MENÜ

Beyin Ölümü

Beyin Ölümü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyin Ölümü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.322 Beyin Ölümü haberi bulunmuştur.

Beyin Ölümü Haberleri

Hayatını değiştirdiler ama kim olduklarını bilmiyor

Hayatını değiştirdiler ama kim olduklarını bilmiyor!

İzmir'de kalp nakli ile hayata tutunan hemşire Burçin Meşe (21), kalbi kendisine bağışlayan aileyi arıyor. 18 yaşındaki bir erkeğin kalbi ile yeniden doğan Meşe, kalp nakli olduktan sonra, organlarını da bağışladı.

20.11.2018Gündem
Aslıhandan duygulandıran vasiyet

Aslıhan'dan duygulandıran vasiyet

Antalya'da bir otomobilin çarpmasının ardından kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşince organları bağışlanan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Aslıhan Kocapınar'ın organ bağışı konusunda ailesine vasiyette bulunduğu öğrenildi.

17.11.2018Gündem
Mimarlık öğrencisi Aslıhan organlarıyla hayat verecek

Mimarlık öğrencisi Aslıhan organlarıyla hayat verecek

Antalya'da geçen çarşamba günü yolun karşısına geçtiği sırada C.D.'nin (23) kullandığı otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede dün gece beyin ölümü gerçekleşen Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Aslıhan Kocapınar'ın organları bağışlandı.

17.11.2018Gündem
Üniversiteyi yasa boğan ölüm... Kampanya başlattılar

Üniversiteyi yasa boğan ölüm... Kampanya başlattılar

Antalya'da bir otomobilin çarpmasının ardından hastaneye kaldırılan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Aslıhan Kocapınar'ın beyin ölümü gerçekleşti.

16.11.2018 Gündem
Yaralı kediyi evine götürüyordu Ömer Farukdan kötü haber

Yaralı kediyi evine götürüyordu! Ömer Faruk'dan kötü haber

BOLU'nun Gerede ilçesinde, otomobilin çarptığı yaralı yavru kediyi evine götürdüğü sırada, 'dur' ihtarına uymayan sürücünün kullandığı otomobili takip eden polis aracının çarptığı Ömer Faruk Yıldırım'ın (13) beyin ölümü gerçekleşti.

14.11.2018Haber
Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem’den acı haber

Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem’den acı haber

İZMİR’de, 8 yıl önce 12 yaşında geçirdiği trafik kazasında ince bağırsakları zarar gören Gizem Kılıç (20), 2010 yılında Türkiye’de ilk kez kök hücreyle birlikte ince bağırsak nakli oldu, ardından 2014 yılında ikinci kez yapılan nakille hayata tutundu. Ancak ikinci kez takılan organın da görevini yapmaması üzerine Gizem, üçüncü kez nakil için beklemeye başladı. "Sesimize ses verin" diye çağrısına karşılık bulamayan Gizem, yaşamını yitirdi

14.11.2018Gündem
Yaralı kediyi evine götürüyordu Ömer Farukdan kötü haber

Yaralı kediyi evine götürüyordu! Ömer Faruk'dan kötü haber

BOLU'nun Gerede ilçesinde, otomobilin çarptığı yaralı yavru kediyi evine götürdüğü sırada, 'dur' ihtarına uymayan sürücünün kullandığı otomobili takip eden polis aracının çarptığı Ömer Faruk Yıldırım'ın (13) beyin ölümü gerçekleşti. Kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.

14.11.2018Gündem
Zamanla yarıştılar

Zamanla yarıştılar

SİVAS’ta 15 gün önce yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçiren ve tedavi altında olduğu hastanede bu sabah beyin ölümü gerçekleşen Münüriye Demiray’ın (66) böbrekleri ve karaciğeri, 3 kişiye umut oldu.

10.11.2018Gündem
Oğlunun kalbini Hakanda dinledi

Oğlunun kalbini Hakan'da dinledi

Bir Türk kızı ile nişanlı olan Bulgar İliya Zhekov, geçen yıl Türkiye’de geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından öldü. Ailesi 26 yaşındaki gencin organlarını bağışladı. İliya’nın kalbi, 27 yaşındaki Hakan Ok’a nakledildi. 1 yıldır evlat acısı yaşayan bulgar anne-baba Türkiye’ye gelerek 1 çocuk babası Hakan Ok ile buluştu ve oğullarının kalbinin atışlarını dinledi. Haberin detayları şöyle:

6.11.2018Gündem
Duygu dolu anlar... Tek tek kalbini dinlediler

Duygu dolu anlar... Tek tek kalbini dinlediler

Bulgar anne, oğlunun kalp atışlarını Türk gencinin göğsünde dinledi... İliya Zhekov, geçen yıl Türkiye’de geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından komaya girdi, beyin ölümü gerçekleşti. 26 yaşındaki gencin ailesi, hayatlarının en zor kararını alarak, oğullarının organlarını bağışladı. Türkiye'de bir Türk kızı ile nişanlı olan Zhekov’un kalbi 27 yaşındaki Hakan Ok’a nakledildi. Bir yıldır evlat acısı yaşayan anne, Türkiye’ye gelerek bir çocuk babası Ok ile buluştu ve oğlunun kalbinin atışlarını dinledi. “Oğlumun çok iyi bir kalbi vardı" diyen anne Plamena Zhekova gözyaşları içinde “Bağışladığımız ilk günden beri, bu tanışmayı kabul etmeleri için dua ettim" dedi.

6.11.2018Gündem
Bağışlayıcı aile, 1 yıl sonra çocuklarının kalbini dinlerken gözyaşı döktü

Bağışlayıcı aile, 1 yıl sonra çocuklarının kalbini dinlerken gözyaşı döktü

Bulgar anne, oğlunun kalp atışlarını Türk akranının göğsünde duydu. İliya Zhekov, geçen yıl Türkiye'de geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından komaya girdi, beyin ölümü gerçekleşti. 26 yaşındaki gencin ailesi, hayatlarının en zor kararını alarak, oğullarının organlarını bağışladı. Türkiye'de bir Türk kızı ile nişanlı olan Zhekov'un kalbi 27 yaşındaki Hakan Ok'a nakledildi. 1 yıldır evlat acısı yaşayan anne, Türkiye'ye gelerek, bir çocuk babası Ok ile buluştu ve oğlunun kalbinin atışlarını dinledi. 'Oğlumun çok iyi bir kalbi vardıö diyen anne Plamena Zhekova gözyaşları içinde 'Bağışladığımız ilk günden beri, bu tanışmayı kabul etmeleri için dua ettim dedi. Babası gibi avukat olan İliya Zhekov, 2017 yılının Mayıs ayında aniden rahatsızlandı. Beyninde tümör olduğunu öğrenen genç, ameliyat için Türkiye'ye geldi. Ameliyatın ardından iyileştiği ve normal hayatına devam edebileceği söylenen gence, ilaçlı MR ile görüntüleme yapıldı. MR 40 gün sonra tekrarlandı ancak ikinci görüntülemede Zhekov'un vücudu ilaca tepki verdi. İliya Zhekov beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakımda tedaviye alınan Zhekov'un tüm çabalara rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Aile, doktorlara organ bağışı yapmak istediklerini söyledi. Doktorların da onayıyla baba Boyan Zhekov, Hayatımın en zor imzası dediği oğlunun organlarını bağışladığını gösteren imzayı attı.

6.11.2018Haber
Organ bağışı bekleyen hastalar için seyahat eden Başak ve Irmak’ın farkındalık hikayesi

Organ bağışı bekleyen hastalar için seyahat eden Başak ve Irmak’ın farkındalık hikayesi

18 yaşındaki genç gezginlerin çocukluk hayali sırt çantalarını sırtlayıp yollara düşmekti. Seyahat planını gerçekleştirirken organ bağışı sırasında umut bekleyen hastalara dikkat çekmeyi amaçlayan gezginler, bu girişimleriyle ülkemizde ve gezdikleri ülkelerde insanların takdirini topladılar. 4 ülke ve 6 şehir ile farkındalık dolu bir seyahate imza atan Başak ve Irmak’ın kayıtsız kalamadığımız bu girişiminin, uygun organ bekleyen hastalara umut olmasını diliyoruz.

4.11.2018Kampüs
Gizem, yeni yaşam ve hayalleri için Türkiyeye seslendi

Gizem, yeni yaşam ve hayalleri için Türkiye'ye seslendi

İZMİR’de, 8 yıl önce 12 yaşında geçirdiği trafik kazasında ince bağırsakları zarar gören Gizem Kılıç (20), 2010 yılında Türkiye’de ilk kez kök hücreyle birlikte ince bağırsak nakli oldu, ardından 2014 yılında ikinci kez yapılan nakille hayata tutundu. Ancak ikinci kez takılan organın da görevini yapmaması üzerine Gizem, üçüncü kez nakil için beklemeye başladı. Sağlık durumu her geçen gün kötüleşen, 14 aydır hastane odasından çıkamayan Gizem, sosyal medyadan yayınladığı video ile "Her geçen gün benim aleyhime işliyor. Türk toplumunu ben ve benim gibilere umut olmak, hayat olmak için organ bağışına davet ediyorum. Ben yaşamak istiyorum, yaşama hakkımı istiyorum. Lütfen sesimize ses verin" dedi.

4.11.2018Gündem

Organ bağışında acı gerçek: Yüzde 26 yetmiyor

TÜRKİYE Organ Nakli Vakfı, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle, “BizSizeDonörüz” sloganıyla organ bağışı kampanyası başlattı.

3.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

O da kürkü kaldırdı

Jean Paul Gaultier’e büyük alkış.

15.11.2018