MENÜ

Fdp

Fdp ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fdp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fdp haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.486 Fdp haberi bulunmuştur.

Fdp Haberleri

Almanya DEAŞ’lıları konuşuyor

Almanya DEAŞ’lıları konuşuyor

Türkiye’nin, yakaladığı Avrupalı DEAŞ üyelerini vatandaşı olduğu ülkelere geri göndermeye başlaması, Almanya’da hükümetle muhalefet arasında çok sert tartışmalara yol açtı.

12.11.2019Avrupa
Maas için önerge: ‘Almanya’nın itibarını zedeledi’

Maas için önerge: ‘Almanya’nın itibarını zedeledi’

Almanya’da muhalefet partisi FDP, Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın ekim ayı sonundaki Ankara ziyaretinde yaptığı açıklamalardan dolayı parlamento tarafından uyarılmasını istedi.

6.11.2019Avrupa
CDU’lu milletvekillerinden AfD çıkışı

CDU’lu milletvekillerinden AfD çıkışı

CDU Thüringen Eyalet Meclis Grubu üyesi 17 milletvekili, seçimlerden birinci çıkan Sol Parti ile olduğu gibi sandıktan ikinci güç çıkan AfD ile de görüşülmesini istedi. Ortak açıklama yapan 17 milletvekili, yazdıkları ortak yazıda, “Seçilen tüm demokratik partilerler görüşülmeli” dedi.

5.11.2019Avrupa
‘Yasa çıkar, sıkı takip et, cezalandır’

‘Yasa çıkar, sıkı takip et, cezalandır’

Yeşiller Federal Meclis milletvekili Cem Özdemir ve Federal Meclis Başkan Vekili Claudia Roth’un ölümle tehdit edilmesine siyasetçilerden sert tepki geldi. SPD, Yeşiller, CDU/CSU, Sol Parti ve FDP temsilcileri, aşırı sağın internet alanında da kontrol altına alınması konusunda ortak görüş bildirdi.

4.11.2019Avrupa
Bu ırkçılık değil de nedir

Bu ırkçılık değil de nedir?

Benigna Munsi. 17 yaşında bir lise öğrencisi. Almanya’nın Nürnberg kentinde dünyaya gelmiş. Doğuştan Alman vatandaşı. Hıristiyan. Annesi Alman, babası Hint kökenli Alman vatandaşı. Jüri üyelerinin oy birliğiyle 25 kız yarışmacı arasından Nürnberg’in ‘Noel Çocuğu’ seçildi. Mutluluktan uçuyordu. Ellerinde çiçeklerle ‘uçarken’ görülen fotoğrafları yayınlandı.

4.11.2019Avrupa
Alman kentinden Nazilere karşı OHAL

Alman kentinden Nazilere karşı OHAL

Almanya’da aşırı sağ tehlike büyüyor. Ülkenin doğusundaki Dresden kenti belediyesi, radikal sağa karşı olağanüstü hal (OHAL) ilan etti.

4.11.2019Dünya
FDP’li Thomae: Alman DEAŞ’lılar...

FDP’li Thomae: Alman DEAŞ’lılar...

Hür Demokrat Parti (FDP), hükümetin, Suriye’deki Alman vatandaşı DEAŞ üyesi teröristlerle en hızlı şekilde ilgilenmesi çağrısı yaptı. FDP Federal Meclis Grup Başkanı Stephan Thomae, hükümetin uzun süre bu konuda sessiz kalamayacağını söyledi.

1.11.2019Avrupa
Almanya’da merkez partilere ağır darbe

Almanya’da merkez partilere ağır darbe

ALMANYA’nın doğu eyaletlerinden Thüringen’de eyalet seçimlerinde merkez partiler tarihi oy kaybına uğrarken, aşırı sol ve aşırı sağın sandıktan güçlü çıkması ülkede derin endişe yarattı.

29.10.2019Dünya
5 oyla yüzde 5’i aştı, 5 milletvekiliyle meclise girdi

5 oyla yüzde 5’i aştı, 5 milletvekiliyle meclise girdi

Hür Demokrat Parti’nin (FDP), Thüringen’de pazar günü yapılan eyalet seçimlerinde yüzde 5 barajını sadece 5 oyla aştığı ortaya çıktı.

28.10.2019Avrupa
Thüringen’de seçmen merkezden kaçtı

Thüringen’de seçmen merkezden kaçtı

Almanya’nın Thüringen Eyaleti’nde dün yapılan seçimlerde, resmi olmayan sonuçlara göre Sol Parti yüzde 31 oyla zafer kazanırken, aşırı sağcı AfD yüzde 23.4’le sandıktan ikinci büyük parti çıktı. Almanya tarihinde ilk kez merkez partilerin oy oranı yüzde 50’nin altında kalırken, sonuçlar, seçmenlerin Thüringen’de merkez partilerden kaçtığını ortaya koydu.

28.10.2019Avrupa
Thüringen’de zafer Sol Parti’nin ama...

Thüringen’de zafer Sol Parti’nin ama...

Almanya’da yılın son eyalet seçimine sahne olan Thüringen’de sandık başı anket sonuçlarına göre zafer Sol Parti’nin oldu. AfD’nin, CDU’yi 1 puanla geçerek ikinci sıraya oturduğu eyalette Sol Parti, SPD ve Yeşiller koalisyonunun 5 yıl daha iktidarda kalması zora girdi. Anketlere göre yüzde 5 barajını aşan FDP, kilit parti.

27.10.2019Avrupa
Thüringen’de 1.7 milyon seçmen sandık başında

Thüringen’de 1.7 milyon seçmen sandık başında

Almanya’nın Thüringen eyaletinde 1 milyon 700 bin seçmen, parlamentonun yeni üyelerini belirlemek için bugün sandık başına gitti. Anketlerden çıkan sonuçlara göre Yeşiller ve SPD’nin oy kaybı nedeniyle eyaleti yöneten Sol Parti, Yeşiller ve SPD koalisyonun tekrar kuralması ihtimali oldukça düşük.

27.10.2019Avrupa
Türkiye’ye aslan, Rusya’ya kedi

Türkiye’ye aslan, Rusya’ya kedi

Almanya’da aynı zamanda hükümetin büyük ortağı olan Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin (CDU) Genel Başkanı Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Türkiye-Suriye sınırı boyunca uluslararası güçlerin denetiminde bir ‘güvenli bölge’ oluşturulmasını gündeme getirdi.

26.10.2019Avrupa
Kimin yöneteceğine yaşlılar karar verecek

Kimin yöneteceğine yaşlılar karar verecek

Almanya’nın Thüringen eyaletinde 1 milyon 700 bin seçmen, 5 yıl görev yapacak yeni parlamento üyelerini belirlemek üzere bu pazar sandığa gidiyor. Anketlere göre Sol Parti, CDU ve AfD’nin başa baş durumda olduğu eyaleti kimin yöneteceğine 60 yaş üstü 716 bin seçmenin oyları karar verecek.

25.10.2019Avrupa
NATO’da gündem Türkiye oldu

NATO’da gündem Türkiye oldu

Türkiye’yi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın temsil ettiği dün Brüksel’de başlayan NATO savunma bakanları toplantısına Barış Pınarı harekâtı damgasını vurdu. ABD’li Bakan Esper, toplantı öncesinde Türkiye’yi eleştiren bir açıklama yaparken Suriye sınırında ateşkesin sağlanmış olması, ayrıca Türkiye’nin stratejik konumu Ankara’ya yönelik tepkileri sınırlı tuttu.

25.10.2019Dünya
Almanya Savunma Bakanı’nın Türkiye gafı, ‘O makama uygun mu’ tartışması başlattı

Almanya Savunma Bakanı’nın Türkiye gafı, ‘O makama uygun mu’ tartışması başlattı

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in NATO Savunma Bakanları toplantısına hareket etmeden önce Türkiye konusunda yaptığı gaf, sert tepkilere hedef oldu. Savunma Bakanı’nın Türkiye’nin Suriye’de bir bölgeyi ilhak ettiği sözleri, muhalefet partileri arasında ‘Bakan bu makama uygun mu’ tartışması başlattı.

24.10.2019Avrupa
Anketlere göre fark atacak

Anketlere göre fark atacak!

Almanya’da bu yılın son seçimleri, pazar günü Thüringen’de yapılacak. 2014’ten bu yana Sol Parti, Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeşiller koalisyonuyla yönetilen eyalette yapılan kamuoyu yoklamalarına göre yine Sol Parti birinci görünüyor.

23.10.2019Avrupa
İsviçrede geçici seçim sonuçları açıklandı

İsviçre'de geçici seçim sonuçları açıklandı

İsviçre'de dün yapılan genel seçimde 3,8 puan kaybetmesine rağmen, İsviçre Halk Partisi (SVP) yüzde 25,6 oy ile yeniden birinci parti olurken, seçimlerde en büyük sıçramayı "Yeşiller" yaptı.

21.10.2019Dünya
Türkiye kökenli adayı neden davet etmediler

Türkiye kökenli adayı neden davet etmediler

15 Mart 2020’de yapılacak Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde adaylar, çeşitli etkinliklerle kendilerini seçmene tanıtıyor.

17.10.2019Avrupa
Berlin’de milletvekili maaşına yüzde 60 zam

Berlin’de milletvekili maaşına yüzde 60 zam

Berlin Eyalet Meclisi, milletvekilleri maaşlarına yüzde 60 zam yaptı. Şimdiye kadar 3 bin 944 Euro olan vekil maaşları, 1 Ocak 2020’den itibaren geçerli olmak üzere 6 bin 250 Euro’ya yükseldi. Vekil maaşına zam tasarısını iktidar partileri SPD, Yeşiller ve Sol parti ile muhalefette yer alan CDU ve FDP grupları uzlaşarak hazırlamıştı.

27.09.2019Avrupa
Meclise en az gelenler AfD milletvekilleri

Meclise en az gelenler AfD milletvekilleri

Almanya Federal Meclisi’nde yapılan oturumlara en az ilgi gösterenlerin AfD’li melletvekilleri olduğu ortaya çıktı. AfD Grup Eşbaşkanı Alice Weidel, istatistiğin doğru olmadığını iddia ederken AfD milletvekili Hansjörg Müller oturumları çok da önemsemedikleri mesajını verdi.

26.09.2019Avrupa
Anne adaylarına müjde: Kan testini sigorta ödeyecek

Anne adaylarına müjde: Kan testini sigorta ödeyecek

Almanya sağlık sisteminin en üst komisyonu, hamilelikte down sendromu ve benzeri hastalık riski bulunması durumunda yapılacak kan testlerinin ücretini anne adayından alınmamasını karara bağladı. Karar gereği doğmamış bebeklerin hastalık riski taşıyıp taşımadığının tespiti için yapılacak kan testlerinin maliyetini sağlık kasaları üstlenecek. Karar 1 Ocak 2021 yılında yürürlüğe girecek.

20.09.2019Avrupa
Tepki yağmıştı... Trumptan desteği aldı harekete geçti

Tepki yağmıştı... Trump'tan desteği aldı harekete geçti

İsrail hükümeti, uluslararası toplumun tüm çağrı ve uyarılarına rağmen kabine toplantısını işgal altındaki Filistin toprağı olan Batı Şeria'nın Ürdün Vadisi bölgesinde düzenledi. Ürdün de gerilime katılarak 1994 yılında imzalanan barış anlaşmasının tehdit altında olduğunu açıkladı

15.09.2019Dünya
Aday oldu, partide tartışma başladı

Aday oldu, partide tartışma başladı

Yeşiller Federal Meclis Grup Eş Başkan adayı olduğunu açıklayan Cem Özdemir’e destek arttı.

15.09.2019Avrupa
3T: Tanı, tanıştır, ticaret yap

3T: Tanı, tanıştır, ticaret yap

Almanya’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Nürnberg Şubesi ve Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen 3T: Tanı-Tanıştır-Ticaret Yap buluşmasına iş insanları büyük ilgi gösterdi. Ticaret fırsatlarının konuşulduğu buluşmada, bilgilendirme ve tecrübe paylaşımı üzerine konuşmalar yapıldı.

15.09.2019Avrupa
NPD’li muhtar tartışma konusu olmuştu Yerine Tatjana gelecek

NPD’li muhtar tartışma konusu olmuştu! Yerine Tatjana gelecek

Almanya’nın Hessen Eyaleti’ne bağlı Altenstadt beldesinde muhtar seçilen NPD’li Stefan Jagsch’ın yerine muhtar bulundu. CDU’li 22 yaşındaki Tatjana Cyrulnikov, ilk oturumda muhtar adayı olacak ve diğer partilerin de desteğiyle muhtar seçilebilecek.

12.09.2019Avrupa
Weidel’den Scholz’a: ‘Almanya’da zaten kriz var’

Weidel’den Scholz’a: ‘Almanya’da zaten kriz var’

Federal Meclis’te yapılan bütçe görüşmelerinde konuşan AfD Grup Eş Başkanı Alice Weidel, Almanya’nın olası ekonomik krize hazır olduğunu açıklayan Maliye Bakanı Olaf Scholz’a cevap verdi.

11.09.2019Avrupa
Demokrasi düşmanlarına tam destek

Demokrasi düşmanlarına tam destek

Daha önceleri de yazdım. İşte yine yazıyorum. Şu, ‘Bizim Almanlar’ı anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor... Zaman zaman ise imkânsız...

11.09.2019Avrupa
Olaf Scholz: Almanya krize karşı hazırlıklı

Olaf Scholz: Almanya krize karşı hazırlıklı

Federal Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında konuşan Başbakan Yardımcısı ve Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz, Almanya’nın olası bir ekonomik krize karşı hazırlıklı olduğunu söyledi. Gelecek yıl bütçesi için yeni borçlanmaya gidilmeyeceğini belirten Scholz, “Borçlanmanın olmadığı sağlam bir bütçe hazırladık. Avrupa’yı ve Almanya’yı etkileyebilecek olası krize karşı güçlü bir bütçe hazırlandı” dedi.

10.09.2019Avrupa
NSU’nun ilk kurbanı Şimşek 19. yılında anıldı

NSU’nun ilk kurbanı Şimşek 19. yılında anıldı

Almanya’da neonazi terör örgütü NSU’nun ilk kurbanı Enver Şimşek 19. ölüm yıl dönümünde öldürüldüğü yerde anıldı. Ailesini geçindirmek için Nürnberg’de çiçek satan Şimşek, NSU’nun hain 8 kurşunuyla olay yerinde can vermişti.

10.09.2019Avrupa
Berlin’de nazi izleme merkezi kuruluyor

Berlin’de nazi izleme merkezi kuruluyor

Berlin Eyalet Adalet Senatörü Dirk Behrendt kurmayı amaçladığı nazi izleme merkezine diğer patilerden de destek geldi. Yeşiller üyesi senatör Behrendt’in kurmayı planladığı merkezi savcılık yönetecek. Böylece nazilerle ilgili bilgilerin toplanması ve nazilerin bu merkezde izlenmesi sağlanacak.

9.09.2019Avrupa
NPD’li muhtar oldu, CDU, SPD, FDP karıştı

NPD’li muhtar oldu, CDU, SPD, FDP karıştı!

Alman basınında yer alan haberlere göre, Altenstadt beldesine bağlı Waldsiedlung mahallesinde yapılan muhtarlık seçimlerinde, aralarında CDU, SPD ve FDP temsilcilerinin de yer aldığı mahalle konseyi, aşırı sağcı Almanya Nasyonal Demokrat Parti’nin (NPD) temsilcisi Stefan Jagsch’ı oy birliğiyle muhtar seçti.

8.09.2019Avrupa
Koalisyonlar ülkesi Almanya

Koalisyonlar ülkesi Almanya

Almanya, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana iki ya da üç, hatta bazı dönemlerde daha fazla partili koalisyon hükümetleriyle yöneltiliyor. Şimdi ise 16 eyaletin tamamında koalisyon hükümetleri var.

8.09.2019Avrupa
Yeşiller’de Cem Özdemir hareketliliği

Yeşiller’de Cem Özdemir hareketliliği

2008-2018 yılları arasında Yeşiller Eş Başkanı olarak görev yapan Cem Özdemir, Federal Meclis Grup Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Özdemir 2017’de yapılan seçimlerden sonra da aynı görevi istemiş, ancak yeteri kadar destek bulamayınca adaylığını açıklamamıştı.

8.09.2019Avrupa
Merkel’e anket dopingi

Merkel’e anket dopingi

Almanya’da kamu yayın organı ZDF’in yaptırdığı bir anket, halkın büyük bölümünün, Başbakan Angela Merkel’in 2021 yılına kadar görevde kalmasını istediğini ortaya koydu.

6.09.2019Avrupa
‘AfD’ye giden oyları nasıl geri alırız’

‘AfD’ye giden oyları nasıl geri alırız?’

Yabancı ve İslam karşıtı AfD’nin, Almanya’nın Saksonya ve Brandenburg Eyaletlerinde pazar günü yapılan seçimlerden ikinci büyük parti çıkmasının yankıları sürüyor. Yeni tartışma konusu ise AfD’ye yönelik tutumun ve AfD seçmeni için kullanılan dilin değişmesi. Siyasi partilerin hedefi, AfD’ye kaptırdıkları seçmeni geri kazanmak.

3.09.2019Avrupa
‘Biz bayrağımızı rüzgârdan sonra asanlardan değiliz’

‘Biz bayrağımızı rüzgârdan sonra asanlardan değiliz’

Saksonya ve Brandenburg seçimlerinde oyunu artıran bir diğer parti ise Yeşiller oldu. Yeşiller liste başı adayı Ursula Nonnemacher seçimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede “Brandenburg’da tarihi bir başarı elde ettik. Hiç bu kadar yüksek oy almamıştık” dedi.

2.09.2019Avrupa
İki eyalette de üç partili koalisyon geliyor

İki eyalette de üç partili koalisyon geliyor

Almanya’nın iki doğu eyaleti Saksonya ve Brandenburg’da pazar günü yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre iktidar partileri büyük hüsran yaşadı. Saksonya’da CDU ve SPD, Brandenburg’da ise SPD ve Sol Parti ağır darbe aldı. Aşırı sağcı AfD ise 2014 seçimlerine göre oylarını Saksonya’da üç, Brandenburg’da iki kat artırdı.

2.09.2019Avrupa
Sonuçlar geldi... AfDde dikkat çeken yükseliş

Sonuçlar geldi... AfD'de dikkat çeken yükseliş

Almanya'nın Saksonya Eyalet Meclisi seçimlerinde Başbakan Angela Merkel'in Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) oy kaybetmesine rağmen yüzde 32 oy alarak birinci çıkarken, Brandenburg Eyalet Meclisi seçimlerinde hükümetin ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) yüzde 27,2 oy oranıyla birinci oldu. Aşırı sağcı popülist "Almanya için Alternatif" (AfD) Partisi, bir önceki seçimlere göre oylarını yüzde 17,6 artırarak yüzde 27,3 ile ikinci oldu.

1.09.2019Dünya
Sandık öncesi iki eyalette son durum

Sandık öncesi iki eyalette son durum

Almanya’nın Brandenburg ve Saksonya eyaletlerinde siyasi partiler haftalardır kıyasıya bir seçim mücadelesi yürüttü. Doğu’da aşırı sağ AfD’nin güçlü olması ve sandıktan birinci parti çıkacağı tahminleri, sadece hükümet partilerini değil, işverenleri de endişelendirdi.

30.08.2019Avrupa
Alman askerleri botsuz kaldı

Alman askerleri botsuz kaldı

Almanya’da FDP’li Federal Meclis milletvekili Marie Agnes Strack-Zimmermann’ın meclise sunduğu soru önergesi, ordunun askeri bot sıkıntısı yaşadığını ortaya çıkardı.

28.08.2019Avrupa
40 yıl öncesine döndük

40 yıl öncesine döndük

Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Carsten Linnemann, geçen hafta verdiği bir demeçte, “Hemen hemen hiç Almanca konuşamayan ve söyleneni anlamayan bir çocuğun ilkokulda yeri yoktur. Böyle durumlarda ‘okul öncesi mecburiyeti’ uygulanmalı, gerekirse ilkokula başlaması ertelenmeli” şeklinde bir açıklama yaptı.

12.08.2019Avrupa
‘Dayanışma Vergisi’ adım adım kalkıyor

‘Dayanışma Vergisi’ adım adım kalkıyor

Almanya’da hükümet, koalisyon sözleşmesinde öngörülen ‘Dayanışma Vergisi’nin yavaş yavaş kaldırılması için ilk adımı attı. Maliye Bakanı Olaf Scholz, kısa adı ‘Soli’ olan ‘Dayanışma Vergisi’ni vergi mükelleflerinin yüzde 90’ı için kaldıracak yasa taslağını ilgili bakanlıklara sundu. 2021 yılından itibaren vergi mükelleflerinin yüzde 90’ı ‘Dayanışma Vergisi’ ödemekten tamamen kurtulacak.

11.08.2019Avrupa
Willy Brandt iyi ki görmedi

Willy Brandt iyi ki görmedi

Willy Brandt. 23 Mayıs 1949 tarihinde anayasanın kabulüyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Sosyal Demokrat Partili (SPD) ilk başbakanı (1969-1974). 28 Eylül 1969’da yapılan genel seçim öncesi ‘Mehr Demokratie wagen!’ (Daha fazla demokrasi cüreti) sloganıyla yoğun bir kampanya sürdürdü. SPD, toplam oyların yüzde 46.1’iyle seçimlerden en güçlü parti olarak çıktı.

10.08.2019Avrupa
Müslüman mahkûmlara manevi rehberlik

Müslüman mahkûmlara manevi rehberlik 

Almanya’nın Rheinland-Pfalz Eyaleti’ndeki Müslüman mahkûmlar, eylül ayından itibaren ‘Manevi Bakım Rehberliği’ hizmeti alabilecek.

8.08.2019Avrupa
Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Can çekişen SPD’ye ‘kurtarıcı’ aranıyor

Almanya’da 2009 yılından beri yapılan Federal Meclis seçimleri ile son dönemlerde yapılan eyalet seçimlerinde sistematik olarak oy kaybına uğrayan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) tam bir ‘can çekişme’ havası yaşanırken, ‘kurtarıcı’ olarak Andrea Nahles 2018 yılı nisan ayında genel başkan olarak göreve getirildi.

7.08.2019Avrupa
Almanya’ya CSU’lu başbakan mı

Almanya’ya CSU’lu başbakan mı?

Başbakan Angela Merkel, bu yasama döneminin sonuna kadar görevde kalacağını ve 2021 yılında yapılacak genel seçimlerde -şayet koalisyon daha önce çökmezse- yeniden aday olmayacağını çoktan ilan ederken, Almanya’da ‘kardeş partiler’ olarak bilinen Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’si (CDU) ile Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi’nde (CSU) son dönemlerde başbakan adayı arayışı başladı. Hem de seçimlere daha iki yılı aşkın süre olmasına rağmen.

5.08.2019Avrupa
Yeşiller sürekli çıkıyor Fark sadece 3 puan

Yeşiller sürekli çıkıyor! Fark sadece 3 puan

Almanya’da Yeşiller’e olan halk desteği her geçen gün artıyor. Son yapılan kamuoyu yoklamalarında Yeşiller’in oy oranı bir puan daha arttı.

28.07.2019Avrupa
En çok üye yine SPD’de

En çok üye yine SPD’de

Almanya’da siyasi partiler arasında üye sayısı en güçlü olanı SPD. İkinci büyük parti CDU, üçüncü ise CSU. Profesör Oskar Niedermayer, geçen yıl siyasi partilerin üye kaybı ve üye artışını araştırdı. Araştırma sonucuna göre hükümet partileri üye kaybetti. Ancak SPD buna rağmen üye sayısı yine en çok olan parti.

26.07.2019Avrupa
Yeni Alman Bakan orduya para istedi

Yeni Alman Bakan orduya para istedi

MECLİSİN tatilde olduğu Almanya’da yeni Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer’in yemin töreni için dün özel oturum düzenlendi.

25.07.2019Dünya