MENÜ

Emlak Vergisi

Emlak Vergisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emlak Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emlak Vergisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.583 Emlak Vergisi haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi Haberleri

Şaşaa debdebe bitiyor

Şaşaa debdebe bitiyor

Başbakan Binali Yıldırım acil ihtiyaç ve güvenlik dışında kamuya yine araç alınmayacağını belirterek, 49 yıllığına kiralanan ve süresi dolmak üzere olan sahil otellerinin de istenirse satın alınabileceğini veya 49 yıllığına yeniden kiralanabileceğini açıkladı.

17.10.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Ben yaptım, oldu yok Geri verecekler

Başbakan Yıldırım: Ben yaptım, oldu yok! Geri verecekler

Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım, "Emlak vergisi yüzde 50’den fazla olmayacak. Yüzde 500 olur mu? Bu gaddarlıktır. Bunun hesabını verecekler. Ben yaptım oldu yok! Şimdi tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler" dedi.

17.10.2017Haber
Başbakan Yıldırım: Ben yaptım oldu yok Geri verecekler

Başbakan Yıldırım: Ben yaptım oldu yok! Geri verecekler

Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım, "Emlak vergisi yüzde 50’den fazla olmayacak. Yüzde 500 olur mu? Bu gaddarlıktır. Bunun hesabını verecekler. Ben yaptım oldu yok! Şimdi tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler" dedi.

17.10.2017Gündem
Günlerdir konuşuluyordu Herkesi ilgilendiriyor... Vergiler cebimize nasıl yansıyacak

Günlerdir konuşuluyordu! Herkesi ilgilendiriyor... Vergiler cebimize nasıl yansıyacak?

SON bir haftadır yasa tasarısı konuşuluyor. Tasarı ile; Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) ödenecek vergiler yüzde 40 ila yüzde 68 oranında arttırılıyor. (Bu oranların aşağı çekileceği yönünde sonradan hükümetin açıklaması oldu.) Gelir Vergisi’nde üçüncü dilimde vergileme oranı yüzde 27’den yüzde 30’a çıkarılıyor.

3.10.2017Ekonomi
Ayda 235 lira taksitle ev

Ayda 235 lira taksitle ev!

Gelirinin yüzde 80’ini İstanbul’dan toplayan Toplu Konut İdaresi operasyonunun yüzde 95’ini Anadolu’da gerçekleştiriyor. Bu strateji de ucuz ev hayali kuranların istikametini Anadolu’ya çeviriyor. TOKİ’nin Anadolu’da inşa ettiği onlarca daire 235 liradan başlayan taksitlerle halihazırda alıcı bekliyor.

29.09.2017Ekonomi
İndirim kampanyasında yarın son gün

İndirim kampanyasında yarın son gün

BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik uyguladığı yüzde 20 indirim kampanyası yarın bitiyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, kampanyadan yararlanıp tapularını hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının en geç yarına kadar başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

28.09.2017Ekonomi
Yüzde 50 sınırı  ne demek

Yüzde 50 sınırı ne demek?

Emlak vergisine getirilecek sınırlamada, emlak vergi değeri esas alınacak.

25.09.2017Ekonomi
Emlak vergisine % 50 sınırı

Emlak vergisine % 50 sınırı

Bazı belediyelerin yükselişi yüzde 3000’lere vardırdığı emlak vergisi artışına sınırlama geliyor. Başbakan Binali Yıldırım, emlak vergisi, yeniden değerleme oranının yüzde 50 fazlasının geçilemeyeceğini vurguladı.

25.09.2017Ekonomi
Emlak vergisi sınırının detayı belli oldu

Emlak vergisi sınırının detayı belli oldu

Emlak vergisine getirilecek sınırlamada, emlak vergi değeri esas alınacak. Bir önceki emlak vergi değerinin yüzde 50’si geçilemeyecek. Belediye fazladan belirlese bile emlak vergisi hesaplanırken yasal tavan esas olacak.

25.09.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırımdan emlak vergileri ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Yıldırım'dan emlak vergileri ile ilgili flaş açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Hürriyet'in gündeme getirdiği, belediyelerin fahiş oranda artırdığı emlak vergileri ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Başkan Yıldırım "Yüzde 3 bin... Böyle bir şey yok ki memlekette ya. Bu vatandaşa zulümdür. Öyle kafasına göre bir arttırma olur mu ya. Kızıyor adama bu sokak bana az oy verdi, bas vergiyi. Yüzde 50’yi geçemeyecek" dedi.

25.09.2017Ekonomi
Emlak vergisi sorununa neşter

Emlak vergisi sorununa neşter

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, vergi, yatırım, üretim, istihdam gibi toplumun geniş kesimlerini ilgilendiren yasal düzenleme üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Torba yasayı gelecek hafta içinde teknik çalışmalarını bitirip Meclis’e sevk edeceğiz” dedi.

15.09.2017Ekonomi
Bakan açıkladı: Emlak vergisinde yeni düzenleme yolda

Bakan açıkladı: Emlak vergisinde yeni düzenleme yolda

Maliye Bakanı Naci Ağbal gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Emlak vergisi düzenlemesiyle ilgili bir çalışma yapıldığını açıklayan Ağbal, "Yetiştirebilirsek onu da bu torba yasa içerisinde yapacağız" dedi.

15.09.2017Ekonomi
KDV indirimi söz konusu değil

'KDV indirimi söz konusu değil'

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, KDV reformuna ilişkin yapılan çalışmalara değinerek, “KDV ile ilgili yaptığımız çalışmada bir oran indirimi asla söz konusu değil” ifadesini kullandı.

14.09.2017Ekonomi
Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor Bugün son gün...

Tüm ev sahiplerini ilgilendiriyor! Bugün son gün...

Ev sahiplerinin ödeyeceği vergiye esas olacak metrekare birim değerlerine itiraz süresi bugün dolacak. Dava açılmazsa yeni değerler kesinlik kazanacak.Emlak vergisinde belirleyici olan metrekare birim değerine itiraz süresi bugün doluyor.

7.09.2017Ekonomi
Son dakika: Acele edin Süre yarın doluyor

Son dakika: Acele edin! Süre yarın doluyor

Emlak vergisine itiraz süresi yarın sona eriyor. Emlak vergisi miktarına itirazı olan vatandaşlar 7 Eylül mesai bitimine kadar dava açabilecek.

6.09.2017Ekonomi
Ev sahipleri dikkat: Başvuru için son 2 gün

Ev sahipleri dikkat: Başvuru için son 2 gün!

EMLAK Vergisi’ne itiraz süresi yarın sona eriyor. Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl boyunca vergilendirmeye esas olacak olan metrekare birim değerlerine itiraz süresi 7 Eylül’e tarihine uzatılmıştı. Bu süre iki gün sonra sona eriyor.

5.09.2017Ekonomi
Vatandaşlar mağdur, davalar arka arkaya açılıyor Yeni düzenleme yapılacak mı

Vatandaşlar mağdur, davalar arka arkaya açılıyor! Yeni düzenleme yapılacak mı?

Fahiş emlak vergisi artışları karşısında Urlalılar belediyeyi dava yağmuruna tuttu. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ise emlak vergi değerlerini tespit eden komisyonun ilçedeki değerlerin en üst sınırını baz aldığını öne sürdü, iptali için dava açtıklarını açıkladı. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Emlak vergisinde tartışmaları bitirecek, vatandaşı isyan ettirmeyecek yeni düzenleme şart”

28.08.2017Ekonomi
Emlak vergisi itiraz süresi uzatıldı

Emlak vergisi itiraz süresi uzatıldı

Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl boyunca vergilendirmeye esas olacak olan metrekare birim değerlerine itiraz süresi uzatıldı.

28.08.2017Ekonomi
Konut sahipleri dikkat

Konut sahipleri dikkat!

Emlak vergisine esas olmak üzere gelecek yıl uygulanacak bina metrekare normal inşaat maliyet bedelleri, meskenler açısından 56 lira ile 2 bin 569 lira arasında değişecek.

18.08.2017Ekonomi
Yazlıkların vergilendirilmesi farklı mı

Yazlıkların vergilendirilmesi farklı mı?

YAZLIK olsun kışlık olsun, konut sahipleri için iki tür vergi ödemesi söz konusu. Bir: ‘Emlak Vergisi’. İki; kiraya verilmişse ve gelir de elde edilmişse ‘Gelir Vergisi-GV’. Yazlık veya kışlık fark etmiyor, 2017 yılında konutundan (yıllık 3.900 lirayı aşan) kira geliri elde edenlerin, 2018 Mart ayında (1-25 Mart) GV beyannamesi vermesi gerekecek.

8.08.2017Ekonomi
Ev sahipleri ayaklandı Davalar açılıyor

Ev sahipleri ayaklandı! Davalar açılıyor

KONUT sektöründe sorunların olduğu malum. Buna bir de, kimi yerlerde emlak vergisindeki ölçüsüz artışlar eklendi. Her 4 yılda bir olduğu gibi, içinde merkezi hükümetten 3 üye, yerel yönetimden 2 üye ile çoğunluğu oluşturan takdir komisyonları, emlak rayiç değerlerini artırdı. Birçok yerleşim yerinde itirazlar yükseldi.

7.08.2017Ekonomi
TOKİden indirim kampanyası

TOKİ'den indirim kampanyası

TOKİ, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyası düzenleyecek.

29.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Vatandaş nasıl etkilenecek?

SON bir haftadır yasa tasarısı konuşuluyor.

3.10.2017

Ayda 235 lira taksitle ev!

Gelirinin yüzde 80’ini İstanbul’dan toplayan Toplu Konut İdaresi operasyonunun yüzde 95’ini Anadolu’da gerçekleştiriyor. Bu strateji de ucuz ev hayali kuranların istikametini Anadolu’ya çeviriyor. TOKİ’nin Anadolu’da inşa ettiği onlarca daire 235 liradan başlayan taksitlerle halihazırda alıcı bekliyor.

29.09.2017

11 liralık yemek öğrenciye 25 lira

Yüksek servis, kırtasiye ve kıyafet ücretleriyle dikkat çeken bazı özel okullar, yemek fiyatlarıyla da velileri şaşkına çeviriyor. Okullar bir öğrenci için yemek şirketlerinden maksimum 11 TL’ye günlük yemek alırken bu yemeği öğrencilere ortalama 25 TL’ye satıyor. Bazı okulların günlük istediği ücret 50 lirayı da aşıyor.

22.09.2017

Ağaç yaşken eğilir

Toplumlar kuşaktan kuşağa birbirlerine bilgi ve birikimlerini aktararak, bunu da eğitim yoluyla yaparak varlıklarını sürdürürler. Atalarımız ‘Ağaç yaşken eğilir’ derken bir toplumun geleceğinin tohumlarının okul öncesi eğitim yaşlarından itibaren atıldığına dikkat çekmişlerdir.

18.09.2017

Her okul servisi ücretini kabul etmeyin

Her ilde yetkili kuruluşlar tarafından açıklanan kilometre başına servis ücretlerine dikkat edin. Eğer sizden istenen ücret olağandışı ise mutlaka bu yetkili kuruluşlara itiraz edin. Kimsenin sizden bu ücretlerin üzerinde bir talepte bulunmaya hakkı yok!

8.09.2017

Emlak vergisi yenilensin

Fahiş emlak vergisi artışları karşısında Urlalılar belediyeyi dava yağmuruna tuttu. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ise emlak vergi değerlerini tespit eden komisyonun ilçedeki değerlerin en üst sınırını baz aldığını öne sürdü, iptali için dava açtıklarını açıkladı. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Emlak vergisinde tartışmaları bitirecek, vatandaşı isyan ettirmeyecek yeni düzenleme şart.

25.08.2017

Çam fıstığı hastalığına teşhis bile konamadı: Orman köylüsü 10 yıldır bekliyor

MUHTESİN Tunç Bergama-Kozak bölgesinin donanımlı ormancılarından ve büyük arazi sahiplerinden biri. Orman köylüsünün yaklaşık 10 senedir yaşadığı sorunlarına dikkat çekiyor.

10.08.2017

AİHM türbana karşı direniyor

AİHM için önerilen son yargıç adayları, mülakata bile çağrılmaya gerek görülmeden refüze edilince, süresi dolan yargıç, 2018 başına kadar -zorunlu olarak göreve devam edecek.

8.08.2017

Yazlıkların vergilendirilmesi farklı mı?

YAZLIK olsun kışlık olsun, konut sahipleri için iki tür vergi ödemesi söz konusu.

8.08.2017

CHP'nin Adalet Kurultayı öncesinde kolay gelsin demek gerek

Geçen Salı günü gazeteleri okuyorum. CHP, Büyük Taarruz’un yıldönümünde, 26-30 Ağustos’ta 5 günlük “Adalet Kurultayı” düzenleyecekmiş. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 5 gün kurultay alanından ayrılmayacakmış, çalışması için de “Çadır ofis” oluşturulacakmış.

7.08.2017

Çok ama çok ayıp Hayrettin Karaman

GÜNÜMÜZ ulemasından Hayrettin Karaman Hoca şöyle yazmış dünkü yazısında:

3.08.2017

Bir başkan çıkıp da konuşmadı

Artan emlak vergileriyle ilgili bu kadar itiraz var, bir belediye başkanı da çıkıp “Galiba yanlış yaptık” demedi.

1.08.2017

Reform yok, konut sahipleri vezneye

KONUT sektöründe sorunların olduğu malum. Buna bir de, kimi yerlerde emlak vergisindeki ölçüsüz artışlar eklendi.

1.08.2017

Bu emlak vergisi ev sattırır

Emlak vergisine esas olan arsa rayiç bedelleri artışlarıyla ilgili çok sayıda telefon ve mesaj alıyorum.

31.07.2017

Vergiler Urla’da uçtu, Çeşme’de sıfır

ÖNCEKİ haftalarda Hürriyet gazetesi Türkiye genelinde bazı belediyelerin emlak vergisinde 2018 - 2021 yıllarında öngördüğü olağan üstü artışları ortaya koydu.

30.07.2017

Kentsel dönüşüm mağduru Kadıköy’e bir de vergi darbesi

EKONOMİ Müdürümüz Sefer Levent’in üst üste kaleme almış olduğu açıklayıcı yazılarına rağmen arttıran emlak vergileriyle ilgili kafa karışıklığı sürüyor.

27.07.2017