden alındığı bilgisini doğrularken, nedenine ilişkin açıklama yapmadı. Köse’nin, paralel yapıyla ilgili bir soruşturma kapsamında görevden alındığı öne sürülüyor.

4.03.2016Gündem

Genelkurmay’da yüksek yargı zirvesi

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, Genelkurmay Başkanı Org. Özel ve ekibine verdiği yemeğin ardından bu kez Genelkurmay Karargahı’nda yüksek yargı zirvesi düzenlendiği ortaya çıktı. Askerlerin yemekli toplantıda Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin sıkıntılarını dile getirdiği öğrenildi.

1.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

15 Temmuz Tartışması 7: Genelkurmay iddianamesindeki tartışılmayacak gerçekler

SİNCAN’da sürmekte olan Genelkurmay Ana Karargâh davasında hâkimin sorularını yanıtlayan darbe sanıklarının her şeyi inkâr etmeleri, yakalandıkları kamera görüntülerine izahat getirmemeleri, bazı sorulara mantığın kabul etmediği garip yanıtlar vermeleri kamuoyunda tepkileri beraberinde getiriyor.

13.06.2017

Yaveri ‘kuvvet’ belirler

Kanlı darbe girişiminden sonra en çok konuşulan konulardan biri de Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve komutanların yakın çevresinde çalışan yaverler, özel kalem müdürleri ve emir subayları gibi görevlilerin FETÖ’cü çıkmalarıydı. Devlet büyüklerinin en yakın çalışma ekibine bu atamaların nasıl yapıldığı sorusu en sık sorulan soruydu. Cumhurbaşkanı’nın yaverleri nasıl seçiliyor, nasıl atanıyor? Necdet Paşa’dan bu prosedürü de öğrendim...

12.08.2016