MENÜ

Ankara Tren Garı Önünde Patlama

Ankara Tren Garı Önünde Patlama ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı Önünde Patlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı Önünde Patlama haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 58 Ankara Tren Garı Önünde Patlama haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Önünde Patlama Haberleri

Ankara tren garı önünde patlama: 95 ölü, 48i ağır 246 yaralı

Ankara tren garı önünde patlama: 95 ölü, 48'i ağır 246 yaralı

Türkiye dün tarihinin en büyük terörsaldırısını yaşadı. Ankara’daki barışmitingi öncesinde iki canlı bomba patladı.95 kişi can verdi, 48’i ağır 246 kişiyaralandı. Kamuoyu, derin infialyaratan olayın arkasında kimvarsa bulunmasını bekliyor.

10.10.2015Gündem
Ankara Garında hüzünlü anma

Ankara Garı'nda hüzünlü anma

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi, ölümlerinin 3'üncü yıl dönümünde gar önünde düzenlenen törenle anıldı.

10.10.2018Gündem
Kucağıma üç bacak koydular

Kucağıma üç bacak koydular

İki yıl önce Ankara’daki gar katliamında bir bacağını kaybeden Cafer Altun, patlamadan sonra kucağına konulan üç bacakla hastaneye kaldırıldı. Öldü sanılıp hastanenin morguna konulan Altun, nabzının attığı fark edilince hayata döndürüldü. Bütün zorluklara rağmen pes etmeyen Altun öğretmen olarak göreve başlamayı bekliyor.

9.10.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

CUMHURİYET Halk Partisi, Ankara Tren Garı önünde geçen yıl 10 Ekim’de gerçekleştirilen bombalı saldırının yıldönümü nedeniyle bir belgesel hazırladı. ’Baba Ben De Gideyim Mi’ adlı belgeselin gösteriminden sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Acı olmasın diye yola çıkanlar geride kocaman bir acı bıraktılar. Kuşkusuz bu acılar bizim umutlarımızı yitirmemize yol açmamalı" dedi.

10.10.2016Gündem
Geçmiş olsun

Geçmiş olsun

Ankara dün büyük bir facianın eşiğinden döndü. Uzun süredir takip edilen bir teröristin başka bir kadın teröristle Ankara’ya geldiği istihbaratının alınması ve vatandaşların bölgede şüpheli kişiler gördüklerini ihbar etmeleri üzerine Haymana’daki bir at çiftliğine dün sabah operasyon yapıldı. Bomba düzeneğini hazırlarken baskın yiyen teröristler, yaklaşık 200 kiloluk bombayı saklandıkları barakada patlattılar. PKK’nın dağ kadrosuna mensup teröristlerin Ankara Tren Garı saldırısına misilleme olarak polis noktalarına saldırı planladıkları bildirildi.

8.10.2016Gündem
“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

103 kişinin hayatının kaybettiği Tren Garı saldırısı nedeniyle Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne açılan bir davada, İçişleri Bakanlığı savunma gönderdi. Bakanlık savunmasında, olayın bir katliam olarak nitelendirilmesini eleştirdi ve patlamanın miting alanında olmaması ve miting saatinden önce olması nedeniyle bir sorumluluklarının bulunmadığını bildirdi.

14.06.2016Gündem
Terör Ankarada alçakça saldırdı, lanetliyoruz bu saldırıyı

'Terör Ankara'da alçakça saldırdı, lanetliyoruz bu saldırıyı'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Terör Ankara'da alçakça saldırdı. Lanetliyoruz bu saldırıyı. Vatandaşlarımızın en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesi terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösteriyor" dedi.

17.02.2016Gündem
Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Terör örgütleri tarafından son 19 yılda canlı bombalar kullanılarak gerçekleştirilen 22 saldırıda 276 sivil, 11 polis ve 8 asker hayatını kaybederken, bin 660'ı aşkın sivil ile 58 asker ve 51 polis yaralandı.

20.11.2015Gündem
Bahçeli’den Erdoğan’a: Hadi bize taş gelsin, senin semtine de sadece hukuk gelsin

Bahçeli’den Erdoğan’a: Hadi bize taş gelsin, senin semtine de sadece hukuk gelsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ülkenin Geleceği’ne Oy Ver" sloganıyla Yenikapı miting alanında düzenlenen ‘Büyük İstanbul Buluşması’nda konuştu. Bahçeli, "Kaçak saray kadar başımıza taş düşmesini isteyen Erdoğan da, şunu bilsin ki, biz taşa da toprağa da razıyız, ne de olsa hepsi bu vatanındır. Eğer kendisi adaletin hükmüne razı olursa mesele kalmayacak, hak ve hukuk yerini bulacaktır" dedi. Bahçeli, " Erdoğan, sana sesleniyorum; hadi bize taş gelsin, senin semtine de sadece hukuk gelsin; buna var mısın? Gözün kesiyor mu? Yüreğin yetiyor mu?" diye konuştu.

18.10.2015Gündem
Ankaradaki bombalı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Ankara'daki bombalı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Ankara'daTren garı önünde Cumartesi günü meydana gelen ve 97 kişinin öldüğü bombalısaldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde;patlama öncesi grubun toplanma alanına gelmesi, patlama anı, alevlerinyükselmesi ve kalabalığın hızla olay yerinden uzaklaşması yer alıyor.

13.10.2015Haber
Binlerce kişi saldırının meydana geldiği alana akın etti

Binlerce kişi saldırının meydana geldiği alana akın etti

Ankara'da Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısından bir gün sonra binlerce kişi, kurbanları anmak için bir araya geldi.

12.10.2015Gündem
Katliamın en küçük kurbanı: Veysel Atılgan

Katliamın en küçük kurbanı: Veysel Atılgan

9 yaşındaydı Veysel Atılgan. 10 Ekim günü sabah erkenden uyandı, kahvaltısını yaptı ve babasının elinden tutarak barış için yola çıktı. Giderken ablalarına gülümsedi, barış işareti yaptı ve poz verdi. Zelal ve Fatoş'un, biricik kardeşleri Veysel'i son görüşleriydi bu. Hain bomba onu babasının elinde yakaladı. 10 gün önce doğum gününde gelen sarı-lacivert saatini ve yeni kırmızı montunu hiç giyemeden kanat açtı sonsuzluğa Küçük Veysel. Ankara Garı'nın önüne 'barış güvercini' olarak gitti ama katliamın en küçük kurbanı olarak, yüreklere kazındı adı...

12.10.2015Gündem
Terörün aldığı 19 yaşındaki can: Ali Deniz Uzatmaz

Terörün aldığı 19 yaşındaki can: Ali Deniz Uzatmaz

Başkentteki saldırıda ölenler arasında işçiler de vardı öğretmenler de üniversiteliler de...

11.10.2015Gündem
Babaya son bakış

Babaya son bakış

ANKARA Tren Garı Kavşağı’ndaki bombalı terör saldırından, o sırada tuvalete gittiği için yara almadan kurtulan 26 yaşındaki Oktay Aydemir, baba acısı yaşadı. Gar önüne döndüğünde babası 50 yaşındaki Emin Aydemir’in yerde kanlar içindeki cesedini bulan Oktay Aydemir, uzun süre, talihsiz adamın başında bekledi.

11.10.2015Gündem
Ankaradaki patlamanın detayları ortaya çıktı

Ankara'daki patlamanın detayları ortaya çıktı

Ankara'daki tren garı önünde meydana gelen hain terör saldırısında 95 kişi hayatını kaybederken 246 kişi de yaralandı. Ankara Tren Garı'nın önünde sabah saatlerinde meydana gelen patlamaya iki canlı bomba üzerindeki metal bilyelerle güçlendirilmiş TNT patlayıcılarının infilakının neden olduğu tespit edildi. Patlamayla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''İki canlı bomba olduğuna dair kuvvetli emareler var.' açıklamasında bulundu. Davutoğlu, "Son günlerde biri Ankara'da biri İstanbul'da 2 canlı bomba yakalandı." diye konuştu.

10.10.2015Gündem
Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici patlama bölgesini anlattı

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici patlama bölgesini anlattı

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, gazeteci grubuyla birlikte izlemek için gittiği miting öncesinde dehşet anlarına tanık oldu. Bildirici ve diğer gazetecilerin 20 metre ötesinde meydana gelen iki patlama, onlarca insanın ölümünü ve yaralanmasına neden oldu. Bildirici, dehşet anlarının en yakın tanığı olarak, üzüntü ve acıyla yaşadıklarını şöyle anlattı:

10.10.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Erdoğan, "Bu saldırıyı lanetliyorum. Her türlü terör eyleminin karşısındayız" dedi.

10.10.2015Gündem
Ankaradaki patlamaya büyük tepki

Ankara'daki patlamaya büyük tepki

Ankara Tren Garı kavşağında bu sabah meydana gelen ve onlarca kişinin ölümü ve yaralanmasına yol açan patlamalar yurdun dört bir yanında protesto edildi.

10.10.2015Gündem
Ankara Tren Garı kavşağında patlama

Ankara Tren Garı kavşağında patlama

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında 95 kişi öldü, 246 kişi de yaralandı. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada patlamayla ilgili 6 savcının görevlendirildiği bildirildi. Emniyet kaynakları da patlama sırasında alanda 14 bin kişinin olduğunu bildirdi.

10.10.2015Gündem
Ankarada tren garı önünde meydana gelen patlamada 95 kişi öldü, 246 kişi yaralandı

Ankara'da tren garı önünde meydana gelen patlamada 95 kişi öldü, 246 kişi yaralandı

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nin açıkladığı son rakamlara göre Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 95'e yükseldi. Açıklamada "10 Ekim saat 23:10 itibariyle, menfur saldırı sonucu 48’i yoğun bakımda 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir." dendi.

10.10.2015Gündem
Türkiyenin en kanlı terör saldırısı

Türkiye'nin en kanlı terör saldırısı

Türkiye, bugün Ankara'da yaşanan terör saldırısıyla sarsıldı. Hükümetten yapılan son açıklamalara göre 95 kişinin yaşamını yitirdiği ve 246 kişinin de yaralı olduğu bombalı saldırı, Cumhuriyet tarihinde yaşanan en kanlı terör eylemi olarak tarihe geçecek. İşte Türkiye'nin yakın tarihinde yaşanan ve akıllara kazınan terör saldırılarından bazıları:

10.10.2015Gündem
Bugün ne oldu

Bugün ne oldu?

Türkiye bugün tarihinin en kanlı terör saldırısını yaşadı. 3 gün ulusal yas ilan edildi. 86 kişi öldü 186 kişi yaralandı. Siyasiler olayı kınayan açıklamalar yaparken Başbakan Davutoğlu 3 gün yas ilan edildiğini söyledi. İşte bugünün öne çıkan başlıkları…

10.10.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi.

10.10.2015Gündem
TSKdan Ankara açıklaması

TSK'dan Ankara açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, Ankara'da meydana gelen hain saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

10.10.2015Gündem
Devlet Bahçeliden açıklama

Devlet Bahçeli'den açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'daki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Öte yandan, MHP yarın İzmir'de düzenleyeceği mitingi, Ankara'daki saldırı nedeniyle ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.

10.10.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: İçim kan ağlıyor

Kemal Kılıçdaroğlu: İçim kan ağlıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıları değerlendirirken, "Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm. İçim kan ağlıyor" dedi. Kılıçdaroğlu, terörün durdurulması için kendilerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Öte yandan CHP MYK, 'Ulusal yas ilan edilsin. İhmali olan tüm siyasi sorumlular istifa etmeli. Güvenlik ve istihbarat kurumlarının hangi gerekçeyle böyle büyük bir zaaf içerisinde olduğunun araştırılmasını talep ediyoruz' açıklamasını yaptı.

10.10.2015Gündem
Selahattin Demirtaştan sert açıklamalar

Selahattin Demirtaş'tan sert açıklamalar

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın düzenleyeceği basın toplantısı öncesi Ankara'daki patlama haberi gelince HDP İstanbul İl binası boşaltıldı. Demirtaş yaptığı açıklamada, 'Saldırı, Diyarbakır ve Suruç'un tıpa tıp benzeri ve devamı. Bilanço çok ağır" dedi. Reuters'ın haberine göre partiden yapılan açıklamada ise HDP'nin özellikle hedef alındığı belirtildi.

10.10.2015Gündem
Batmanda Ankaradaki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi

Batman'da Ankara'daki patlamayı protesto edenlere polis müdahalesi

HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerikli, Mardin Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Batman Milletvekili adayı Kadir Tunç, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen son açıklamaya göre 86 kişinin yaşamını yitirdiği patlama kitlesel basın açıklamasıyla kınadı. Milletvekilleri kortej önünde yürüdükleri sırada TOMA araçları, basınçlı suyla grubu dağıttı.  DHA

10.10.2015Haber
Güvenlik kamerasından Ankara’da patlama görüntüleri

Güvenlik kamerasından Ankara’da patlama görüntüleri

Ankara Tren garı önünde, "Emek, Barış, Demokrasi Mitingi" için toplanıldığı sırada meydana gelen patlamaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de yayınlandı.

10.10.2015Gündem
Sağlık Bakanlığından patlama açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan patlama açıklaması

Sağlık Bakanlığı Ankara Tren Garı'nın önündeki patlama sonrası bir açıklama yaptı. Bakanlık kan stoklarının yeterli olduğu belirtirken olay yerine 56 tam donanımlı ambulans sevk edildiğini söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise çevre illerden doktor ve anestezi uzmanı ekiplerin devreye sokulduğunu belirtti.

10.10.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Sen şahit ol ey Ankara’nın tren garı

“KAN dursun” diye önünde toplananların kanlarını akıttılar.

10.10.2015