MENÜ

Evsiz Insanlar

Evsiz Insanlar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Evsiz Insanlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Evsiz Insanlar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 507 Evsiz Insanlar haberi bulunmuştur.

Evsiz Insanlar Haberleri

Evsizler için otomat uygulaması başlıyor

Evsizler için otomat uygulaması başlıyor

İngiltere’de evsiz insanlar için tasarlanan ilk otomat makinesi, Noel öncesi sokaklara yerleştiriliyor. İhtiyaç sahipleri günde üç kez içinde sandviç, temiz havlu, taze meyve ve çorap gibi temel ihtiyaçların bulunacağı otomattan ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

25.11.2017Dünya
Yozgatta korkutan yangın

Yozgat'ta korkutan yangın

Yozgat'ta 67 konut ve 380 iş yerinin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangında çok sayıda dükkan kullanılamaz hale geldi. Dumandan etkilenen bir kişi ise hastaneye kaldırıldı.

6.09.2017Gündem
İstanbula 3 gün 3 gece en şanssızların, evsizlerin dünyasından baktık... Sokakta üç gece bana ne öğretti

İstanbul'a 3 gün 3 gece en şanssızların, evsizlerin dünyasından baktık... Sokakta üç gece bana ne öğretti?

Koca koca şehirlerde evsiz olmaktan zor ne var? Karda kışta, yağmurda çamurda, sıfır güvenceyle ayakta kalmaya çalışmaktan daha yıpratıcı ne olabilir? Belki duymak, görmek, hatırlamak istemiyoruz ama Türkiye’de, çoğunluğu İstanbul’da onbinlerce evsiz insan yaşıyor... Dertlerini daha iyi anlayabilmek, seslerini size ulaştırabilmek için üç gün onlar gibi yaşadık. Sokaklarda, parklarda, yağmur altında yattık. Onlarla beraber aşevlerinde karavanadan yemek yedik. Tanışıp hikâyelerini dinledik.

20.05.2017Hayat
Kalbi iyilikle atan herkes kardeştir: Çorbada Tuzun Olsun

Kalbi iyilikle atan herkes kardeştir: Çorbada Tuzun Olsun

Çorbada Tuzun olsun bir gönüllü topluluğu. Evsiz insanlara çorba dağıtımında bir araya gelen her dil, din, ırk vs. farklı gruplardan insanlar. İnsani yardım çalışmaları yapıyor, her akşam evsiz insanlara çorba ikram ediyorlar. 30 Eylül 2014’ten beri 4000 insan tam 750 gündür aralıksız çorba dağıtıyor. Bu muhteşem gönüllülük projesine sayfalarımızda yer vermekten gurur duyuyoruz.

31.10.2016Kampüs
Evsizlere 2.5 milyon Dolarlık jest

Evsizlere 2.5 milyon Dolar'lık jest!

İsimleri Manchester United'la özdeşleşen Ryan Giggs ve Gary neville, evsizlere yaptıkları jestle gündeme geldi. İki futbol efsanesi, butik otel yapmak için satın aldıkları binayı 30 kadar evsizin kışı geçirmeleri için tahsis etti.

22.10.2015Futbol
Evsiz adamdan insanlık dersi

Evsiz adamdan insanlık dersi

Evsiz bir adama 100 Dolar verip parayla ne yaptığını görmek için takip eden çocuk, gördükleri karşısında çok etkilendi.  Parayı alan evsiz adam markete girdi ve para ile aldığı erzağı parktaki diğer evsiz insanlar arasında paylaştırdı. Bu görüntüler internette hızla yayıldı.

24.12.2014Diğer Videolar
Evsizler uyumasın diye kafes yaptırdılar

Evsizler uyumasın diye kafes yaptırdılar

Galler'deki Cardiff Üniversitesi, evsizlere karşı akıl dışı bir yönteme başvurarak, sıcak hava üfleyen havalandırma deliklerinin üzerine demir kafesler yerleştirdi.

9.10.2014Dünya
İnsanca yaşam

İnsanca yaşam

Türkiye’de bir toprak reformu, ağalık sistemine karşı yeni bir yasa gerekli. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Urfa yöresinde yaşayan halkımızın yaşadıkları evleri izledim, sorunlarını dinledim ve ülkem adına kendimden utandım. Onların da insanca yaşama hakları var.

9.11.2013Kelebek
Hürriyet depremin merkez üssünde

Hürriyet depremin merkez üssünde

Haiti’de salı günü meydana gelen depremin merkez üssündeki yıkım tablosu başkent Porto Prens’ten çok daha ağır. Başkentin 20 kilometre dışındaki Leogane kasabası adeta bir kıyamet yeri. Depremde Türk ve Amerikan ekipleri 100 saat sonra 3 kişiyi mucizevi şekilde enkazdan çıkardı. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un Haiti özel temsilcisi Tunuslu Hedi Annabi’nin öldüğü ise kesinleşti.

17.01.2010Dünya
Kütüphane kedisinin öyküsü bestseller

Kütüphane kedisinin öyküsü bestseller

Ekonomik krizin milyonlarca kişiyi bunalıma sürüklediği ABD’de, insanlar yine bir kedi öyküsü ile yüreklerini ısıtıyor. Ocak 1988’de, Iowa’nın küçük bir kasabası olan Spencer’deki kütüphanenin kutusuna gecenin dondurucu soğuğunda bırakılan kedi yavrusu "Dewey"nin öyküsü, New York Times, Wall Street Journal ve Publisher’s Weekly’nin "top ten bestseller" listesine girdi.

21.10.2008Dünya
Güney Asyada soğuk 1600 can aldı

Güney Asya'da soğuk 1600 can aldı

Güney Asya ülkelerini Aralık ayının ortasından bu yana etkisi altına alan soğuk havalarda ölenlerin sayısının 1600'e yaklaştığı bildirildi.

20.01.2003Dünya
Nijeryada fidye için adam kaçırmalar artıyor

Nijerya'da fidye için adam kaçırmalar artıyor

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da yılbaşından bu yana silahlı saldırganların düzenlediği saldırılarda 2 binden fazla kişi fidye için kaçırılırken, hükümet saldırılara karşı önlem almamakla suçlanıyor.

17.04.2019Dünya
Bir şenliktir Barselona

Bir şenliktir Barselona

Önümde sırt çantalı, saçları rastalı, belli ki bir süredir yıkanmamış evsiz bir kız, yanında da onunla aynı döküntü kıyafetlere sahip bir erkek ve sokak köpeği, ellerinde biraları ile kendilerini müziğe kaptırmış, dans edip eğleniyorlardı. Arkalarında da biz, tıpkı onlar gibi, El Raval meydanında halka açık verilen konserde bir o yana bir yana salınıyorduk. Görünüşe bakılırsa bu şehirde insanlar birbirlerinin hangi kesimden geldiğine, nasıl göründüğüne aldırış etmeksizin, aynı noktada, aynı konserde, aynı şekilde dans edip eğlenebiliyorlardı ve kimse ötekine yan gözle bakmıyordu. Buna alışık olmayan ve garipseyen bir tek bendim.

1.04.2019Seyahat
Helsinki’de evsizlik sorunuyla ilgili kesin çözüm

Helsinki’de evsizlik sorunuyla ilgili kesin çözüm

Finlandiya'nın başkenti Helsinki, "Önce Ev" ilkesine dayanan yeni bir uygulama sayesinde evsizlik sorununu neredeyse tamamen ortadan kaldırdı.

31.01.2019Dünya
BİLGİ Umut Var düzenlendi: İyilik varsa umut var

BİLGİ Umut Var düzenlendi: İyilik varsa umut var

İstanbul Bilgi Üniversitesi, umut vadeden hikayeleri desteklemek amacıyla ilk kez “BİLGİ Umut Var”ı hayata geçirdi. BİLGİ’li öğrenciler, onlara umut veren iyilik hikayelerini seçti. Projenin ikinci aşamasında yapılan halk oylaması sonucu belirlenen 10 iyilik hikayesinin kahramanı, 13 Aralık Perşembe günü santralistanbul’da gerçekleşen BİLGİ Umut Var gecesinde duyuruldu.

14.12.2018Kampüs
Uçak mezarlığının içinde sıra dışı hayat

Uçak mezarlığının içinde sıra dışı hayat

Bangkok’a ikinci gidişim olduğu için farklı yerler keşfetmek istiyordum. Grand Palace, Wat Pho ve Wat Arun gibi turistik birçok yeri görmüştüm. Değişik ve ilgi çekici bir yer arayışındayken karşıma uçak mezarlığı çıktı… Kapısına geldiğimde, bir kadınla çocuğu beni karşıladı ve çok farklı bir hikâyenin içinde buldum kendimi… İşte Bangkok uçak mezarlığıyla ilgili detaylar…

28.11.2018Seyahat
Fotoğraf çekeceklerine yardım etselerdi, şimdi hayattaydı

'Fotoğraf çekeceklerine yardım etselerdi, şimdi hayattaydı'

Almanya’nın Frankfurt kentinde metro istasyonunda raylara düşen evsiz bir adamı kurtarmak isterken canından olan Mustafa Alptuğ Sözen (17), Aydın’ın Nazilli ilçesinde toprağa verildi.

18.11.2018Avrupa
Ölümüne dans ‘Maraton’u

Ölümüne dans ‘Maraton’u

İlke Kodal, Tolga İskit ve Yılmaz Sütçü’nün rol aldığı ‘Maraton’ oyunu, televizyon ekranlarından izlenen yarışma programlarının çıplak gerçekliğini tiyatro sahnesinden aktaran, sorgulayıcı, yaratıcı bir eser.

1.11.2018Kitap Sanat
Berlin’deki Türk dönerci, yoksullara ücretsiz döner veriyor

Berlin’deki Türk dönerci, yoksullara ücretsiz döner veriyor

Berlin’de döner büfesi işleten Fuat Kaya, ‘Parasını ödeyemiyorsanız sorun değil. Çünkü hiç kimse aç kalmamalı’ sloganıyla evsizlere kapısını açıyor.

7.08.2018Avrupa
Dünyada açlığa son verme projesi

Dünyada açlığa son verme projesi

Hayatının bazı dönemlerinde evsiz kalan Adam Smith, projesinin dünya genelinde gıda israfına ve açlığa son vereceğini düşünüyor.

27.06.2018Dünya
Yeniden doğan şehir: Medellin

Yeniden doğan şehir: Medellin

Kolombiya’nın en çok merak edilen şehirlerinden birisi Medellin. Sebebi Pablo Escobar mı, yoksa 2013 yılında bağımsız araştırma şirketi Urban Land Enstitü tarafından dünyadaki en yenilikçi şehir seçilmesi mi? bilmiyorum. Fakat bizim için oldukça ilginç bir deneyimdi. İşte size Medellin gezi rehberi...

8.06.2018Seyahat
Minik mucitlerin büyük icatları

Minik mucitlerin büyük icatları

İstanbul’da özel bir anaokulu tarafından düzenlenen ‘İcatlar-Mucitler’ etkinliğinde, küçük mucitlerin hayal gücünün sınırlarını zorlayan icatlar izleyenleri şaşırttı. İcatlarını sergileyen miniklerin çevreye karşı duyarlılıkları ve sosyal sorumluluk bilinci dikkat çekti.

9.03.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

İnsanca yaşam

Türkiye’de bir toprak reformu, ağalık sistemine karşı yeni bir yasa gerekli. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Urfa yöresinde yaşayan halkımızın yaşadıkları evleri izledim, sorunlarını dinledim ve ülkem adına kendimden utandım. Onların da insanca yaşama hakları var.

22.11.2013

Gelelim yumurtanın faydalarına

Yumurta muhabbeti hakkında en ilginç yazı, Ahmet Altan’dan geldi: “Ne yapacağız bu çocukları? Kemalist SS’ler gibi oraya buraya saldıran, fikirleri ezmeye çalışan, kaba kuvvete başvuran bu gençlerin önünü nasıl keseceğiz?”

13.12.2010

Laila'nın kapısını manşete çekmek

ÖNCE tahminimi söyleyeyim. Yeni hedefimiz İstanbul'u, İzmir'i, Antalya'yı, Bodrum'u da Ankara'ya çevirmek. Neden böyle düşünüyorum, onu anlatmadan önce kendimle ilgili bir ipucu vereyim.

22.07.2001

Kara dair

Adettendir kar yağınca, karla ilgili konuşmak, yazmak. Bozmayalım adeti. Uzaklaşalım ekonominin kelimelerinden.

7.01.2019

Bakkal Kanber üniversiteliye ‘Umut var’ dedirtti

Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Dr. Ecmel Ayral ve öğretim üyesi Doç. Itır Erhart’ın liderliğindeki ekip, yeni projeleri konuşmak için bir araya geldiğinde şu gözlem ortaya çıktı:

12.11.2018

Nablus

Samaryalılar, Tevrat’tan sonraki dua metinlerini tanımayan ayrı bir mezhep. Nablus’un en yüksek noktasında yaşıyorlar. 300 kişiler. İktisadi vaziyetleri iyi; zevkli, güzel bir hayat yaşıyorlar, oturdukları binalar ve tepe havadar. Etraftaki bölgelerde bir cemaat daha var. Eğer fazla küçümseyici bir rakam değilse nüfuslarının 1000 kadar olduğu söyleniyor.

15.09.2018

Kıymetli olan ölünceye kadar alkış almak...

Oya Başar ve oğlu Umut Kırca’ya bu yaz tatil yok. Oya abla, “Meleklerin Aşkı” dizisi için setlerde, Umut ise ikinci uzun metrajlı filmi “Bücür”ü İstanbul’da çekiyor... Oya abla, Levent Kırca’dan olan oğlu Umut’un kamera arkasında olmasından, kızı Ayşe’nin oyunculuğu seçmesinden çok mutlu. O ve Umut Kırca ile birlikte “Olacak O Kadar”ın eskimeyen skeçlerinden rahmetli Levent Kırca’nın muhalifliğine, eski bayram tatillerinden bugüne dek pek çok şeyi konuştuk. Laf bir gecede yıldız olan genç oyunculara gelince de usta oyuncu, “Kıymetli olan ölünceye kadar alkış almak” dedi.

25.08.2018

Dijital Ekonomi için 5G ivedilikle gerekli

AB ne yapmış, ABD ne yapmış kimin umurunda.

25.06.2018

Yeniden doğan şehir: Medellin

Kolombiya’nın en çok merak edilen şehirlerinden birisi Medellin. Sebebi Pablo Escobar mı, yoksa 2013 yılında bağımsız araştırma şirketi Urban Land Enstitü tarafından dünyadaki en yenilikçi şehir seçilmesi mi? bilmiyorum. Fakat bizim için oldukça ilginç bir deneyimdi. İşte size Medellin gezi rehberi...

5.06.2018

Peygamberlerin ortak sanatı: İnsan yetiştirmek (2)

Hz. Peygamber Mescid-i Nebi’ye bitişik olarak, gündüzleri bir eğitim-öğretim için, geceleri ise evsiz kimseler ve misafirlerin barınması için “Suffa” denilen üzeri kapalı bir bölüm eklenmişti. Bir mescitle birlikte hemen bir eğitim-öğretim kurumunun yapılması Hz. Peygamber’in eğitime verdiği önemi göstermesi açısından son derece önemlidir.

30.05.2018

İnsanoğlunun gezegenler arası süper canlıya evrimi

Prof. Newton Howard, ya bütün kabuslarımızı gerçek kılacak ya da hayallerimizi, arası yok!

3.05.2018

Eğer bir ülkenin durumunu anlamak istiyorsanız kadınların yaşamak zorunda kaldıklarına bakın

Iraklı aktivist Zainab Salbi, Uludağ Ekonomi Zirvesi için Türkiye'ye geldi

25.03.2018