MENÜ

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.739 Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan haberi bulunmuştur.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Haberleri

Atilla davasında ‘maddi çıkar listesi’ açıklandı

Atilla davasında ‘maddi çıkar listesi’ açıklandı

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmekten suçlu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın 7 Mayıs’taki ceza duruşması öncesinde, Yargıç Richard Berman’ın hem New York Bölge Başsavcılığı’na hem de Atilla’nın avukatlarına yönelttiği sorulara yanıtlar geldi.

13.04.2018Dünya
Beştepe’de sürpriz isim

Beştepe’de sürpriz isim

ABD’deki Reza Zarrab davasında ismi geçen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Beştepe’deki ASO Ödül Törenine katıldı.

22.01.2018Gündem
Zafer Çağlayan TUSKON davasına katılma talebinde bulundu

Zafer Çağlayan TUSKON davasına katılma talebinde bulundu

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON’un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu 86 sanığın yargılandığı davanın 10. duruşması yapılıyor. Mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk, mahkemeye dilekçe gönderen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın davaya katılma talebinde bulunduğu belirtti.

7.12.2017Gündem
Zafer Çağlayan tevbeli profili değiştirdi

Zafer Çağlayan 'tevbe'li profili değiştirdi

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp’taki ‘Tevbe’ sureli profilini değiştirdi.

6.12.2017Gündem
CHPden hodri meydan

CHP'den hodri meydan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Lideri hakkındaki soruşturma için “Hodri meydan” dedi. Tezcan şunları söyledi:

6.12.2017Gündem
Zafer Çağlayandan tevbe sureli profil

Zafer Çağlayan'dan tevbe sureli profil

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp’ta profil resmini değiştirdi. Çağlayan, profiline Tevbe Suresi 40’ıncı ayetini “Üzülme! Çünkü Allah bizimledir” cümlesini yazdı.

4.12.2017Gündem
Zafer Çağlayan’dan yeni imaj

Zafer Çağlayan’dan yeni imaj

ABD’nin New York kentinde süren mahkemede ‘tanık’ Reza Zarrab’ın rüşvet verdiğini iddia ettiği eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın son görüntüsü, A Haber Ankara Büro muhabirlerinden Lamia Ayhan’ın sosyal medya paylaşımıyla ortaya çıktı.

3.12.2017Gündem
Zarrab’dan yeni rüşvet iddiaları

Zarrab’dan yeni rüşvet iddiaları

ABD’de İran’a yönelik ambargonun delinmesi iddiasıyla görülen davada İran ve Türk vatandaşı Reza Zarrab, dün tanık olarak ikinci kez jürili duruşmaya çıktı. Zarrab, mahkemeye bu kez cezaevi tulumu yerine, koyu bir spor ceket ve açık renk bir pantolonla geldi.

30.11.2017Dünya
Son dakika Zarrabdan yeni rüşvet iddiaları..

Son dakika! Zarrab'dan yeni rüşvet iddiaları!..

ABD’de İran’a yönelik ambargonun delinmesi iddiasıyla görülen davada İran ve Türk vatandaşı Reza Zarrab, dün tanık olarak ikinci kez jürili duruşmaya çıktı. Zarrab, mahkemeye bu kez cezaevi tulumu yerine, koyu bir spor ceket ve açık renk bir pantolonla geldi.

30.11.2017Dünya
Zarrab iddiaları: ‘İran’ın paraları için Atilla yöntem buldu’

Zarrab iddiaları: ‘İran’ın paraları için Atilla yöntem buldu’

ABD’de yargılandığı davada savcılıkla anlaşarak tanık olan Reza Zarrab, jürili duruşmadaki ilk ifadesinde “Cezaevinden çıkmak için anlaşmaya yanaştığını” söyledi. Zarrab, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın İran ambargosunu delmek için yöntemler geliştirdiğini iddia etti. Halkbank ile İran ticareti için eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a da rüşvet verdiğini öne sürdü.

29.11.2017Dünya
Zarrab davasına dakikalar kaldı

Zarrab davasına dakikalar kaldı

Bugün New York’ta TSİ 18:00’de başlaması planlanan jüri seçiminin ardından hemen duruşmalara geçilecek. Jüri seçimi tamamlanamazsa duruşma Salı gününe de sarkabilecek. ABD hukuk literatüründe “Jencks materyali” olarak tabir edilen ve savcılığın elinde bulunan işbirlikçi sanığın itirafları anlamına gelen dosyalarda Zarrab'ın yer aldığı iddiası ise güncelliğini koruyor. Jüri seçiminde yöneltilen sorulardan birisi ise "Reza Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş'i doğrudan ya da dolaylı olarak tanıyor musunuz?" olacak.

27.11.2017Dünya
Zarrab davasında kritik duruşmaya saatler kaldı

Zarrab davasında kritik duruşmaya saatler kaldı

Bugün New York’ta  TSİ 18:00’de başlaması planlanan jüri seçiminin ardından hemen duruşmalara geçilecek. Jüri seçimi tamamlanamazsa duruşma Salı gününe de sarkabilecek. ABD hukuk literatüründe “Jencks materyali” olarak tabir edilen ve savcılığın elinde bulunan işbirlikçi sanığın itirafları anlamına gelen dosyalarda Zarrab'ın yer aldığı iddiası ise güncelliğini koruyor.

27.11.2017Dünya
Zarrab davasında kritik gün

Zarrab davasında kritik gün!

New York'ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab hakkındaki dava bugünden başlayarak yeni bir döneme girecek. Davada Türkiye saatiyle 16:00 itibariyle jüri üyelerinin seçileceği açıklandı.

27.11.2017Dünya
Son dakika: Zarrab davasında bu akşam flaş bir gelişme yaşandı

Son dakika: Zarrab davasında bu akşam flaş bir gelişme yaşandı

Son dakika: Zarrab davasında flaş bir gelişme yaşandı... İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab ve eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada jüri seçimi 27-28 Kasım olarak belirlendi. Jüri seçimi 27'sinde tamamlanamazsa, prosedür 28'indeki oturumda tamamlanacak. Ve hemen ardından davanın esastan görüleceği jürili yargılamaya başlanacak.

20.11.2017Dünya
‘Ellerim kırılsaydı da alkışlamasaydım’

‘Ellerim kırılsaydı da alkışlamasaydım’

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan TUSKON ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davanın 3. duruşmasında tutuklu sanık TUSKON eski Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Nalbant savunmasını yaptı. Nalbant, TUSKON'un, davaya konu toplantısı için "Toplum psikolojisiyle herkes alkışladığı için ben de alkışladım. Ellerim kırılsaydı da alkışlamasaydım" dedi.

25.10.2017Ekonomi
‘Zarrab ile Atilla  davası ayrılmalı’

‘Zarrab ile Atilla davası ayrılmalı’

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları mahkemeye sundukları 30 sayfalık dilekçe ile Atilla ile Reza Zarrab davalarının ayrılmalarını istedi. Avukatlar, Zarrab iddianamesinde yasadışı işlemlerden kazandığı paranın ABD finans sistemine girişi safhalarının anlatıldığı bölümde Atilla’nın hiç yer almadığını vurguladılar.

10.10.2017Ekonomi
Dayım sağ olsun

'Dayım sağ olsun'

ABD’de 1.5 yıldır tutuklu yargılanan Reza Zarrab’ın safkan İngiliz yarış atı ‘Dayım Benim’, sahibine cezaevinde bulunduğu süre içinde katıldığı yarışlardan 1 milyon 213 bin lira kazandırdı. Dayım Benim, ağustos ve eylül aylarında katıldığı 2 yarışı da üst üste kazandı.

12.09.2017Gündem
Son dakika... Zarrab, yeni suçlamaları reddetti

Son dakika... Zarrab, yeni suçlamaları reddetti

New York’ta bugün yeniden hakim karşısına çıkan Reza Zarrab, eski ekonomi bakanı Zafer çağlayan’ın da dahil edildiği yeni iddianamedeki suçları reddetti.

11.09.2017Dünya
Reza Zarrab’a tahliye muamması

Reza Zarrab’a tahliye muamması

ABD’de yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu yargılanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab’la ilgili tahliye bilmecesi yaşandı. ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı Federal Cezaevleri Bürosu’nun internet sitesindeki resmi kayıtlarda, ‘09135-104’ kayıt numaralı Zarrab’ın önceki gün (09.09.2017) cezaevinden tahliye edildiği görülüyor. Ancak Hürriyet’in ulaştığı Amerikalı yargı kaynakları, Zarrab’ın tahliye edildiği iddiasını doğrulamadı. Dün (Pazar) resmi tatil olduğu için cezaevi yetkililerine ise ulaşılamadı.

10.09.2017Dünya
Kılıçdaroğlundan Zafer Çağlayan açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Zafer Çağlayan açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy İspirtohane Kültür Merkezi'nde bugün gerçekleşen CHP'ye yeni üye katılım toplantısına katıldı.

10.09.2017Gündem
Kılıçdaroğlu, Bahçeli sorusuna böyle cevap verdi: Şaşırmam efendim

Kılıçdaroğlu, Bahçeli sorusuna böyle cevap verdi: Şaşırmam efendim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Başkan Yardımcısı" olacağı iddiasına ilişkin, "Daha çok erken. Şaşırmam efendim, niye şaşırayım. Anayasa değişikliğinde 'evet' oyu kullanmadılar mı? Evet oyu kullandığına göre tek adam rejimini savunuyor. Tek adam rejiminden de tek adamın yardımcısı olabilir. Niye olmasın." diye konuştu.

9.09.2017Gündem
Türkiye Cumhuriyetine yönelik bir adım

'Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik bir adım'

Kazakistan ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’deki Reza Zarrab davasına eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın adının dahil edilmesini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yönelik bir adım olarak değerlendirerek “Atılan bu adımlar tamamen siyasidir. ABD’nin bir defa bu konuyu gözden geçirmesi lazım. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor” dedi. Erdoğan özetle şunları söyledi:

8.09.2017Gündem
Erdoğanın ABDyi sert şekilde eleştirmesinin ardından şok karar... Çağlayan için tutuklama

Erdoğan'ın ABD'yi sert şekilde eleştirmesinin ardından şok karar... Çağlayan için tutuklama

Erdoğan’ın ABD’yi sert şekilde eleştirmesinin hemen ardından ABD’den şok karar. Zarrab davasına bakan mahkeme, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında tutuklama kararı aldı.

8.09.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Zafer Çağlayan yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zafer Çağlayan yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a hareketinden önce açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ABD'deki davaya müdahil edilmesine ilişkin soruyu yanıtladı. Erdoğan "Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Bizim eski ekonomi bakanımıza yönelik atılan bu adımı ben Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor" diye konuştu.

8.09.2017Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Zafer Çağlayan yanıtı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Zafer Çağlayan yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a hareketinden önce açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ABD'deki davaya dahil edilmesine ilişkin soruyu yanıtladı. Erdoğan "Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor" diye konuştu.

8.09.2017Gündem
Çağlayana ABDde dava

Çağlayan'a ABD'de dava

ABD’de eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkında ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Çağlayan ve Aslan’ın, ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab ile işbirliği yaptığı ileri sürülürken, mallarına el koyma talebi de yer aldı. İddianamenin Çağlayan ile ilgili bölümünde ‘rüşvet’ iddiaları da bulunuyor.

7.09.2017Ekonomi
Hakan Atilla yeniden yargıç karşısında... Yargıç Berman: Davanın seyri değişti

Hakan Atilla yeniden yargıç karşısında... Yargıç Berman: Davanın seyri değişti

’ABD’nin İran’a yaptırımlarını delmek ve bankacılık dolandırıcılığı’ suçlamaları ile New York’ta tutuklu olarak yargılanmakta olan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, yargıç karşısına çıktı. Türkiye’nin eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da suçlandığı yeni iddianame ile dava seyrinin değiştiğini belirten Yargıç Richard Berman, yeni iddianame ile birlikte devlet kuruluşu olan Halk Bankası’nın ’kurum olarak öne çıktığını’, Atilla hakkında kara para aklama, bankacılık sahtekarlığı, ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoları delme gibi çok güçlü iddialar olduğunu söyledi.

7.09.2017Ekonomi
Son dakika Hükümetten Zafer Çağlayan konusunda ilk açıklama

Son dakika! Hükümetten Zafer Çağlayan konusunda ilk açıklama

Reuters haber ajansı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüşmesinde ABD'de hakkında dava açılan eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan hakkında konuştu.

7.09.2017Dünya
ABDde hakkında dava açılan Zafer Çağlayan neyle suçlanıyor

ABD'de hakkında dava açılan Zafer Çağlayan neyle suçlanıyor?

ABD'de eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve eski Halkbank yöneticisi Levent Balkan hakkında iddianame hazırlandı, mahkemeye sunuldu. Eski Başsavcı Bharara’nın yerine New York Güney Başsavcılığına vekaleten bakan Joon H. Kim tarafından hazırlanan son iddianamede Çağlayan ve Aslan yaptırımların ihlali için komplo ve işbirliği yapmakla suçlanıyor.

7.09.2017Ekonomi
17 Aralık delil oldu

17 Aralık delil oldu

ABD’de tutuklu Reza Zarrab’ın mahkemeye yaptığı kefalet başvurusuna itiraz eden Başsavcı Preet Bharara, 17 Aralık fezlekesini mahkemeye delil olarak sundu.

25.05.2016Ekonomi
Zafer Çağlayan’ın aile şirketi bölünüyor

Zafer Çağlayan’ın aile şirketi bölünüyor

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın aile şirketi bölünüyor. Çağlayan’ın kardeşi Şenol Çağlayan ve oğlu Salih Kaan Çağlayan’ın yönetiminde olduğu Akel Alüminyum, bölünme için ilan vermeye başladı. Bölünme işlemi tamamlandığında Masem Plastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adıyla yeni bir şirket daha kurulacak.

10.03.2016Ekonomi
CHPden 4 Bakan ve Erdoğan hakkında başvuru

CHP'den 4 Bakan ve Erdoğan hakkında başvuru

CHP, 17-25 Aralık büyük rüşvet operasyonu kapsamında 4 eski bakan ve dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan hakkında Meclis soruşturması açılması için harekete geçti. CHP, Erdoğan hakkında MİT tırları nedeniyle ayrıca bir soruşturma önergesi daha hazırladı.

21.08.2015Gündem
Beşiktaş’tan 1.3 milyon TL’ye loca satın alan Sarraf Fenerbahçe’den ret yemiş

Beşiktaş’tan 1.3 milyon TL’ye loca satın alan Sarraf Fenerbahçe’den ret yemiş

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kilit ismi Rıza Sarraf’ın Beşiktaş Kulübü’nden 1.3 milyon TL’ye loca satın aldığı dönemde Fenerbahçe’den de loca satın almak istediği ancak kulüpten ‘elimizde boş loca yok’ cevabını aldığı ortaya çıktı.

21.07.2015Futbol

Yazar Sonuçları

Zarrab davası birkaç kelle alabilir

Ya da daha uzun söylemek lazım: Zarrab davası yüzünden Türkiye'de etkili makamlardaki bazı isimler eğer hala yerlerinden olmamışsa yakında olabilir. Bu da muhtemelen sessiz sedasız, sanki Zarrab ile ilgisi yokmuş görüntüsü -olmaya başlamıştır ve- olacaktır.

5.12.2017

Zarrab davasında dağ fare doğurabilir

Türkiye içinde ya da dışında muhalefet umutlarını ABD’deki Reza Zarrab davasına bağlayanlar varsa, bana kızacaktır şimdi ama bu davada dağın fare doğurma ihtimaline hazırlıklı olmalarında yarar var.

4.12.2017

Zarrab konuştukça Türkiye utanıyor

Bir Amerikalı gazeteci, “Üzerinde mahkum üniforması olmasa bir şirketin icra kurulu başkanı zannedebilirdiniz” diye yazmış mahkeme salonundan. Reza Zarrab o kadar rahatmış İran hükümeti adına çalıştığı kaçakçılık şebekesinin nasıl işlediğini, bu amaçla Türkiye’de AK Parti’den isimleri nasıl rüşvetle kullandığını anlatırken.

29.11.2017

ABD ilişkilerinde son dakika gelişmeler

Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD Başkan Yardımcısı Michael Pence ile 8 Kasım'da yapacağı görüşmenin dün gece geç saatlerde yapılamayacağı haberi Ankara'ya ilk ulaştığında bir heyecana yol açtı ama kısa sürede durum anlaşıldı. Gerekçe, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendi yokluğunda Pence'den kilise saldırısı nedeniyle 8 Kasım'da Teksas'a gitmesinini istemesiydi.

6.11.2017

Yıldırım, Pence ile çözmeye çalışacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın 7-9 Kasım tarihlerinde ABD’ye giderek Başkan Yardımcısı Michael Pence ile görüşeceği haber dün siyaset çevrelerini dalgalandırdı.

31.10.2017

Zarrab'ın altın operasyonları iddianamede

MALUM önceki gün açıklandı ki; ABD’deki savcılık ofisi, eski Ekonomi Bakanı zafer Çağlayan ve Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkında dava açtı.

7.09.2017

CHP o milletvekilini cezalandırmalıydı

Dün akşam Kanal-D’de Ahmet Hakan Coşkun ile mülakatını izlediniz mi Elif Doğan Türkmen’in?

3.02.2017

‘Vasıflı çelik çubuk’ için koruma şart mı

İSTANBUL Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Denetim Kurulu Üyesi, Ceta Form El Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Tayman, daha gelişmiş ara ürün ararken Tayvan’da buldu.

10.07.2016

Şirketler para vermeye hazırken o kablolar neden yer altına inmedi

3 YIL önce temmuz ayının ilk yarısı, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu’nun oğlu Erdem Eroğlu’nun düğünü...

24.07.2015