MENÜ

Boko Haram

Boko Haram ile ilgili tüm haberleri, son dakika Boko Haram haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Boko Haram haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 507 Boko Haram haberi bulunmuştur.

Boko Haram Haberleri

Bozdağdan Kudüs açıklaması

Bozdağ'dan Kudüs açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Kudüs İslam dünyasının kırmızı çizgisidir. 13 Aralık 2017 tarihinde İstanbul'da düzenlenen Olağanüstü İslam Zirvesi, Filistin'in başkenti olarak Kudüs-ü Şerif'in tarihi ve yasal statüsünün korunması konusunda uluslararası topluma zamanlı bir mesaj vermiştir." dedi.

5.05.2018Gündem
Erdoğan: Bizim sahada olmamız gerekiyor

Erdoğan: Bizim sahada olmamız gerekiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Müslümanların kanı, canı ve hayatı söz konusu olduğunda sergilenen çifte standart karşısında bizim sahada olmamız gerekiyor. Batılı güçlerin işin ucu çıkarlarına dokununca neler yaptıklarını, ortalığı nasıl ayağa kaldırdıklarını hepimiz görüyoruz” dedi. Erdoğan, Küresel Girişimcilik Kongresi ve Dünya Müslüman Azınlıklar Zirvesi’ndeki konuşmalarında özetle şu mesajları verdi:

16.04.2018Gündem
Erdoğandan sert sözler: Cezayirde katlediyorsun sonra Suriyede akıl veriyorsun

Erdoğan'dan sert sözler: Cezayir'de katlediyorsun sonra Suriye'de akıl veriyorsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a yüklendi: "Birçok Batı ülkesi kendi iç sorunlarını perdelemek için adeta bu işe benzin döküyor. Çok temizler ya. Ahlaksızlığın daniskası onlarda. Katliamların daniskasını onlar yaptılar. Utanmadan, sıkılmadan buradan kalkıp fatura kesiyorlar. Geçen birisine söyledim telefonda. Siz Cezayir'de 5 milyon insanı katletmediniz mi? Sadece orası mı, Ruanda'da katlettiniz. Hesabını verdiler mi? Vermediler." Erdoğan, "Batılı güçlerin işin ucu çıkarlarına dokununca neler yaptıklarını, ortalığı nasıl ayağa kaldırdıklarını hepimiz görüyoruz. Mesele, petrol, altın, elmas, pazar payı olunca bu ülkelerin adeta kan kokusu almış köpek balığı gibi binlerce kilometre öteden koşup geldiklerini biz çok iyi biliyoruz" diye konuştu.

16.04.2018Gündem
TBMM heyeti, Berlin’de Türklerle buluştu

TBMM heyeti, Berlin’de Türklerle buluştu

Almanya’da temaslarını sürdüren TBMM Batı Ülkelerindeki İslam Düşmanlığını İnceleme Alt Komisyonu heyeti, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğinde Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Heyet, Almanya’da yaşayan Türk toplumunun sorunları ve onların çözüm önerilerini dinledi.

11.04.2018Avrupa
Neo-haşhaşilere izin vermemeliyiz

Neo-haşhaşilere izin vermemeliyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Modern Hasan Sabbah’ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, neo-haşhaşilere çevirmesine izin vermemeliyiz. Alanı boş bırakmayacağız” dedi. Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen Türkiye Diyanet Vakfı’nın Uluslararası 4. İyilik Ödülleri töreninde şunları söyledi:

13.03.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2348 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2348 terörist etkisiz hale getirildi

Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam ülkelerinin kalkınmasına ve refahının artırılmasına büyük önem verdiğini belirterek, "Gerçekten de İslam dünyasında kendi sesini duyuracak ve liderliğini ortaya koyacak bir lidere ihtiyaç vardı. Bu ses artık duyuluyor. Biz de kendisinin yanındayız." dedi. Erdoğan, Afrin operasyonuyla ilgili olarak da "Bizim Suriye'de terörle mücadelemiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar, 2348 teröristi etkisiz hale getirdik. Her kim eli kanlı çeteleri belli bir din ya da etnik kimlikle özdeş hale getiriyorsa o teröristin ekmeğine yağ sürüyor demektir. Bütün teröristleri bu bölgeden temizleyene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Asla durmak yok. Şehitlerimiz oluyor, canımız da yanıyor. Ama biz biliyoruz ki, şehadet makamlar üstü bir makamdır. Bu da bizim mehmetçiğimizin gurur ifadesidir." dedi.

2.03.2018Gündem
Boko Haramın kaçırdığı 110 kız öğrenci aranıyor

Boko Haram'ın kaçırdığı 110 kız öğrenci aranıyor

Nijerya'da radikal İslamcı Boko Haram örgütü tarafından Dapchi kasabasından geçen hafta kaçırılan kız öğrencileri arama çalışmalarına hız verildi.

26.02.2018Dünya
Terör örgütü 111 kız öğrenciyi kaçırdı

Terör örgütü 111 kız öğrenciyi kaçırdı

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'da, terör örgütü Boko Haram tarafından bir okula düzenlenen saldırı sonrası kaybolan öğrenci sayısının 111 olduğu bildirildi.

21.02.2018Dünya
214 hedef vuruldu

214 hedef vuruldu

Başbakan Binali Yıldırım, ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili “214 hedef vurulmuş ve etkisiz hale getirilmiştir. Alanda temizlik çalışmaları sürdürülüyor” dedi. Çankaya Köşkü’nde dün Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile ortak basın toplantısı düzenleyen Yıldırım özetle şunları söyledi:

24.01.2018Gündem
Başbakandan flaş Kardak açıklaması: Hoş karşılamayız

Başbakan'dan flaş Kardak açıklaması: Hoş karşılamayız

Başbakan Binali Yıldırım, Kardak konusunda Yunanistan'ı uyardı: "Biz terörle mücadele ile meşgulken komşularımızın bulanık suda balık avlama hevesine kapılması hiç yakışık almaz. Bunu da hoş karşılamayız."

24.01.2018Gündem
UNICEF raporu: Çocuklara şiddet şoke edici boyutta

UNICEF raporu: Çocuklara şiddet şoke edici boyutta

2017 yılında çocukların yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili bir bilgi notu paylaşan Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünya çapında çocukların maruz kaldığı şiddetin ‘şoke edici’ boyutlarda olduğunu açıkladı.

28.12.2017Eğitim
Yurtdışına para çıkarma hakkı var

Yurtdışına para çıkarma hakkı var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki günkü “Bazı işadamlarının varlıklarını yurtdışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum” sözlerine dün “Önce orayı bir düzeltelim. Türkiye, serbest piyasa ekonomisine sahip. İsteyen herkesin yurtdışına parasını çıkarma hakkı vardır” diye açıklık getirdi. Engelliler Haftası programında konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

4.12.2017Gündem
Nijerya’da hedef cami: 50 ölü

Nijerya’da hedef cami: 50 ölü

Nijerya’nın kuzeydoğusundaki Mubi kentinde dün düzenlenen intihar saldırısında en az 50 kişi öldü.

21.11.2017Dünya
Nijeryada camiye çocukla saldırdılar: 50 ölü

Nijerya'da camiye çocukla saldırdılar: 50 ölü

Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın bir camiye düzenlediği intihar saldırısında en az 50 kişi öldü.

21.11.2017Dünya
‘DEAŞ’la mücadele Afrika’ya kayabilir’

‘DEAŞ’la mücadele Afrika’ya kayabilir’

ABD Kongresi DEAŞ, El Kaide ve Taliban’la mücadele için yeni bir ‘Askeri Güç Kullanma Yetki Yasası’ çıkartmayı tartışıyor.

31.10.2017Dünya
Trumpa medeniyet dersleri

Trump'a medeniyet dersleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’a yüklenerek, “Sayın Trump bana göre medeniyet olayını şekil olarak değerlendiren bir tipolojidir. 13 korumam hakkında kendi davetine gittiğim bir ülkede gıyaplarında gözaltı kararı çıkıyorsa kusura bakmasınlar, ben bu ülkeye medeni demem” dedi. İbn Haldun Üniversitesi’nde Medeniyetler Şûrası’nın açılışında konuşan Erdoğan özetle şunları söyledi:

21.10.2017Gündem
Erdoğandan Trumpa en sert sözler...

Erdoğan'dan Trump'a en sert sözler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Medeniyet Şurası'nda ABD ve Başkan Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirerek 'Bizim anlayışımızda biz farklı düşünce insanlarına kapıları kapatmadık ama şu anda eğer Amerika'da Müslümanlar oradan kovulmanın hesapları içerisine mahkum edilmişse Amerika'da bir sıkıntı var demektir. Önce Trump'ın bunu masaya yatırması lazım' dedi.

21.10.2017Gündem
Erdoğan: İstifalarını en kısa sürede verecekler

Erdoğan: İstifalarını en kısa sürede verecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, '3 belediye başkanımızın istifalarını en kısa sürede vereceğine inanıyorum' dedi. Öte yandan istifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nijerya Cumhurbaşkanı onuruna verdiği öğle yemeğine geldi. Gökçek’in bakanların da yer aldığı protokolle birlikte yemeğe davetli olduğu öğrenildi.

19.10.2017Gündem
Gizli Servis’in güvenlik açığı

Gizli Servis’in güvenlik açığı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD’deki Türk ve Müslüman toplumla buluştuğu, Marriot Marquis Otel’deki Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin programına yoğun güvenlik önlemlerine rağmen 7 protestocu sızmayı başardı. Protestoculardan en az ikisinin YPG’li olduğu tespit edildi.

21.09.2017Dünya
Nijeryada intihar saldırısı: 27 ölü, 83 yaralı

Nijerya'da intihar saldırısı: 27 ölü, 83 yaralı

Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın düzenlediği intihar saldırısında 27 kişi hayatını kaybetti, 83 kişi yaralandı.

15.08.2017Dünya
Nijeryada kiliseye saldırı: 8 ölü, 18 yaralı

Nijerya'da kiliseye saldırı: 8 ölü, 18 yaralı 

Nijerya'nın Anambra eyaletinde bir kiliseye yapılan silahlı saldırıda 8 kişi öldü, 18 kişi ağır yaralandı.

6.08.2017Dünya
İki yeni görev iddiası

İki yeni görev iddiası

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in ‘farklı bir görevde devam etme arzusu olduğunu’ söylemesi gözleri bu kuruma çevirirken dün Cumhurbaşkanı’ndan yeni açıklama geldi.

25.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

‘Deizm’ matah bir şeydir sevgili Ahmet

AHMET Hakan epeydir konuşulan bir konuyu dile getirdi.

12.08.2017

Sen gittin kardeşim, o vasiyetin var ya, işte o yanımda kalsın

PARMAKLARINDAKİ o ay-yıldız dövmesini ilk defa o şarkının kapağında görmüştüm.

20.07.2017