Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Evsizlere 2.5 milyon Dolar'lık jest!

İsimleri Manchester United'la özdeşleşen Ryan Giggs ve Gary neville, evsizlere yaptıkları jestle gündeme geldi. İki futbol efsanesi, butik otel yapmak için satın aldıkları binayı 30 kadar evsizin kışı geçirmeleri için tahsis etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Manchester kentinin merkezindeki eski borsa binasını yaklaşık 2.5 milyon Dolar ödeyerek alan Gary Neville ve Ryan Giggs, 30 kadar evsize jest yaptı. Futbolun efsane ikilisi, Şubat ayında başlayacak tadilata kadar evsizlerin binayı kullanmasına izin verdi.

Gary Neville ve Ryan Giggs, Norfolk Caddesi'ndeki eski borsa binasını butik otel yapmak için satın aldı.
Evsizlere 2.5 milyon Dolarlık jest
İnsan Hakları görevlisi Wesley Hall, bir grup evsizin kaldıkları yerden tahliye edildiğini ve kalacak yer bulmak için Neville'le konuştuğunu söylerken, "O da bana binaya zarar vermeden kalabilirsiniz" dedi. 

Bu karar evsiz insanlar için hayati bir konu olduğunu vurgluayan Hall, "Bunlar yeterli beslenemiyorlar ve bağışıklık sistemleri zayıf. Zor şartlar altında ölebiliyorlar. Bunların tek ihtiyacı başlarının üzerinde bir çatı olması ve bu kararla evsizlere önemli bir iyilik yaptılar" diye konuştu.

Son 12 ayını bir çadırda geçiren Wesley Dove isimli bir evsiz ise, "Güzel bir bina; şimdi burada çalışma başlayıncaya kadar kalabileceğiz. Kışın soğuğundan korunmak için güzel bir yer" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler