MENÜ

Bnd

Bnd ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bnd haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 377 Bnd haberi bulunmuştur.

Bnd Haberleri

Savaştan sonra istihbarata çalışmış

Savaştan sonra istihbarata çalışmış

Hitler’den sonra ikinci güçlü Nazi lideri Heinrich Himmler’in kızı savaş sonrası Alman istihbaratında çalışmış. Gudrun Himmler’in Alman dış istihbaratında başka bir isim adında çalıştığı belirlendi.

29.06.2018Avrupa
Otomobilin çarptığı bisikleti çocuk öldü

Otomobilin çarptığı bisikleti çocuk öldü

Otomobilin çarptığı bisikleti çocuk öldü

26.06.2018Beyşehir
Avusturya’dan Almanya’ya casusluk sitemi

Avusturya’dan Almanya’ya casusluk sitemi

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen, Almanya Federal İstihbarat Servisinin (BND) ülkesinde 1999-2006 yılları arasında çeşitli kurum ve şahıslara yönelik casusluk yaptığına ilişkin iddiaların aydınlatılması gerektiğini söyledi. Bellen, “Dost devletler arasında casusluk, olağandışı, arzu edilmeyen ve aynı zamanda kabul edilemez” dedi.

17.06.2018Avrupa
Avusturya Cumhurbaşkanı Bellenden Almanya’ya casusluk suçlaması

Avusturya Cumhurbaşkanı Bellen'den Almanya’ya casusluk suçlaması

Avusturya Cumhurbaşkanı Van der Bellen, Alman Federal İstihbarat Servisinin ülkesinde 1999-2006 yılları arasında çeşitli kurum ve şahıslara yönelik casusluk yaptığına ilişkin iddiaların aydınlatılması gerektiğini vurguladı

17.06.2018Dünya
Almanyadan FETÖ konusunda bir ilk

Almanya'dan FETÖ konusunda bir ilk!

Alman hükümeti, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimindeki rolünü ilk kez net ifadelerle vurguladı.

11.06.2018Dünya
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı

Ambulans ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı

Ambulans ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı

3.06.2018Gaziantep

Almanya'da mahkemeden BND'ye internet şebekelerini izleme izni

Almanya'da federal mahkeme, gizli servisin, ülkenin stratejik güvenlik çıkarları için gerekli gördüğü takdirde büyük internet şebekelerini izlemeye devam edebileceğine hükmetti.

1.06.2018Teknoloji
Saddam heykelinin devrilmesinden 15 yıl sonra

Saddam heykelinin devrilmesinden 15 yıl sonra

9 Nisan 2003'te ABD askerleri Bağdat'ta Saddam Hüseyin'in heykelini yıkmıştı. 15 yıl sonra yüz binlerce kişinin hayatına mal olan ve Ortadoğu'yu kaosa sürükleyen bu savaşın aslında yalanlar üzerine kurulduğu biliniyor.

9.04.2018Dünya
Alman istihbaratı uyardı: Füzeler Avrupaya ulaşabilir

Alman istihbaratı uyardı: 'Füzeler Avrupa'ya ulaşabilir'

Alman dış istihbarat kurumu BND'nin, Kuzey Kore'nin kıtalararası füzelerine karşı uyarıda bulunduğu bildirildi.

19.03.2018Dünya
Dost dinlerse başkaları haydi haydi dinler

Dost dinlerse başkaları haydi haydi dinler

Almanya Başbakanı Angela Merkel ateş püskürüyordu.“Dostlar arasında gizli dinleme. Böyle bir şey olmaz, kesinlikle kabul edilemez” diyordu.Evet, 2013 yılı ekim ayıydı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Haber Ajansı’nın (NSA) Başbakan Merkel’in cep telefonu görüşmelerini gizlice dinlediği ve yazışmalarını kopyaladığı ortaya çıkmıştı. İşte bu yüzden ateş püskürüyordu Merkel. Haklıydı da.

3.03.2018Dünya
Gazeteciler, BND yasasına dava açtı

Gazeteciler, BND yasasına dava açtı

Yedi ülkeden basın meslek örgütü, gazeteci ve insan hakları savunucuları Almanya’daki tartışmalı BND yasasının basın özgürlüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle Federal Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

1.02.2018Dünya
Çavuşoğlundan flaş açıklama: Almanya bize doğru bir adım atarsa...

Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Almanya bize doğru bir adım atarsa...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ile ilişkilerde çok daha iyi bir yıl beklediğini söyleyerek "Türkiye'nin Almanya ile bir sorunu yok. Ama Almanya'nın Türkiye ile bir problemi var ve Almanya Türkiye'ye saldırmak için fırsatı kaçırmıyor." dedi. Çavuşoğlu ayrıca, "Almanya bize doğru bir adım atarsa Türkiye Almanya'ya doğru iki adım atar. Bu zayıflık değil, bilakis kalpten gelen bir şey. Ama Almanya Türkiye'yi tehdit ederse Türkiye de buna karşı gerekeni yapar.” değerlendirmesinde bulundu. 

1.01.2018Gündem
Almanya’nın ‘yalnız kurt’ korkusu

Almanya’nın ‘yalnız kurt’ korkusu

Dış istihbarattan sorumlu haber alma teşkilatı BND’nin Başkanı Hans Georg Massen, Almanya'nın terör tehditti altında olduğunu yineledi.

6.12.2017Dünya
Flaş Rusya açıklaması Rusya partner değil tehlike

Flaş Rusya açıklaması! "Rusya partner değil tehlike"

Alman Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre, Alman Haber Alman Servisinin (BND) Başkanı Bruno Kahl, "Rusya'da Avrupa'nın güvenliği için bir partner yerine, muhtemel bir tehlike görüyoruz. Dünya siyasetindeki aktör Rusya geri döndü ve rahatsız edici bir komşu olarak kalacak" yorumunda bulundu. 

15.11.2017Dünya
Almanya’da terör paylaşımına operasyon

Almanya’da terör paylaşımına operasyon

Almanya’nın Münih kentinde, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta terör örgütlerinin simgelerini paylaşan Kerem Schamberger’in evi polis tarafından arandı.

14.11.2017Dünya
Almanyada terör örgütü sembollerine baskın

Almanya'da terör örgütü sembollerine baskın

Almanya'nın Münih kentinde, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta terör örgütlerinin sembollerini paylaşan bir kişinin evinin polis tarafından arandığı bildirildi.

14.11.2017Dünya
Facebook paylaşımlarından sonra... Alman polisi evini bastı

Facebook paylaşımlarından sonra... Alman polisi evini bastı

Almanya'nın Münih kentinde, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG sembollerini paylaşan bir kişinin evinin polis tarafından arandığı bildirildi.

14.11.2017Dünya
Operada Cumhuriyet Konseri

Operada Cumhuriyet Konseri

Operada Cumhuriyet Konseri

29.10.2017Antalya
Alman istihbaratı siber saldırılara ‘hack-back’ istiyor

Alman istihbaratı siber saldırılara ‘hack-back’ istiyor

Almaya istihbarat teşkilatları, Federal Meclis’in gizli istihbarat komisyonunda ifade verdi. Federal Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Hans-Georg Maaßen, Rusya’nın Almanya seçimlerine müdahaleden son anda vazgeçtiğini söyledi. Maaßen “Görünen o ki Moskova böyle bir adımın faturasının, getirisinden daha ağır olabileceği kanaatine vardı” dedi.

6.10.2017Dünya
Berline iade için  2. FETÖ listesi

Berlin'e iade için 2. FETÖ listesi

TÜRKİYE, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğundan şüphelendiği Almanya’daki Türklerin isimlerini içeren ikinci listeyi de Alman makamlarına ulaştırdı.

27.06.2017Dünya
Türkiye, Almanya’ya ikinci FETÖ listesi gönderdi

Türkiye, Almanya’ya ikinci FETÖ listesi gönderdi

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ terör örgütüyle bağlantılı olduğundan şüphelendiği Almanya’daki Türklerin isimlerinin yer aldığı ikinci listeyi de Alman makamlarına ulaştırdı.

27.06.2017Dünya
Almanya yıllarca ABDyi dinledi

"Almanya yıllarca ABD'yi dinledi"

Alman Federal Haber Alma Servisi'nin (BND) aralarında Beyaz Saray’ın da olduğu ABD’deki çok sayıda kurumu uzun zamandır dinlediği iddia edildi. Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre, BND'nin 1998 ila 2006 yılları arasında bazı telefon ve faks numaraları ile elektronik posta adreslerinin yer aldığı bir dinleme listesi vardı.

22.06.2017Dünya
Almanya’da bir Türk’e daha casusluk suçlaması

Almanya’da bir Türk’e daha casusluk suçlaması

Alman Federal Başsavcılığı, ülkedeki Kürtlerle ilgili Türk istihbaratına casusluk yaptığı suçlamasıyla bir Türk hakkında dava açtı.

22.06.2017Dünya
Suudi Prense biat töreni

Suudi Prense 'biat' töreni

Suudi Arabistan'ın yeni Veliaht Prensi Muhammed bin Selman için Mekke'de biat töreni yapıldı.

22.06.2017Dünya
İstihbarat mahkeme izni olmadan alabilecek

İstihbarat mahkeme izni olmadan alabilecek

Alman hükümetinin nüfus cüzdanlarıyla pasaportların dijitalleştirilmesi ve böylece güvenirliğini artırmak için hazırladığı yeni tasarı, tartışmalara yol açtı.

27.04.2017Dünya
Polisi, amcasına gözdağı için mi öldürdüler

Polisi, amcasına gözdağı için mi öldürdüler

Alman polisi bu kadar ihmal yapar mı? Üstelik öldürülenin meslektaşları olmasına rağmen! NSU’nun katlettiği polis memuru Michele Kiesewetter (22) cinayetinden iki hafta sonra, amcası, soruşturmayı yürüten polislere çok çarpıcı bilgiler verdi. Cinayeti araştırmak için kurulan özel ekip bu bilgiyi ciddiye almadı. Ama dört yıl sonra amcanın anlattıkları doğru çıktı.

25.04.2017Dünya
Sincara müdahale mesajı

Sincar'a müdahale mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PKK ile mücadelenin sınır dışında da süreceğini belirterek, “Şu anda Kandil’de nasıl mücadele ediyorsak, ikinci bir Kandil oluşturmak için de Sincar bölgesinde bazı yapılanmalara girdiler. Biz buralarda da, diğer yerlerde de mücadelemizi sürdüreceğiz. Gerekli müdahaleleri de yapacağız. Bunu ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile görüştük. Kendileri de özellikle bu Sincar bölgesinden çıkarma ile ilgili bizimle işbirliği yapacaklarını ve planlarının da hazır olduklarını bize de söylediler” dedi.

1.04.2017Gündem
Bu gerilim en çok bizleri etkileyecek

Bu gerilim en çok bizleri etkileyecek

TÜRKİYE ile Almanya arasında tarihi bir dostluk ilişkisi vardır. Bize daha ilkokul günlerinde, bu iki ülke halkları arasındaki dostluk ve dayanışma öğretildi. Biz bu yöndeki dostluk öyküleriyle büyüdük.

1.04.2017Dünya
Alman İstihbarat Başkanı’na ‘liste’  tepkisi

Alman İstihbarat Başkanı’na ‘liste’ tepkisi

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), Alman Haberalma Servisi’ne (BND) verdiği ‘Almanya’daki FETÖ’cülerin’ listesi bu ülkede soruşturma konusu olurken oklar Alman Haberalma Servisi Başkanı Bruno Kahl’e döndü.

31.03.2017Dünya
Alman gazetesinden müthiş iddia Merkel o ismi yeni öğrenmiş

Alman gazetesinden müthiş iddia! Merkel o ismi yeni öğrenmiş!

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Alman Haberalma Servisi'ne (BND) verdiği FETÖ'cü listesi Almanya'yı karıştırdı. Oklar Alman Haberalma Servisi Başkanı Bruno Kahl'e döndü. Alman gazetesi FAZ'ın haberine göre Başbakan Merkel, MİT'in listesinde bir Alman milletvekilinin adının yer aldığını basından öğrendi.

31.03.2017Dünya
Almanyanın çılgın cami planı

Almanya'nın çılgın cami planı

Almanya ile ilgili flaş iddia... Diyanet’e bağlı imamlara 'casusluk'la suçlayıp soruşturma açan Berlin yönetiminin camilere el koyup FETÖ’ye teslim etmeyi planladığı iddia edildi. Pensilvanya'nın pazarlıklar için Hayrettin Özkul, Abdullah Aymaz ve Hilmi Baykan’ı görevlendirdiği öne sürüldü.

31.03.2017Dünya
İşte Türkiyenin Almanyaya verdiği FETÖ listesindeki vekil

İşte Türkiye'nin Almanya'ya verdiği 'FETÖ' listesindeki vekil

MİT'in Alman dış istihbaratına ilettiği "FETÖ'cü listesi"ndeki Alman vekilin Michelle Müntefering olduğu ortaya çıktı.

29.03.2017Dünya
Bu kadarına da pes Almanyadan FETÖcülere Türkiye uyarısı

Bu kadarına da pes! Almanya'dan FETÖ'cülere Türkiye uyarısı

Almanya’nın, Türk makamlarının 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili kendilerine verdiği FETÖ'cüler listesinde bulunan kişileri Türkiye'ye girmesi durumunda sıkıntı yaşayabilecekleri konusunda uyarıldığı bildirildi.

29.03.2017Dünya
Almanya’dan MİT’e soruşturma

Almanya’dan MİT’e soruşturma

Federal Almanya Savcılığı, Almanya’daki FETÖ yanlılarına yönelik casusluk faaliyetlerinde bulunduğu şüphesiyle Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) karşı soruşturma başlattı. Federal Savcılık sözcüsü Frauke Köhler, soruşturmanın başarısının Alman istihbaratının elindeki delillere bağlı olduğunu söyledi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Doğruysa, bu çok ağır bir gelişme olur” dedi.

28.03.2017Gündem
Turkey’s intel agency sent files on Gülenists to BND: German media

Turkey’s intel agency sent files on Gülenists to BND: German media

Turkey’s intel agency sent files on Gülenists to BND: German media

28.03.2017İstanbul
Almanyadan Türkiye ile ilişkileri daha da gerecek karar

Almanya'dan Türkiye ile ilişkileri daha da gerecek karar!

Federal Almanya Savcılığı, Türkiye'nin Almanya’da "FETÖ aleyhine casusluk yaptığı" iddiaları üzerine, Ankara-Berlin arasındaki krizi daha da derinleştirecek bir karar aldı.

28.03.2017Dünya
Alman istihbaratı yangına körükle gidiyor

Alman istihbaratı yangına körükle gidiyor!

Almanya’da Federal Haberalma Servisi’nden (BND) sonra, iç istihbarat servisi BfV de Türk hükümetinin FETÖ’cülere “ilişkin suçlamalarında yeterli kanıtı olmadığını” iddia etti.

28.03.2017Dünya
Alman medyası yazdı: MİTin Almanyaya yolladığı çok gizli dosyalar...

Alman medyası yazdı: MİT'in Almanya'ya yolladığı 'çok gizli' dosyalar...

Almanya’nın, Türk makamlarının 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili kendilerine verdiği Gülenciler listesinde bulunanları uyardığı iddia edildi.

27.03.2017Gündem
Erdoğandan, Hakan Şükür ve Arif Erdemin ihracına ilişkin ilk açıklama

Erdoğan'dan, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihracına ilişkin ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Habertürk TV'de gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür ve Arif Erdem'in 'aidat' gerekçesiyle ihraç edilmesine ilişkin, “Sadece aidata dayalı bir olay olarak değerlendirilmesi bana çok hafif geliyor” dedi. Aidatla atılmayı “süreci geçiştirme” olarak yorumlayan Erdoğan, ihraç taleplerinin reddedilmesinin ardından salonda yaşanan sevinci ise, “çirkin yaklaşımlar” diye değerlendirdi. Erdoğan, Alman Bild Gazetesinin "Atatürk yaşasaydı Hayır derdi" başlıklı haberinin sorulması üzerine ise, "Atatürk kalksa bu düzenlemeye kendisi de böyle yaşadığı için 'Evet' derdi." dedi.

27.03.2017Gündem
İnanılır gibi değil... Almanyadan sonra İngiltere de kanıtları yetersiz buldu

İnanılır gibi değil... Almanya'dan sonra İngiltere de kanıtları yetersiz buldu!

İngiliz Parlamentosu'nun Dış İlişkiler Komisyonu'nun raporuna göre, İngiltere Dışişleri Bakanlığının Türkiye'nin FETÖ ile darbe girişimi arasındaki ilişki konusunda bildirdiklerine inandığı ancak FETÖ konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığı savunuldu. Geçen hafta Almanya'nın dış istihbarat teşkilatı Federal Haberalma Servisi'nin (BND) Başkanı Bruno Kahl, Türkiye'deki darbe girişiminden FETÖ'nün sorumlu olduğundan şüphe ettiğini söylemişti.

25.03.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 Nisan’dan sonra sürprizlerle karşılaşabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 16 Nisan’dan sonra sürprizlerle karşılaşabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) konusunda sert mesajlar vererek, “Ekonomik ilişkilerimizi devam ettirebiliriz ama bizim siyasi, idari noktadaki şeylerde gözden geçirmeye ihtiyacımız olabilir. Bütün gündemlerin hepsini artık 16 Nisan belirleyecek. 16 Nisan’dan sonra çok sürprizlerle karşılaşabilirsiniz, onlar da karşılaşabilir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, anketlere ilişkin soru üzerine ise şunları söyledi: “Şimdi buralarda rakamları şu anda vermek doğru olmaz. Kalan 24 günü en ideal şekilde değerlendireceğiz. Yaptığımız son şeyler, durum, tespit; evet oylarının her geçen gün önde yükselerek devam ettiğidir. Asıl hedefimiz bu yükselen evet oylarının çok daha yükselmesi. Bunun da artarak devam edeceğine inanıyorum. Yüzde 52’nin çok çok üstünde... Biz diyoruz ‘evet’i yüzde 60 üzerinde taçlandıralım"

23.03.2017Gündem
Germany is lying to us Turkish justice minister says

"Germany is lying to us" Turkish justice minister says

"Germany is lying to us" Turkish justice minister says

22.03.2017İstanbul
Dışişleri Bakanlığından Maslahatgüzarı açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Maslahatgüzarı açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Maslahatgüzarı açıklaması

21.03.2017Ankara
Son Dakika: Almanyaya FETÖ tepkisi

Son Dakika: Almanya'ya FETÖ tepkisi

Alman İstihbarat Servisi (BND) Şefi Bruno Kahl'ın sözlerine Ankara'dan bir tepki daha var. Almanya Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

21.03.2017Gündem
Turkish presidential spokesperson slams German intel chief over coup remarks

Turkish presidential spokesperson slams German intel chief over coup remarks

Turkish presidential spokesperson slams German intel chief over coup remarks

20.03.2017İstanbul
Germany not ‘convinced’ Gülen behind failed Turkey coup

Germany not ‘convinced’ Gülen behind failed Turkey coup

Germany not ‘convinced’ Gülen behind failed Turkey coup

20.03.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Kendimizi kandırmayalım, hiç de iyi görünmüyoruz

Son bir hafta, on gün içinde basında yer alan haberlerden bir toplam dahi ne durumda olduğumuz, biraz dışarıdan bakınca nasıl göründüğümüz hakkında bir fikir veriyor zaten.

26.03.2017

Almanya’nın Erdoğan’a yeni baskı taktiği

Bir an kendinizi Almanya istihbaratı yerine koyun, ya da Norveç, ya da Yunanistan devletinin.

22.03.2017

Alman istihbaratına göre Adil Öksüz uzaylı olabilir mi?

Almanya’nın dış istihbarat örgütü Federal Alman Haberalma Servisi BND’nin (Bundesnachrichtendienst) Başkanı Bruno Kahl’in Der Spiegel dergisine verdiği, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Gülencilerin olmadığı yolundaki demeci Türkiye’de büyük yankı yarattı, AK Parti iktidarının sert tepkisine yol açtı.

20.03.2017

Ankara’da korkunç şüphe

Alman dış istihbarat örgütü başkanı Bruno Kahl 18 Mart’ta der Spiegel dergisine bir mülakat verdi ve ortalık karıştı.

19.03.2017