MENÜ

Emlak Vergisi

Emlak Vergisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emlak Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emlak Vergisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.582 Emlak Vergisi haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi Haberleri

Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

Sorularla Emlak Vergisi ve itiraz hakkı

ŞAHISLAR olsun, şirketler olsun ödeyecekleri Gelir veya Kurumlar Vergisi’ni kendileri beyan ediyorlar. Vergi ödenmeden önce, verginin hesaplanmasını kendileri yapıyor… Vatandaşın vergi ödenmeden önce bu vergilerde söz hakkı var yani. Emlak Vergisi ise farklı… 4 yılda bir söz hakkı- itiraz hakkı var. Eğer bu itiraz hakkı kullanılmazsa vatandaşın mülkü için ne kadar vergi uygun görülmüşse o tutar ödenmek zorunda.

25.07.2017Ekonomi
Emlak Vergisi itirazı için son tarih 7 Eylül

Emlak Vergisi itirazı için son tarih 7 Eylül

Geçtiğimiz hafta iki ayrı yazı yazarak emlak vergisindeki artışlara dikkat çekmiştim. Vatandaşın Ekonomisi köşesine gelen elektronik postalardan ve kamuoyundaki tartışmalardan konun oldukça ilgi çektiğinin farkındayım.

25.07.2017Ekonomi
Artan emlak vergilerine itiraz için son hafta

Artan emlak vergilerine itiraz için son hafta

MGC Legal Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Av. Mustafa Güneş son günlerde kamuoyu gündeminde yer alan emlak vergilerindeki değer artışına ilişkin açıklamalarda bulundu. Güneş, emlak vergilerine itiraz için son tarih olarak 31 Temmuz'u işaret etti.

24.07.2017Ekonomi
Dikkat son 1 hafta Borcunuz yanlış belirlendiyse...

Dikkat son 1 hafta! Borcunuz yanlış belirlendiyse...

Takdir Komisyonları tarafından belirlenen yeni değerler 2018’den itibaren ödeyeceğiniz emlak vergilerine baz teşkil edecek. Muhtarlık ve belediyelerden öğreneceğiniz değerler yüksek diyorsanız dava yolu ile itiraz süresi 30 Temmuz’da doluyor. İşte konuyla ilgili sorular ve cevapları

21.07.2017Ekonomi
Emlak vergisi sizi çarpmasın

Emlak vergisi sizi çarpmasın

Arazinizin, evinizin veya dükkanınızın değeri 4 yıl sonra yeniden belirlendi. 2018’de emlak verginizi buna göre vereceksiniz. Takdir Komisyonu’nun belirlediği yeni değerlere itirazınız varsa son günlere girmek üzereyiz, dava açmak için acele etmeniz şart.

21.07.2017Ekonomi
Son Dakika: O tasarı Meclisten geçti

Son Dakika: O tasarı Meclis'ten geçti

ZEYTİNLİK ve mera sahalarında yatırım yapılmasına izin vereceği tartışmalarına neden olan ve muhalefetin itirazları üzerine bu düzenlemeden vazgeçilen Sanayinin Geliştirilmesi Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Yasa TRT’ye ödenecek cep telefonları, bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar, taşıtlar, uydu alıcıları ve set üstü medya kutuları bandrol oranlarını yeniden düzenledi.

18.06.2017Gündem
TOKİnin yüzde 20 indirim kampanyası eylülde

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası eylülde

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyasını eylülde yapacaklarını söyledi.

11.06.2017Ekonomi
CHP’den üretim paketine tepki

CHP’den üretim paketine tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, sanayi sektörünün 15 yıldır katma değer ve istihdam artışı konusunda ciddi bir ilerleme sağlayamadığını, Meclis’e sunulan sanayi üretimi paketinin de bir vizyon ve stratejiye dayanmadığını savunarak, “Hükümetin bakışı ve TBMM’ye sunulan tasarıyla sanayi de bir sıçrama mümkün değil. Tasarı reforma değil, talana endeksli. Zeytinlikler, meralar ve kıyıları betonlaştırarak, 2 trilyon dolar hedefine ulaşılamaz. OSB’ler bakanlığın birimi haline getirilmek isteniyor. Vali vardı, bir de bakanlık vesayeti kuruluyor” dedi.

22.05.2017Ekonomi
Konya Meram Gödene TOKİ kura sonuçları açıklandı İşte, Konya TOKİ sonuçları

Konya Meram Gödene TOKİ kura sonuçları açıklandı! İşte, Konya TOKİ sonuçları

Konya Gödene TOKİ kura sonuçları açıklandı. Ev sahibi olabilmek adına Toplu Konut İdaresi'nin projelerine başvuran vatandaşlar, bölgelerinde gerçekleşen Konya Gödene TOKİ kura sonuçları konusunda detayları araştırmaya başladı. İşte, binlerce kişinin merakla beklediği Konya Meram Gödene TOKİ kura sonuçları ve başvuruda bulunan adayların dikkat etmesi gereken konular

11.05.2017Ekonomi
Sanayicinin TRT payı kalkıyor

Sanayicinin TRT payı kalkıyor

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayicilerin elektrik tüketimlerinde TRT'ye pay ödediğine dikkati çekerek, "2015 yılında sanayicilerin TRT'ye ödediği pay 344.2 milyon lira. Biz bunu kaldırıyoruz. Maliye Bakanlığımız TRT için şans ve talih oyunlarından kesilen bir paydan TRT'ye kaynak aktaracak. TRT desteksiz kalmayacak ama TRT'yi destekleyen sanayicimiz değil, şans ve talih oyunlarından gelen gelir olacak" dedi.

10.05.2017Ekonomi
Sanayici artık TRTye 350 milyon TL vermeyecek

Sanayici artık TRT'ye 350 milyon TL vermeyecek

SANAYİCİ ot parasından da, TRT payı, belediye izin parası, emlak vergisinden de kurtuluyor. Üretim Reform Taslağı yasalaşırsa, sanayici her yıl 470 milyonluk emlak vergisini, 350 milyonluk TRT payını, 233 milyonluk haftasonu çalışma izin parası ile 14 milyonluk ot bedelini ödemeyecek.

10.05.2017Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor O uygulama başlıyor

Milyonları ilgilendiriyor! O uygulama başlıyor!

Milyonları ilgilendiren uygulama başlıyor; Enerji Kimlik Belgesini (EKB) olmadan satış yapamayacaksınız.

27.04.2017Ekonomi
Ekonomide önemli gelişme Yeni paketin detayları belli oldu

Ekonomide önemli gelişme! Yeni paketin detayları belli oldu

Geçen hafta Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda ele alınan 81 maddelik üretim paketi planlı bölgelerde planlı sanayileşmeyi teşvik etmeyi hedefliyor. Sanayi Bakanı Faruk Özlü, paketle sanayi parsellerinin ucuzlayacağını ve OSB’lere emlak vergisi indiriminin planlandığını açıkladı.

26.04.2017Ekonomi
Kira geliri vergisinde son gün ne zaman

Kira geliri vergisinde son gün ne zaman?

Kirada mülkü olan kişilerin 31 Mart tarihine kadar vergilerini ödemeleri gerekiyor ancak geliriniz 3 bin 800 liranın altındaysa vergi ödemeyebilirsiniz.

23.03.2017Ekonomi
Kira geliri vergisi vermek için son 9 gün

Kira geliri vergisi vermek için son 9 gün!

31 Mart akşamına kadar kira geliri için beyanname vermek gerekiyor. Ancak bazı özel durumlar da var. İşte kira vergisi vereceklerin dikkate alması gereken noktalar

23.03.2017Ekonomi
OSBler 18 bin kişiye ekmek kapısı olacak

OSB'ler 18 bin kişiye ekmek kapısı olacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: "Bu yıl içinde 7 OSB daha açılacak. 2017 yılı içinde açacağımız yeni OSB'ler, yurt genelinde 18 bin kişiye istihdam sağlayacak" açıklamasında bulundu.

11.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Her yerden FETÖ fışkırıyor

NE kadar kadersiz bir ülkeymişiz...Hırsızlık, yolsuzluk, vurgunlardan sonra ‘ahlak’ ve ‘onur’ kalmamış kimsede...

25.07.2017

Emlak Vergisi itirazı için son tarih 7 Eylül

Geçtiğimiz hafta iki ayrı yazı yazarak Emlak Vergisi’ndeki artışlara dikkat çekmiştim.

24.07.2017

Emlak vergisi mi soygun mu?

GAZETELER tam sayfa haber yapıyor... Televizyonlar özel yayınlarda insanları uyarıyor. 30 Temmuz son tarih diyorlar...

24.07.2017

Emlak vergisine nasıl itiraz edilir?

Takdir Komisyonları tarafından belirlenen yeni değerler 2018’den itibaren ödeyeceğiniz emlak vergilerine baz olacak. Değerler yüksek diyorsanız dava açma süresi 30 Temmuz’da doluyor, acele edin.

21.07.2017

Emlak vergisi sizi çarpmasın

Arazinizin, evinizin veya dükkânınızın değeri 4 yıl sonra yeniden belirlendi. 2018’de emlak verginizi buna göre vereceksiniz. Takdir Komisyonu’nun belirlediği yeni değerlere itirazınız varsa son günlere girmek üzereyiz, dava açmak için acele etmeniz şart.

18.07.2017

İşte emeklilerin emlak vergisi avantajları

ÇARŞAMBA günü emlak vergisi oranları ve kimlerin ‘sıfır oranlı’ emlak vergisi avantajından yararlanabileceğinden bahsettik. Dün, ev hanımı, işsizler ve engelliler için soruları cevapladık. Bugünkü yazımızda ise emekliler için tanınan emlak vergisi avantajına detaylarıyla göz atacağız.

4.05.2017

Ev hanımları, engelliler ve işsizlerin avantajları

‘Sorularla Emlak Vergisi’ yazı dizimizin ikinci gününde; genel olarak emlak vergisi ödememe hakkı kimlerde vardı öncelikle onu hatırlayalım…

3.05.2017

Kim, ne zaman emlak vergisi ödeyecek?

Mülk sahibi olmak yeni bir vergi ödeme yükümlülüğünü de beraberinde getiriyor. Bugünden itibaren 3 gün boyunca yazı dizimizde emlak vergisini ele alacağız. Verginin ilk taksitinin de bu ayın sonuna kadar ödenmesi şart.

2.05.2017

Asena Atalay vergi ödeyecek mi?

ÜÇ büyük kulübün üçünde de oynama şansı yakalayan ender futbolculardan Caner. Başarılı milli futbolcu, saha içindeki oyunuyla hep kendinden bahsettirirken saha dışından haberleriyle de gündemde yer alıyor.

24.01.2017