MENÜ

Erol Sayan

Erol Sayan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erol Sayan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 607 Erol Sayan haberi bulunmuştur.

Erol Sayan Haberleri

Erol Sayan beyin kanaması geçirdi

Erol Sayan beyin kanaması geçirdi

 Kadehinde Zehir Olsa Ben İçerim Bana Getir, Bir Dünya Yarattım Yalnız İkimiz İçin, Kalbe Dolan O İlk Bakış, Sen Gözlerimde Bir Renk gibi çok sayıda unutulmaz şarkının bestekârı Erol Sayan, geçirdiği beyin kanaması nedeni ile dün akşam saat 22:30 sularında hastaneye kaldırıldı.

6.05.2019Magazin
Aşkın’ın ‘Türk Valsleri’ CD ve LP olarak yayınlanıyor

Aşkın’ın ‘Türk Valsleri’ CD ve LP olarak yayınlanıyor

Cihat Aşkın ve Türk Valsleri,15 Şubat’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde olacak. ‘Türk Valsleri’ aynı gün albüm olarak satışa sunulacak.

13.02.2019Kitap Sanat
Cihat Aşkın: Bizim kültürümüzde de vals var

Cihat Aşkın: Bizim kültürümüzde de vals var

Keman virtüözü Cihat Aşkın, yeni albüm projesi ‘Türk Valsleri’yle 15 Şubat akşamı Zorlu PSM’de seyirciyle buluşuyor. Gecede Hakan Aysev ve Görkem Ezgi Yıldırım gibi solustlar de sahnede olacak. Dede Efendi’nin ‘Yine Bir Gülnihal’inin de vals formunda bestelendiğini belirten Aşkın, “Demek ki bizim kültürümüzde de vals var ve besteciler 200 yıldır vals bestelemişler. Biz kendi kültürümüzde yarattığımız eserleri dünyaya niçin mâl etmeyelim? Bu düşünce benim için esas teşkil etmiştir” diyor.

11.02.2019Kitap Sanat
Kendimizi her alanda gecekondulara mahkum ettik

'Kendimizi her alanda gecekondulara mahkum ettik'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kültür ve sanat politikalarında arzu ettiği mesafeyi kat edemediğini belirterek, “Uzunca bir süre ecdadın ihtişamlı medeniyet mirasına sırtımızı dönüp kendimizi her alanda gecekondulara, kaçak yapılara mahkûm ettik” dedi. Beştepe’de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

20.12.2018Gündem
flaş

flaş

10.12.2018Ankara
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin sahipleri belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin bu yılki sahiplerini belirledi.

10.12.2018Gündem
Müzeyyen Senar doğum gününde Googleın unutmadığı isim oldu Müzeyyen Senar kimdir

Müzeyyen Senar doğum gününde Google'ın unutmadığı isim oldu! Müzeyyen Senar kimdir?

Müzeyyen Senar ya da diğer bir tabirle Cumhuriyetin Divası, vefatının üzerinden 3 yıl geçmesiyle birlikte, doğum gününde Google tarafından unutulmadı. Türk Sanat Musikisine kazandırdığı eserler ile unutulmazlar arasında yerini alan Müzeyyen Senar, 2015 yılında 97 yaşındayken Ege Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Peki, Müzeyyen Senar kimdir? İşte, duayen sanatçı hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar

15.07.2018Gündem
Bir daha İbo’nun elini öpmem

Bir daha İbo’nun elini öpmem

O bir Halaylama... O bir 21. Halay Komutanı...

26.05.2018Magazin
Onur Akay kimdir Kaç yaşında ve ne iş yapıyor

Onur Akay kimdir? Kaç yaşında ve ne iş yapıyor?

Ünlülerin ve eski Yeşilçam yıldızlarının hastalık ve ölüm haberlerini sosyal medyadan duyurması ile tanınan ve adından söz ettiren bir isim olan Onur Akay'ın kim olduğu son zamanlarda merak ediliyor. Onur Akay'ın kariyerini, ne iş yaptığını ve yaşını merak eden vatandaşlar, Onur Akay hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, Onur Akay kimdir? Onur Akay kaç yaşında?

11.04.2018Televizyon
Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında

Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında?

Umut Akyürek, yaşadığı sağlık sorunuyla gündeme geldi. Trigeminal nevralji teşhisi konulan Umut Akyürek’in yaşı, eğitimi ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Umut Akyürek kimdir, kaç yaşında?

11.04.2018Magazin
Onur Akay kimdir kaç yaşında Açıklamalara devam ediyor

Onur Akay kimdir kaç yaşında? Açıklamalara devam ediyor

Onur Akay, gündeme bomba gibi düşen açıklamalarıyla konuşulan isim olmayı sürdürüyor. Sanat camiasının içerisinde yer alan ve bestekar, şair, sunucu gibi sıfatları taşıyan Onur Akay, yeni açıklamalarla gündemde yer alıyor. Oyunculuk kariyeri de bulunan ünlü isim, Mahalenin Muhtarları gibi önemli bir projedeyer almıştır. Peki, yazarlık deneyimi de bulunan Onur Akay kimdir kaç yaşındadır? İşte, detaylı bilgiler

13.02.2018Televizyon
‘Öğretmen Akademileri’ açıldı

‘Öğretmen Akademileri’ açıldı

İstanbul Öğretmen Akademileri ve Atölyeleri Eğitim Öğretim Dönemi açılış programı gerçekleştirildi.

4.11.2017Eğitim
İstanbul’a ‘Öğretmen Atölyeleri’ kuruluyor

İstanbul’a ‘Öğretmen Atölyeleri’ kuruluyor

İstanbul Milli Eğitim Müdür Ömer Faruk Yelkenci, il genelinde yaygınlaştırmak üzere ‘İstanbul Öğretmen Atölyeleri’ kurduklarını belirtti. Yelkenci, "Çalışmamızı başlattık ve bitirdik. Bunu, bakanlığımızın Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü'nün kapsamına da aldırdık" dedi.

25.09.2017Eğitim
Halay çekmeyi de bilirim flamenko yapmayı da...

Halay çekmeyi de bilirim flamenko yapmayı da...

Geçen günlerde ‘Aşk Uykusu’ isimli bir pop albümü çıkaran Gizem; aslında Türk müziği okudu. Londra’da dil eğitimi gördü. Kısa süre önce 90 kilodan 55 kiloya düştü. “Ne yazık ki ‘Türkücü Mahmut Tuncer’in kızı’ başlıkları atılıyor. Benim tek vasfım bu değil. Ben Mahmut Tuncer’in kızıyım ama bunun yanında Gizem’im” diyen genç müzisyenle buluştuk, yeni albümünü ve mücadele ettiği önyargıları konuştuk.

Doğum gününde şarkılarla anıldı

Doğum gününde şarkılarla anıldı

TÜRK Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, önceki akşam doğum gününde, Bodrum’da düzenlenen konserle anıldı.

7.12.2014Keyif
Tarkanla düet yapmak istiyorum

Tarkan'la düet yapmak istiyorum

Umut Akyürek, yeni albümü “Âlâ Turka”yı kısa süre önce çıkardı. “Âlâ Turka”nın ikinci ve üçüncü albümlerini de çıkarmayı planlayan Akyürek’in başka bir hayali daha var: “Tarkan’la düet yapmak istiyorum. Bunu kendisine de ilettim. Umarım önümüzdeki dönemlerde yapacağız.”

21.01.2014Kelebek
Ödül Nevzad Atlığa

Ödül Nevzad Atlığ'a

BU yıl ‘Türk Müziği’ alanında verilen 17. Aydın Doğan Ödülü, Prof. Dr. Nevzad Atlığ ve Türk Musikisi Vakfı’na verildi. Nevzad Atlığ ve Türk Musikisi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Erol Belgin’e ödüllerini Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan takdim etti. Aydın Doğan Vakfı’nın kurucusu adına 1996 yılından bu yana düzenlediği Aydın Doğan Ödülü’nün, 2013 yılında ’Türk Müziği’ alanında verilmesine karar verdi.

18.04.2013Gündem
6 asırda birikti 50 senede yozlaştırıldı

6 asırda birikti 50 senede yozlaştırıldı

Çalışmaları ile Aydın Doğan Ödülü’ne değer bulunan Türk Musikisi Vakfı’nın kuruluş serüvenini, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ve yapmayı planladıklarını Türk Musikisi Vakfı Başkanvekili Ömer Faruk Berksan ile konuştuk.

12.04.2013Kelebek
Bravo hanımlar

Bravo hanımlar

ŞARKILARI Türküleriyle İzmir’in Hanımları, İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği yararına Yaşar Üniversitesi’nde konser verdi.

22.02.2013Ege
17. Aydın Doğan Ödülü sahibini buldu

17. Aydın Doğan Ödülü sahibini buldu

17. Aydın Doğan Ödülü “Türk Müziği” alanında Prof. Dr. Nevzad Atlığ ve Türk Musikisi Vakfı’na verildi.

8.02.2013Gündem
Pop beni seçti

Pop beni seçti

Son beş yıldır pop albümü çıkarmayan İzel, “Aşk En Büyüktür Her Zaman”la iddialı bir dönüş yaptı. Çıkış şarkısı “Drakula”nın sözleri nedeniyle eleştiri de alan ünlü şarkıcı, “İnsanlara biraz sert geldi ama ben bu şarkıyla değiştiğimi göstermek istedim” diyor.

29.05.2012Kelebek
Kulakların pası silindi

Kulakların pası silindi

KONAK Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, şef Servet Önder yönetiminde bahar konseri verdi.

11.05.2012Ege
Böcekbilimci besteci Reşat Aysu, 101 yaşında

Böcekbilimci besteci Reşat Aysu, 101 yaşında

Saz semaileriyle tanınan İzmirli besteci Reşat Aysu, doğumun 101’inci yıldönümünde İstanbul’da özel bir konserle anılacak. 1999’da 89 yaşında hayata veda eden Aysu, böcek bilimi (entomoloji) uzmanıydı, Klasik Batı Müziği, Türk Müziği, tango alanındaki çalışmalarını bir arada yürüten sıradışı bir müzikçiydi.

12.11.2011Kelebek
O kadar korkak biriyim ki...

"O kadar korkak biriyim ki..."

Türk Pop Müziği’nin güçlü kadın vokallerinden… Duygusal şarkıların başarılı yorumcusu İzel, bu kez yaptığı albümle şaşırttı, bir ilk gerçekleştirerek. İzel’le; 25. sanat yılında, alaturka ve cazı aynı notalarda buluşturduğu albümü Jazznağme’yi ve hayatı konuştuk.

5.10.2010Kelebek
20 gündür hastanede

20 gündür hastanede

Bir süredir aşk yaşadığı oyuncu Emre Özcan ile nişanlanan İzel, bir yandan da sekizinci solo albümü “Jazzname”yi çıkarmanın heyecanını yaşıyordu. Ancak mutluluğu, babası Şener Çeliköz’ün rahatsızlanmasıyla gölgelendi. Akciğer kanserine yakalanan ve yaklaşık 20 gündür Medical Park Göztepe Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tutulan Çeliköz’ün başucundan bir an olsun ayrılmayan ünlü şarkıcı ile babasının sağlık durumunu, yeni albümünü ve evlilik hazırlıklarını konuştuk.

19.06.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Işıkkent’te Fazıl Say’lı Bir Saygı Duruşu...

“...Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından ilkeli, öğrenci merkezli, ulusal ve evrensel değerleri bir arada özümseyen, model bir eğitim kurumunu Türk eğitim sistemine kazandırma arzusu ve hedefiyle” 1998 yılında kurulan “Işıkkent Eğitim Kampüsü”, 20. yılı geride bırakırken, okulun web sitesinde, şöyle bir duyuru göze çarpıyordu;  “Bu akşam okulumuzda dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, kurtuluş destanımızın ilk adımı 19 Mayıs’ın 100. Yılında, Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına ‘Ata’ya Saygı Konseri’ni gerçekleştirecek... Konserde Işıkkent Koromuz iki parça ile Fazıl Say’a eşlik edecektir...”

14.05.2019

Neyzen Burcu Karadağ’ı dinledim

Geçen cumartesi günü Esma Sultan Yalısı’nda Yunus Emre Enstitüsü’nün 10. yılı toplantısında neyzen Burcu Karadağ’ın çoksesli düzenlemeleriyle neyini dinledim. Daha önce de Fazıl Say’ın bestelediği İstanbul Senfonisi-Hezarfen Ney Konçertosu’nu dinlemiştim.

12.05.2019

‘Yeni’ bir gülnihal

BAZI parçalar vardır ki popülerlik kazanmışlardır. Çalanı da, dinleyeni de, söyleyeni de geniş bir kitleyi kapsar.

17.02.2019

Ödül töreninde beni sevindiren karar

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi’nde önceki gün yapılan ödül törenine yerimden kımıldayamadığım için gidemedim.

21.12.2018

Emin Çölaşan FETÖ'cü mü! Beni bile inandıramazsın

Emin Çölaşan FETÖ’cü öyle mi...Necati Doğru o da öyle yani... Sözcü gazetesinin öteki çalışanları da FETÖ’cü öyle mi...

12.12.2018

Fazıl Say

ÖNCE bir piyano virtüözü idi.

4.11.2018

“Kimseye etmem şikâyet…”

Hatırlatacağımız öykünün bir yanı “Banaz”da başlar !

2.03.2018

Tanburi Necdet Yaşar’ın ardından

MÜZİK dünyamız bir ustasını daha kaybetti.

27.11.2017

Serkan Çağrı’dan klarnete dair notlar 

GEÇTİĞİMİZ haftalarda klarnet üzerine bir yazı yazmış ve ardından okurlarımdan gelen mektupları paylaşmıştım.

22.10.2015

Ankara’ya aşık olmak zor iki gözüm

BİR şehri sevmek, o şehirde yaşamakla değil, o “şehri yaşamakla” daha ilgili gibi. Az biraz aşkı andıran bir şehir sevgisi ise kasdınız, ancak böyle mümkün. O yüzden, Ankara’ya “aşık olmak zor iki gözüm”...

26.08.2014

Geleneksel müziğimizi yenilemek

TÜRK müziğinin tanınmış, bilinen bestelerini ustalıkla icra eden, yeni bestelerle onu bugünün dinleyicisine yenileyerek dinleten İncesaz* ekibi çalışmalarının sekizinci CD’si Geçsin Günler adıyla çıktı.

8.02.2014

Eskiden ‘aşk mektubu’ diye bir şey vardı

DÜN Günaydın gazetesinde ilginç bir haber okudum. Kahramanların isimleri önemli değil, magazin dünyasının tanıdık isimlerinden diye tarif edeyim, yeterli olur.

4.05.2012

Dindar değil dürüst insan yetiştirilmeli

HASAN Anaral, 1963 yılında Deniz Astsubay Okulu’na girmiş, 1969’da mezun olmuş. Daha sonra ayrılmış, üniversiteye girme hakları olmadığından dışarıdan liseyi bitirmiş; Yıldız Teknik’i kazanarak Akşam Makine Mühendisliği’ni bitirmiş... Astsubay Okulu’na aile zoruyla gittiği için hayatının ne kadar zor geçtiğini anlatırken şöyle bir anısını da aktarıyor:

30.03.2012

Yetiş Ayşe

Bugün arife bu nedenle Yetiş Ayşe’yi bugüne aldım ki belki bayram günü birileri Yetiş Ayşe okurları sayesinde sevinir.

14.11.2010

Altın Portakal Şiir Ödülü Myndos Geçişi’ne verildi

ALTIN Portakal Şiir Ödülü bu yıl Myndos Geçişi kitabının şairi Emirhan Oğuz’a verildi.

21.03.2010