MENÜ

Domuz Gribi Salgını

Domuz Gribi Salgını ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Domuz Gribi Salgını haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 280 Domuz Gribi Salgını haberi bulunmuştur.

Domuz Gribi Salgını Haberleri

Grip hastalığı nedir, Gripten nasıl korunulur

Grip hastalığı nedir, Gripten nasıl korunulur?

Grip influenza adı verilen virüs tarafından meydana getirilen; 39 derece ateş, şiddetli kas ve eklem ağrıları, halsizlik, bitkinlik, titreme, baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtilerle ortaya çıkan bir mevsim hastalığıdır. Grip kış aylarında yaklaşık 6-8 hafta kadar etkili olur. Etken influenza virüsü A, B, ve C tiplerine sahiptir. C tipi insanlarda hastalık yapmaz. İnfluenza A, daha hafif seyreder. Tip B ise daha çok çocukları etkiler. Grip virüsü bazı yıllarda büyük salgınlar yapabilir. Hastalığın bulaşma yolu hasta insanların solunum salgılarının sağlam insanlara bulaşması şeklindedir. Hastalığın kuluçka süresi 1-3 gündür. Peki Grip hastalığından nasıl korunulur?

24.09.2019Sağlık
Mevsimsel Grip Hastalığı (Grip) Nedir

Mevsimsel Grip Hastalığı (Grip) Nedir?

Grip influenza virüsünün neden olduğu, genellikle yıl içerisinde sonbahar sonu, kış ve ilkbahar başına kadar olan dönemde daha sık görülen oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Toplumun özelliklerine göre her yıl belirli sayıda insanı etkiler ve hastalandırır. Bu nedenle her yıl sonbahar sonu, kış ve ilkbahar başı arasında beklenen sayıda kişide görülen bu hastalık mevsimsel grip olarak ifade edilmektedir. Peki Gripten nasıl korunulur, grip türleri nelerdir?

16.09.2019Sağlık
Myanmarda domuz gribi salgını

Myanmar'da domuz gribi salgını

Myanmar'da, bir aydır görülen domuz gribi salgınında 54 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

16.07.2019Dünya
Hindistandaki domuz gribi salgını 3 ayda 605 can aldı

Hindistan'daki domuz gribi salgını 3 ayda 605 can aldı

Hindistan'da domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsü nedeniyle yılbaşından 10 Mart'a kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 605'e yükseldi.

12.03.2019Dünya
Hindistandaki domuz gribi can almaya devam ediyor

Hindistan'daki domuz gribi can almaya devam ediyor

Ülkede salgın nedeniyle en fazla ölümün görüldüğü Racastan eyaletinde hayatını kaybedenlerin sayısı 105'e yükseldi

11.02.2019Dünya
Hindistanda domuz gribi salgını: 169 ölü

Hindistan'da domuz gribi salgını: 169 ölü

Hindistan’da domuz gribi salgını yaşanıyor. Ülke çapında domuz gribinden 169 kişi öldü.Hindistan'da hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ülkenin en büyük turistik merkezi Rajasthan'da domuz gribi salgınından bu yıl içerisinde 76, Yeni Delhi'de ise 11 kişinin öldüğü belirtildi.Rajastan'daki kayıtlara göre, H1N1 virüsünün sebep olduğu ölümlerin üçte birinden fazlasının soğuk hava koşullarının hastalığı daha da kötüleştirmesinden kaynaklandığı ifade edildi.Yetkililer ülkeyi ziyaret eden yabancı turistlerin domuz gribine yakalandığına dair herhangi bir raporun bulunmadığını söylerken, Rajastan gösterişli kaleleri ve yerleri ile birçok yabancı turisti ülkeye çekiyor.Sağlık Bakanlığı sözcüsü ise, Rajastan'da 8 bin 700'den fazla insanın H1N1 virüsü testinden geçtiğini ve bin 976 kişinin test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

31.01.2019Haber
Hindistanda domuz gribi salgını: 169 ölü

Hindistan'da domuz gribi salgını: 169 ölü

Hindistan’da domuz gribi salgını yaşanıyor. Ülke çapında domuz gribinden 169 kişi öldü.

31.01.2019Dünya
Domuz gribi uyarısı

Domuz gribi uyarısı

Almanya'da domuz gribi salgını uyarısı yapıldı.

11.02.2016Sağlık
Grip salgını var ama domuz gribi değil

"Grip salgını var ama domuz gribi değil"

İZMİR İl Halk Sağlığı Müdürü Bediha Kızılkaya, kentte domuz gribi salgını olmadığını, sadece birkaç gün önce Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 53 yaşındaki bir hastanın domuz gribi nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Kızılkaya, 2014 yılının Aralık ayında 250 kişiye grip tanısı konulurken 2015 yılının aynı ayında bu rakamın 69 olduğunu vurgulayarak, "Şimdi acil servislerimiz öksüren, kusan, kas ağrıları çeken, ateşli hastalarımızla dolu. Grip salgını var ama domuz gribi salgını yok" dedi.

15.01.2016Ege
Aksaray’da 2 kişiye domuz gribi teşhisi kondu

Aksaray’da 2 kişiye domuz gribi teşhisi kondu

AKSARAY’da yüksek ateş ve kusma şikayeti üzerine hastaneye başvuran 4 kişiden 2’sinde yapılan tetkikler sonucu domuz gribi (H1N1 virüsü) teşhisi kondu. 2 kişinin, izolasyonlu özel odada tedavisinin sürdüğü belirtildi.

11.01.2016Gündem
Domuz gribi belirtileri nelerdir | Domuz gribinden nasıl korunulur

Domuz gribi belirtileri nelerdir? | Domuz gribinden nasıl korunulur?

Son zamanlarda ülkemizde etkili olan Domuz gribi virüsü herkesi tedirgin etti. Peki domuz gribi nedir, nasıl korunulur ? Domuz gribinin belirtileri nedir, belirtileri hissettiğinizde neler yapmalısınız?

11.01.2016Gündem
Domuz gribi salgını nedeniyle hastaneler doldu taştı

Domuz gribi salgını nedeniyle hastaneler doldu taştı

Türkiye genelinde yaygın olan domuz gribi salgını nedeniyle vatandaşlarda bir tedirginlik meydana gelirken, hastane ve sağlık merkezleri hastalarla dolup taştı.

11.01.2016Gündem
Domuz gribi nedir

Domuz gribi nedir?

Mevsimsel koşullara bağlı olarak görülen hastalıklardan en çabuk bulaşan salgın hastalığı domuz gribi! Domuz gribi nedir? Domuz gribi hakkında bilinmesi gerekenler? Detaylar haberimizde.

5.01.2016Sağlık
İranda domuz gribi 33 can aldı

İran'da domuz gribi 33 can aldı

İran'da domuz gribi salgını sebebiyle 33 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

7.12.2015Dünya
Cezaevinde salgın tepkisi

Cezaevinde salgın tepkisi

Antalya'nın Alanya ilçesinde 'L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda yaşanan grip salgını, mahkum yakınlarının tepkisine neden oldu.

15.03.2015Gündem
Bir grip ilaç

Bir grip ilaç

GRİP vakalarındaki artış depo ve eczanelerdeki grip ilaçlarını tüketti.

15.01.2014Ekonomi
Kanadada 3 kişi daha domuz gribinden öldü

Kanada'da 3 kişi daha domuz gribinden öldü

Kanada'nın batı eyaletlerinde etkili olan domuz gribi salgını, can almaya devam ediyor.

3.01.2014Gündem
Karı kocayı oynamamız antipatik görünürdü

Karı kocayı oynamamız antipatik görünürdü

Özge ve Özgür Özberk kardeşler sponsorlarla uğraşmak istemedikleri için kendi şirketlerini kurdular ve ilk filmleri “N’apcaz Şimdi”yi çektiler. Tecrübesizlikler, edindikleri tecrübeler, iki kardeş olmanın avantaj ve dezavantajlarını sormak da bana düştü.

30.09.2012Kelebek
Gülme garantili komedi

Gülme garantili komedi

Başrollerini Ufuk Özkan, Özge Özberk ve Ebru Kocaağa’nın paylaştığı, Özgür Özberk’in senarist, yapımcı ve yönetmen olarak imzasını attığı “Napçaz Şimdi”nin çekimleri tamamlandı. Oyuncular hayli iddialı... Hepsi “gülmek garanti” diyor, üstelik çaycısından şoförüne tüm set ekibi onları onaylıyor. Buyrun ilk ağızdan filmin detaylarına...

10.08.2012Kelebek
Grip aşısında tuhaf bir durum

Grip aşısında tuhaf bir durum

Danimarkalı bilim insanları, grip aşısının, özellikle korunması gereken risk altındaki hasta grubunda daha az etkili olduğunu belirlediler.

21.02.2012Gündem
Türkiye bulaşık makinesinde İngiltere’ye fark atıyor kalıp sabundan vazgeçmiyor

Türkiye bulaşık makinesinde İngiltere’ye fark atıyor kalıp sabundan vazgeçmiyor

15 milyar dolar cirolu ev, kişisel bakım ve sağlık ürünleri firması Reckitt Benckiser’in Türkiye CEO’su Michele Polesel, “Türkiye’de bulaşık makinesi sahipliği oranı yüzde 44. İngiltere’de ise yüzde 37” dedi. Polesel, kalıp sabun kullanım oranı yüzde 55 olan Türkiye’de kadınların ev ve çocuk temizliğini gurur meselesi yaptığını söyledi.

8.01.2011Ekonomi
Mısır’da ikinci lanet: Domuz gribinin dönüşü

Mısır’da ikinci lanet: Domuz gribinin dönüşü

2009 yılında 18 bin 500 bin insanın ölümüne yol açan domuz gribi salgını yine etkili olmaya başladı. Ekim ayından bu yana 24 kişinin yaşamına mal olan H1N1 virüsü Mısır’da son 3 ay içerisinde 51 kişinin ölmesine yol açtı.

26.12.2010Dünya
Ermenistan’ı karıştıran video

Ermenistan’ı karıştıran video

Soykırımı tanımayın YouTube’a düşen bir görüntü, Ermeni dünyasını şaşkına çevirdi. Videoda, ABD Başkan Yardımcısı Biden, Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan’ın geçen 24 Nisan’dan önce kendisini arayarak, “Ermeni soykırımını tanımayın” dediğini iddia ediyor.ABD kaydını açıklasın Dün Erivan Yönetimi apar topar bir açıklama yaparak şöyle dedi: “Devlet Başkanı Sarkisyan, Biden’i aramamıştır. Telefon konuşmasında atfedilen ifadeler geçmemiştir. Beyaz Saray görüşmelerin resmi kaydını yayınlayabilir.”

27.10.2010Dünya
Avrupa’da kriz salgını

Avrupa’da kriz salgını

Ekonomik krizin artçıları Avrupa’nın lokomotifi olan beş ülkede de hükümetleri bir ölüm kalım savaşına zorluyor:

20.10.2010Dünya
Özgüden maskeli önlem

Özgü'den maskeli önlem

Güzel oyuncu fotoğrafları çekilirken yüzünü gizlemeye çalıştı

18.10.2010Gündem
Tıbbiyeli şekerler

Tıbbiyeli şekerler

Televizyonda kimler ‘Sabah Şekeri’ olmadı ki? Şebnem Dönmez, Ebru Cündübeyoğlu, Ceyda Düvenci, Seray Sever, Erkan Petekkaya, Çağla Şikel, Alişan... Ekranların en yeni sabah şekerleriyse doktorlar.

25.09.2010Kelebek
Domuz gribi salgını bitti

Domuz gribi salgını bitti

Dünya Sağlık Örgütü, domuz gribi salgının sona erdiğini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre salgın sonrası dönemle birlikte normal grip vakalarının arttığına ve domuz gribi vakalarının da yerelleşmeye başladığına dikkat çekildi.

11.08.2010Gündem
Domuz gribi hala bir salgın

Domuz gribi hala bir salgın

Virüsün en aktif olduğu dönem geride bırakılmasına rağmen domuz gribi, hala bir salgın olmayı sürdürüyor.

7.06.2010Gündem
Öğrenci yemeğinde vurgun iddiasına Bakan el koydu

Öğrenci yemeğinde vurgun iddiasına Bakan el koydu

MUĞLA genelinde, taşımalı eğitim veren okullardaki yemek ihalesini kazanan firmalara, devamsızlığı olan öğrencilerin de yemek yemiş gibi gösterilerek fazladan ödeme yapıldığı, bu yolla devletin son 7 yılda 2 milyon TL’yi aşkın tutarda zarara uğratıldığı iddiaları, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya ulaştı.

4.03.2010Gündem
Domuz gribi riski devam ediyor

Domuz gribi riski devam ediyor

Türkiye'de domuz gribi salgının yatıştığı belirtilirken, uzmanlar riskin devam ettiği uyarısında bulundular.

9.02.2010Gündem
Aşıda hedefe ulaşılamadı

Aşıda hedefe ulaşılamadı

Domuz gribi salgını ve aşısı üzerindeki tartışmalar 2009'a damgasını vururken, aşılama hedefleri yapılan spekülasyonlar nedeniyle tutmadı.

4.02.2010Gündem
Domuz gribi salgını sahte

Domuz gribi salgını sahte

Bütün dünyada büyük ölçüde etkili olacağı ve Aralık, Ocak aylarında binlerce kişinin öleceği öne sürülen domuz gribi salgınının korkulan boyutlarda olmaması üzerine Avrupa Konseyi Sağlık Birimi Başkanı Wolfgang Wodarg, bunun ilaç firmalarının başlattığı “sahte bir salgın” olduğunu savundu.

12.01.2010Gündem
Domuz gribi salgını ilaç şirketlerinin işi

Domuz gribi salgını ilaç şirketlerinin işi

Avrupa Konseyi Sağlık Birimi Başkanı Wolfgang Wodarg, domuz gribi salgınının dünya çapındaki panikten faydalanmak isteyen ilaç firmalarının başlattığı “sahte bir salgın” olduğunu savundu.

11.01.2010Ekonomi
Sonunda aşı oldu

Sonunda aşı oldu

Dünya Sağlık Örgütü başkanı Margaret Chan büyük tartışmalara yol açtıktan sonra domuz gribi aşısı oldu.

5.01.2010Gündem
Domuz gribi aşısında şok açıklama

Domuz gribi aşısında şok açıklama

Domuz gribi salgını nedeniyle milyonlarca insana aşı olun çağrısı yapan Dünya Sağlık Örgütü başkanının henüz aşı olmadığı ortaya çıktı.

1.01.2010Gündem
Domuz gribi aşısında şok açıklama

Domuz gribi aşısında şok açıklama

Domuz gribi salgını nedeniyle milyonlarca insana aşı olun çağrısı yapan Dünya Sağlık Örgütü başkanının henüz aşı olmadığı ortaya çıktı.

31.12.2009Gündem
2010’un beslenme trendleri

2010’un beslenme trendleri

Yeni yılın sağlık falında neler var? Neler in, neler out? Gelecek yıl hangi konuları daha çok konuşacak, hangilerini eskimiş trendler çöplüğüne atacağız.

28.12.2009Kelebek
2010’un beslenme trendleri

2010’un beslenme trendleri

Yeni yılın sağlık falında neler var? Neler in, neler out? Gelecek yıl hangi konuları daha çok konuşacak, hangilerini eskimiş trendler çöplüğüne atacağız.

26.12.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Kış geldi, okullar ve kamu binalarında salgın hastalıklara önlem olarak dezenfekte işlemi yapılıyor

Bugünkü iyi haberlerimiz şöyle: Bazı belediyeler okul ve kamu binalarını salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı dezenfekte etmeye başladı... Belediyenin köy muhtarlarına dağıttığı traktörlere takılabilen kar küreme bıçakları yolların kapanmasını önledi... Meteorolojik tahminlerde artık 'yerli radar' kullanıyoruz.

18.12.2016

Nerden başlamalı

Madem CHP, köklü bir değişime gidiyor, önce 6 ok masaya yatırılmalı.

15.01.2016

O fırsat en başında kaçtı!

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, “Bu Meclis toplumsal mutabakat olmasına rağmen, yeni Anayasa fırsatını kaçırdı. Şimdi parça parça ne yapabilirler, bilmiyorum” dedi.

8.02.2010

Recep Akdağ kaç paralık dayılandı?

GEÇEN hafta TBMM tarihi günlerinden birini yaşadı ve milletvekilleri ağız tadıyla kavga ettiler. Osman Durmuş’un Başbakan’a karşı nezaket kurallarını zorlayan sözlerine Başbakan’ın orantısız tepkisi Adalet ve Kalkınma Partisi üyelerince saldırı fişeği olarak algılandı ve kavga böylece başladı.

6.02.2010

2010’un beslenme trendleri

Yeni yılın sağlık falında neler var? Neler in, neler out? Gelecek yıl hangi konuları daha çok konuşacak, hangilerini eskimiş trendler çöplüğüne atacağız.

26.12.2009

Bu ülkeyi yöneten birileri var mı?

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç’ın evinin çevresinde “keşif yaptıkları” iddia edilen subaylar ile ilgili olarak elimizdeki “resmi bilgiler” şöyle:

24.12.2009