MENÜ

Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası

Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 501 Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası haberi bulunmuştur.

Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası Haberleri

Avrasya Tüneli’nden 2 yılda 31,5 milyon araç geçti

Avrasya Tüneli’nden 2 yılda 31,5 milyon araç geçti

İSTANBUL’da 20 Aralık 2016’da hizmete açılan Avrasya Tünelinden bugüne kadar 31,5 milyondan fazla araç geçiş yaptı. Resmi verilere göre tünelden günde ortalama 50 bin araç geçiyor. Tünelin sürücülere ve ekonomiye 2016-2017 yılındaki katkısı zaman, yakıt, emisyon, kaza maliyetleri açısından 1,2 milyar lira.

20.12.2018Ekonomi
2 projesini ‘sigortaladı’

2 projesini ‘sigortaladı’

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Nef, Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy projeleri için ‘Bina Tamamlama Sigortası’ yaptı.Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Patentli Foldhome keşfimizin yurtdışına ihracatı ile ülkemizin kalkınmasında katma değer yaratırken, şimdi de sektöre duyulan güvenin artmasına destek vermek hedefiyle iki yeni projemizde Bina Tamamla Sigortası’nı hayata geçirdik” dedi.

2.12.2018Ekonomi
Suriyeli patronların % 71’i ülkesine dönmek istemiyor

Suriyeli patronların % 71’i ülkesine dönmek istemiyor

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) işbirliğinde, Türkiye’deki girişimci Suriyeliler hakkındaki en kapsamlı çalışma sonuçlandı.

16.11.2018Ekonomi
Kriz değil yavaşlama

Kriz değil yavaşlama

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, eylül ayında açıklanan yeni ekonomik programı çok beğendiğini belirterek, “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma ‘kriz’ demem, ‘yavaşlama’ derim” diye konuştu.

18.10.2018Ekonomi
Erol Bilecik: Çinden Türkiyeye yatırımlar artmalı

Erol Bilecik: Çin'den Türkiye'ye yatırımlar artmalı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Çin’den Türkiye’ye yatırımların artması gerektiğini belirterek, "Çin’le özellikle teknoloji alanında yapılacak iş birlikleri, önümüzdeki dönemde ekonomik ilişkilerimiz açısından büyük önem arz ediyor." dedi.

18.10.2018Ekonomi

İhracat faktoringine YEP dopingi

Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile ihracatta artış olacak. Bu da ihracatçının vadeli alacağına garanti sunan, tahsilat hizmeti veren ihracat faktoringine olan talebi arttıracak.

4.10.2018Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye yeni destek mekanizması yolda

Yenilenebilir enerjiye yeni destek mekanizması yolda

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kıdemli Bankacısı Andi Aranitasi: "EBRD olarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yenilenebilir enerji kaynaklarının nasıl destekleneceği konusundaki yeni mekanizma oluşturma planına destek veriyoruz.Türkiye'nin 2020'den sonra yenilenebilir enerji kaynaklarını destekleyecek yeni mekanizmasının bu yıl sonuna kadar açıklanacağını umuyoruz.Burada, yine minimum seviyede de olsa bir alım garantisi sunma fikri öne çıkıyor ki bu da yenilenebilir enerji kaynaklarının kapasitesinin büyümesi için yeterli olacaktır.Biz, şirketlere çoklu para birimi üzerinden borçlanmalarını tavsiye ediyoruz. Finansman yapılarımız güçlü ve bu şekilde çoklu olduğu için şimdiye kadar hiçbir firma yapılandırma talebinde bulunmadı" ifadelerinde bulundu.

24.09.2018Ekonomi
Akfenin 13 enerji projesine 363 milyon dolarlık finansman

Akfen'in 13 enerji projesine 363 milyon dolarlık finansman

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, 6 yerli ve yabancı bankadan 13 yenilenebilir enerji projesi için toplamda 363 milyon dolarlık finansman sağladıklarını belirterek, "Bu finansman Türkiye'de tek seferde alınan en büyük rüzgar ve güneş santrali kredisi olarak öne çıkıyor." dedi.

19.09.2018Ekonomi
Korkmadan yatırıma  devam ediyoruz

Korkmadan yatırıma devam ediyoruz

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, Türkiye’nin EBRD için bir başarı öyküsü olduğunu söyledi.

15.09.2018Ekonomi
EBRDden Akfen Yenilenebilir Enerjiye 102 milyon dolarlık kredi

EBRD'den Akfen Yenilenebilir Enerji'ye 102 milyon dolarlık kredi

Akfen Yenilenebilir Enerji'nin yerli ve yenilenebilir kaynaklı 13 enerji santrali için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD) 102 milyon dolarlık kredi aldığı açıklandı.

11.09.2018Ekonomi
EBRDden Türkiyeye bağlılık mesajı

EBRD'den Türkiye'ye bağlılık mesajı

EBRD'nin Türkiye’ye bağlılığını sürdürdüğü belirtilerek, EBRD’nin şimdiye kadar Türkiye’de toplam 271 projeyle 10 milyar 764 milyon euro değerinde yatırımı bulunduğu ifade etti.

15.08.2018Ekonomi
Trump Türkiyeyi tehdit etmişti: Bu hamle geldi

Trump Türkiye'yi tehdit etmişti: Bu hamle geldi

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, ABD'li papaz Andrew Craig Brunson'ın serbest bırakılmaması halinde Türkiye'ye yaptırım uygulayacakları şeklindeki tehditkar söylemlerinin ardından, "Türkiye Uluslararası Finans Kuruluşları Yasası" adıyla, Türkiye'nin uluslararası kuruluşlardan kredi almasını kısıtlayan tasarıyı kabul etti.

26.07.2018Dünya
Birleşik Krallıkın ilk kripto para birimi platformu: Sovren

Birleşik Krallıkın ilk kripto para birimi platformu: Sovren

Londradan iki eski bankacı, Birleşik Krallık genelinde regüle edilen kurumsal yatırımcılara yönelik ilk Dijital Varlık Ticareti Platformu ve kripto para birimi borsasını kuruyor.

17.07.2018Ekonomi
Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) ortaklığına katıldı.

11.07.2018Ekonomi
Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) ortaklığına katıldı.

11.07.2018Ekonomi
EBRDden TAPa 500 milyon avro finansman

EBRD'den TAP'a 500 milyon avro finansman

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) İcra Kurulunca, Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı (TAP) projesi için 500 milyon avroluk finansman paketinin onaylandığı duyuruldu.

4.07.2018Ekonomi
Garanti Leasing’e 50 milyon Euro kredi

Garanti Leasing’e 50 milyon Euro kredi

GARANTİ Leasing, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 50 milyon Euro değerinde kredi anlaşması imzaladı.

27.06.2018Ekonomi
EBRD, D-Marin’e ortak oluyor

EBRD, D-Marin’e ortak oluyor

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Hırvatistan, Yunanistan ve Türkiye’de 10 marinası bulunan Doğuş Grubu bünyesindeki D-Marin’e ortak oluyor. EBRD, D Marinas B.V’nin yaklaşık yüzde 25 hissesine karşılık 70 milyon Euro tutarında yatırım gerçekleştirecek.

29.05.2018Ekonomi
Şok Marketler, Borsada işlem görmeye başladı

Şok Marketler, Borsa'da işlem görmeye başladı

Şok Marketler Üst Yöneticisi Demirel. "Halka arzımız, hem yabancı hem de yerli yatırımcılardan toplamda 1 milyar dolar talep görerek yoğun ilgiyle karşılandı. Hisselerimize yurt dışından 1,8 kat, yurt içinden 2,4 kat fazla talep geldi" açıklamasında bulundu.

18.05.2018Ekonomi
Türk pizzacıya sürpriz talip

Türk pizzacıya sürpriz talip

Lüksemburg merkezli Luz Business Oppurtinies SARL adlı şirket, İzmir’de kurulan ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde 150’den fazla şubesi olan Pizza Pizza’yı almak üzere masaya oturdu.

15.05.2018Ekonomi
Şok Marketler’e EBRD ortak

Şok Marketler’e EBRD ortak

Fiyatını 12-14.4 liradan 10-10.5 liraya indirip süre uzatarak halka arzını tamamlayan Yıldız Holding iştiraklerinden Şok Marketler’e Avrupa’dan ortak geldi.

14.05.2018Ekonomi
Şok Marketler’e Avrupadan sürpriz ortak

Şok Marketler’e Avrupa'dan sürpriz ortak

Fiyatını 12-14.4 liradan 10-10.5 liraya indirip süre uzatarak halka arzını tamamlayan Yıldız Holding iştiraklerinden Şok Marketler’e Avrupa’dan dev ortak geldi. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBDR) Şok Marketler’in halka arz edilen kısmından yüzde 15.54 payını aldı.

14.05.2018Ekonomi
EBRD ve KGFden kadın girişimciye 300 milyon avroluk finansman

EBRD ve KGF'den kadın girişimciye 300 milyon avroluk finansman

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında 300 milyon avroluk finansman anlaşmasının imzalandığı bildirildi.

10.05.2018Ekonomi
Türkiye için büyüme tahminini yükseltti

Türkiye için büyüme tahminini yükseltti

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye'nin büyüme tahminini bu yıl için yüzde 3,5'ten yüzde 4,4'e çıkardı.

9.05.2018Ekonomi
EBRD, DeFactonun halka arzında pay almayı değerlendiriyor

EBRD, DeFacto'nun halka arzında pay almayı değerlendiriyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), halka arz işleminde taleplerin yarın ve Cuma günü toplanacağı giyim perakendecisi DeFacto'da pay almayı değerlendiriyor.

2.05.2018Ekonomi
Hedef 2 milyar TL

Hedef 2 milyar TL

Markalı konut geliştiricilerinden Nef, büyüme rakamlarını açıkladı. Yılın ilk çeyreğinde adetsel bazda yüzde 20, cirosal bazda yüzde 36.5 büyüdüklerini belirten Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Böyle giderse 2018’i 2 milyar TL’nin üzerinde bir ciro ile kapatacağız” dedi.

21.04.2018Ekonomi
Yatırıma kredi

Yatırıma kredi

Geçen yıl bankalar Kredi Garanti Fonu kapsamında yoğun kredilendirme dönemi geçirdi. Bu yıl KGF’nin kapsamı daraltıldı. TEB Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, bu yıl ihracata ve yatırıma kredi verdiklerini belirterek, kapasite artışının ilave yatırım ihtiyacı doğurduğunu belirtti.

13.04.2018Ekonomi
Enerji verimliliğine 600 milyon dolarlık kaynak

Enerji verimliliğine 600 milyon dolarlık kaynak

TSKB tarafından şu ana kadar 78 enerji verimliliği projesine yaklaşık 600 milyon dolar finansman sağlandı.

31.03.2018Ekonomi
EBRD,  Bank Audinin yüzde 2,5 hissesini alıyor

EBRD, Bank Audi'nin yüzde 2,5 hissesini alıyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Lübnan'ın en büyük, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinin önde gelen bankacılık grubu Bank Audi sal'a sermaye yatırımı yaparak hisselerinin yüzde 2,5’ini satın alacak.

18.03.2018Ekonomi
Ev yapımında bir sınır olmalı

Ev yapımında bir sınır olmalı

Gayrimenkul sektöründe bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirten Erden Timur, devletin konut pazarına dair bir envanter çıkarması gerektiğini söyledi. Timur, “İsteyen istediği kadar konut üretmemeli. Bir sınırı olmalı. Hangi bölgede ne gerekse o yapılmalı. Özel sektörde sermaye yeterliliği de aranmalı. Bilançoya göre proje yapılmalı” dedi.

8.03.2018Ekonomi
Zülfikarlar’a  222 milyon dolar

Zülfikarlar’a 222 milyon dolar

ZÜLFİKARLAR Holding ile Türkiye İş Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan oluşan konsorsiyum arasında 222 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması imzalandı.

16.02.2018Ekonomi
Güney Gaz Koridoru projesinde sona yaklaşıldı

Güney Gaz Koridoru projesinde sona yaklaşıldı

Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak olan Güney Gaz Koridoru projesi katılımcı ülkelerin yetkilileri yarın Bakü'de bir araya gelecek.

14.02.2018Ekonomi
SOCAR’ın dev projelerinde sona doğru

SOCAR’ın dev projelerinde sona doğru

Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak SOCAR Güney Gaz Koridoru projesinde çalışmalar sona yaklaşıyor.

5.02.2018Ekonomi
32 milyon Euro’luk kredi sözleşmesi

32 milyon Euro’luk kredi sözleşmesi

PEYMAN, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 7 yıl vadeli, 32 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzaladı.

3.02.2018Ekonomi
Reytingcilere işi öğreteceğiz

Reytingcilere işi öğreteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın fonuna ilişkin düzenlenen imza töreninde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının ideolojik davrandığını vurguladı. Erdoğan, “Hâlâ ‘Türkiye’nin istikrar ve güven vermediğini’ söyleyecek kadar ideolojik yaklaşım içerisinde, maalesef patinaj yapıyorlar” diye konuştu.

19.01.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak Donör Fonu'na ilişkin işbirliği anlaşması imza törenine katıldı.

19.01.2018Haber

Yazar Sonuçları

Türkiye’ye yatırımın önemli bölümünü teşvikle alırsınız

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere ziyareti sırasında Londra’da yabancı yatırımcılarla buluştuğu duraklardan biri Bloomberg’in düzenlediği “Yuvarlak Masa” toplantısı oldu.

15.05.2018