MENÜ

Emlak Vergisi

Emlak Vergisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emlak Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emlak Vergisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.583 Emlak Vergisi haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi Haberleri

Vergiyi 10 yıla yayın

Vergiyi 10 yıla yayın

İnşaatçılar Bakan Nihat Zeybekci’den rant desteği istedi.

23.12.2014Ekonomi
Başkan Atilladan pasta sürprizi

Başkan Atilla'dan pasta sürprizi

BORNOVA Belediye Başkanı Olgun Atila, emlak vergisi ikinci taksitlerinin son ödeme günleri nedeniyle en yoğun dönemlerini geçiren Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne giderek, çalışanlar ve vatandaşlarla birlikte pasta kesti.

8.12.2014Ege
Borç yapılandırmaya gitti kalp krizi geçirdi

Borç yapılandırmaya gitti kalp krizi geçirdi

DENİZLİ'de bu sabah Merkezefendi Belediyesi'ne emlak vergisi borcunu yapılandırmak için gelen 48 yaşındaki Muhammet Tabak, sıra beklerken kalp krizinden yaşamını yitirdi. Acı haberi alarak gelen Tabak'ın yakınlarının feryadı belediye personelini gözyaşlarına boğdu.

28.11.2014Ege
Denizlide vezneler haftasonu da çalışacak

Denizli'de vezneler haftasonu da çalışacak

DENİZLİ'de Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi borçlarında yapılandırmanın sağladığı ödeme kolaylığından faydalanmak isteyenler, veznelerde yoğunluğa neden oldu. Yoğunluğu azaltmak için Merkezefendi ile Pamukkale Belediyeleri hafta sonu borç yapılandırma masası ve veznelerinin hafta sonu açık tutulacağını duyurdu.

27.11.2014Ege
Deniz dolacak, Üsküdar Meydanı böyle olacak

Deniz dolacak, Üsküdar Meydanı böyle olacak

Marmaray’ın Anadolu Yakası’daki ilk istasyonu olan Üsküdar’da meydanda yükselen bacalar, çirkin görüntü oluşturduğu gerekçesiyle traşlanacak. Olası kaza durumunda istasyondaki gaz veya dumanın tahliyesi için yapılan bacalar estetik ve şehrin silüetine uygun olarak yeniden tasarlanacak.

19.11.2014Gündem
Emlak vergisi borcunu yapılandırmak için son tarih 1 Aralık

Emlak vergisi borcunu yapılandırmak için son tarih 1 Aralık

Torba Yasa’dan faydalanarak emlak, ilan, reklam, temizlik vergi borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen vatandaşlar için son gün 1 Aralık.

14.11.2014Ekonomi
Vergi ve harçlara zam geldi

Vergi ve harçlara zam geldi

Ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla vatandaşın 2015 yılında ödeyeceği vergi ve cezalardaki artış oranı da belli oldu. Trafikten cep telefonuna, emlaktan taşıta, fiş almamadan iletişim vergisine kadar onlarca kalem vergi ve cezası yüzde 10.11 oranında artacak. Yeni artışlarla birlikte kırmız ışıkta geçmenin cezası 189 liraya, motorlu taşıtlar vergisi 537 liradan 591 liraya yükselecek. İşte 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek yeni vergi, cezalar ve harçlar…

4.11.2014Ekonomi
Zam yağmuru

Zam yağmuru

TÜRKİYE İstatistik Kurumu’nun ekim ayı Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi’ni açıklamasıyla vergi, harç ve cezaların 2015’te ne kadar zamlanacağı belli oldu. Yüzde 10.11 çıkan 12 aylık Yİ-ÜFE’ye göre en düşük otomobil vergisi 591 liraya, sigara içme cezası 100.2 liraya yükselecek

3.11.2014Ekonomi
Borçlarını yapılandıracakların beklediği tebliğ yayımlandı

Borçlarını yapılandıracakların beklediği tebliğ yayımlandı

Bazı kamu alacakların, 6552 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye başvurmaları gerekiyor.

27.09.2014Ekonomi
Anne-baba intihar etti, ikizler davalarla büyüyor

Anne-baba intihar etti, ikizler davalarla büyüyor

Antalya'da 2012 yılı başında, tartışma sonrası peşpeşe denize atlayarak boğulan Deniz ve Sabit D. çiftinin kendi adlarını taşıyan 4 yaşındaki ikizleri, milyonlarca liralık borçla karşı karşıya kaldı. İkizlerin bakımını üstlenen teyzeleri Semiha Eğmen, her gün yeni bir borç şokuyla karşılaştıklarını söyledi.

18.09.2014Gündem
Gecikme cezasında indirim

Gecikme cezasında indirim

Araç muayenesini zamanında yaptırmayanlara indirim fırsatı geldi. Evde gündelikçi olarak çalıştırılan kadınların sigorta sorunu da çözümlendi. Devlet, tüp bebekte üçüncü denemenin masraflarını da karşılayacak.

15.09.2014Ekonomi
Tapudan kaçış

Tapu'dan kaçış

TOKİ, kendisiyle iş yapan müteahhit ve şirketlere imar planlarından, emsal artışına, harçlardan denetime kadar birçok alanda avantaj sağlıyor. ‘Torun Center’da ‘Tüm sorumluluğu devrettik’ demesine rağmen TOKİ’nin elinde tapu olduğu için Torunlar GYO’ya sadece vergi avantajı 10 milyon TL’yi geçiyor. İşte bu yüzden TOKİ, “Tapunu al’ diyor, şirket kaçıyor.

13.09.2014Ekonomi
Ali Ağaoğlu: TÜRGEV’e arsa verenin de, alanın da, verdi diyenin de anasını…

Ali Ağaoğlu: TÜRGEV’e arsa verenin de, alanın da, verdi diyenin de anasını…

AĞAOĞLU Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu 17 Aralık sürecinde, inşaat sektörünün ve kendisinin günah keçisi seçildiğini ve bu nedenle gözaltına alındığını belirterek, imar artışı karşılığı TÜRGEV’e arsa bağışladığına ilişkin iddiaları yanıtladı.

10.09.2014Ekonomi
TOKİ de oradaymış

TOKİ de oradaymış

TORUN Center’da 1.5 yıldan bu yana yapı denetimi yapılmamış. Çünkü denetimden sorumlu TOKİ, Mart 2013’te projeden çekildiğini söylüyor. Ama tapu hâlâ TOKİ’de olduğu için başkası denetleyemiyor.TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı’nın “Çekildiğimiz için artık denetim sorumluluğu ilçe belediyesindedir” iddiasını Şişli Belediyesi “Projenin tapusu TOKİ’de, yetkimiz yok” diye yanıtlıyor

10.09.2014Ekonomi
Ünlü kumarhane iflas ediyor

Ünlü kumarhane iflas ediyor

Ünlü Amerikalı işadamı Donald Trump'ın kumarhane ve eğlence şirketi Trump Taj Mahal Casino Resort “iflas koruma” başvurusunda bulundu.

10.09.2014Ekonomi
Ali Ağaoğlu: TÜRGEV’e arsa verenin de, alanın da, verdi diyenin de anasını…

Ali Ağaoğlu: TÜRGEV’e arsa verenin de, alanın da, verdi diyenin de anasını…

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu 17 Aralık sürecinde, inşaat sektörünün ve kendisinin günah keçisi seçildiğini ve bu nedenle gözaltına alındığını belirterek, imar artışı karşılığı TÜRGEV’e arsa bağışladığına ilişkin iddiaları yanıtladı. Ortaköy'deki evinin bahçesinde bir basın toplantısı düzenleyen Ağaoğlu, “Eğer böyle ibra arsa verildiyse verenin anasını, alanın anasını, verdi diye söyleyenin anasını… “ dedi. Bu iddiaların çok konuşulduğu günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da iddiaları seslendirdiğini hatırlatan Ağaoğlu "Benim açıklamalarımdan sonra Sayın Kılıçdaroğlu telefon açtı ve benden özür diledi. Ben orada imar planı karşılığında ne para ne de arsa verdim. Bunu, tapudan çıkarmak çok kolaydır. Bırakın tapuyu bir arsa satarken, devrederken belediyede emlak vergisi borçları ödenir orada kayıtları vardır" dedi. CİHAN

9.09.2014Haber
Evini kiraya vermek isteyenler DİKKAT

Evini kiraya vermek isteyenler DİKKAT

SADECE evini kiraya verene değil; dükkan, büro, mağaza ve diğer gayrimenkulünü kiraya verene de “hayali vergi” var.

20.08.2014Avrupa
Sakın şimdi satmayın

Sakın şimdi satmayın!

Maliye Bakanlığı yakın gelecekte çeşitli nedenlerle değeri artması beklenen Hazine taşınmazlarının şimdilik satılmamasını istedi. Hazine arsa ve arazilerinin satışının, kent rantının yansımasından sonra satılması uyarısı yapıldı.

11.08.2014Ekonomi
OSBler, emlak vergisinden muafiyet istiyor

OSB'ler, emlak vergisinden muafiyet istiyor

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, OSB'lerin emlak vergisinden muaf tutulmasını istedi.

6.07.2014Kobi

Yazar Sonuçları

Vale ambargosu

Denetimsiz işleyiş, vatandaşta fobiye dönüştü...

23.11.2014

Belediyelerde ev kadınlarına işkenceye devam

“HANGİ işkence?” diye merak edenler için açıklayalım; emlak vergisi işkencesi!

7.10.2014

İş güvenliği yetkisi bakkalda!

İŞ GÜVENLİĞİ sağlamak tüm şirketlerin sorumluluğunda. Ancak Torba Yasa öyle bir kesimi iş güvenliğini sağlamaktan sorumlu hale getirdi ki! Bugün kimlerin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu olduğunu açıklıyoruz.

15.09.2014

Evini kiraya verene hayali vergi

SADECE evini kiraya verene değil; dükkan, büro, mağaza ve diğer gayrimenkulünü kiraya verene de “hayali vergi” var.

19.08.2014

Zehra Teyze’nin yazlık evinin kirası

ZEHRA Teyze, Maliye’nin yazlık evini kiraya verenleri araştırdığını öğrenince, telaşa kapılmış.

12.08.2014

Fatma Teyze’ye torun vergisi var mı?

Önceki gün, komşumuz Fatma Teyze, kahve içmeye geldi.

29.07.2014

Brüt şok

Belediyelerden ev sahiplerine ihbarname bombardımanı başladı.

20.07.2014