EKSTRA
MENÜ

Ankara Tren Garı Önünde Patlama

Ankara Tren Garı Önünde Patlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara Tren Garı Önünde Patlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 88 Ankara Tren Garı Önünde Patlama haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Önünde Patlama Haberleri

Bombalı saldırıda bacağını kaybeden Günay Karakuşu duygulandıran karşılama

Bombalı saldırıda bacağını kaybeden Günay Karakuş'u duygulandıran karşılama

ANKARA’da geçen 10 Ekim’deki 'Barış Mitingi'nde 103 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıda ağır yaralanıp bir bacağını yitiren Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi 26 yaşındaki Günay Karakuş, Adana’da arkadaşları tarafından pankart ve çiçeklerle karşılandı.

30.03.2016Gündem
Ankaradaki patlamada ikinci canlı bombanın kimliği belirlendi

Ankara'daki patlamada ikinci canlı bombanın kimliği belirlendi

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015'deki canlı bomba eylemini gerçekleştiren ikinci canlı bombanın kimliği belirlendi.

10.01.2016Gündem
Ankara Garı önünde anma

Ankara Garı önünde anma

10 Ekim'de yapılması planlanan Barış Mitingi öncesinde meydana gelen canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden 102 kişi için saat 10:04'te patlamanın olduğu Ankara Garı önünde anma töreni yapıldı.

17.10.2015Gündem
Ankaradaki patlamada ölenlerin sayısı 100e yükseldi

Ankara'daki patlamada ölenlerin sayısı 100'e yükseldi

Eğitim-Sen, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Ankara Gar’ındaki terör saldırısında ağır yaralanan öğretmen Ata Önder Atabay’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini açıklarken, patlamada ölenlerin sayısı 100’e yükseldi.

16.10.2015Gündem
Demirtaş: Tanımam da şahsen de bilmem

Demirtaş: 'Tanımam da şahsen de bilmem'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yayın yasağı kararını eleştirerek, "Bizler, sizler, medya mensupları, bu konuya ilişkin görüşlerimizi, eleştirilerimizi kamuoyunda paylaştıkça, savcı bundan nasıl olumsuz etkilenir, psikolojik olarak mı olumsuz etkileniyor? Yargılamanın, araştırmanın, soruşturmanın hangi aşaması olumsuz etkileniyor ki bu kararı alabiliyorlar" dedi. Demirtaş, Twitter'daki paylaşımlara ilişkin gözaltılar hakkında da ''Şimdi o isimlerle ilgili soruşturma yürütülüyor. Ben çok ciddi olduğunu da düşünmüyorum. Hiçbirinin bizimle ilgisi yok, tanımayız da tanımam da şahsen de bilmem. Ama ben o isimlerin bu patlamayla alakalı olacağını da düşünmüyorum. Şeyi de denk gelmiş 'bomba' lafı geçmiş, 'Ankara' lafı geçmiş. Ona dayanarak insanları suçlayamazsınız veya yeterli delil değil bunlar'' ifadelerini kullandı.

15.10.2015Gündem
Davutoğlu: DEAŞ ve PKKnın etkin rol oynama ihtimali yüksek

Davutoğlu: DEAŞ ve PKK'nın etkin rol oynama ihtimali yüksek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili olarak, ''DEAŞ ve PKK'nın etkin rol oynama ihtimali yüksek'' dedi. Daha sonra da Küresel Göç Forumu'nda konuşan Davutoğlu, "Mülteci kamplarında doğan 66 bin bebeği zalime terk etmeyeceğiz" dedi.

14.10.2015Gündem
Ankaradaki terör saldırısında ikinci bombacı da 21 kişilik arananlar listesinden

Ankara'daki terör saldırısında ikinci bombacı da 21 kişilik arananlar listesinden

Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren canlı bombalardan birinin Yunus Emre Alagöz olduğunun tespitinin ardından ikinci canlı bombanın da arananlar listesindeki Ömer Deniz Dündar olduğu ortaya çıktı. İki canlı bombanın ayrı araçlarla Gaziantep’ten geldikleri, Y.Ş.’nin canlı bombalara keşif yaptırdığı tespit edildi. Araçların sahipleri ve Y.Ş. Gaziantep’te gözaltına alındı.

14.10.2015Gündem
Erdoğan Ankara saldırısının olduğu patlama yerinde

Erdoğan Ankara saldırısının olduğu patlama yerinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile Ankara’ daki saldırının yaşandığı Tren Garı önüne gelerek kırmızı karanfil bıraktı.

14.10.2015Gündem
Davutoğlu: İki örgütün izi var

Davutoğlu: İki örgütün izi var

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 10 Ekim sabahı Ankara’daki ‘Barış Mitingi’ne yapılan saldırı konusunda iki iz üzerinde olduklarını ve sonuca yaklaştıklarını anlattı. Davutoğlu, iki ayrı intihar saldırganı ile ilgili çalışmaların yürüdüğünü ve iki ayrı terör örgütünün izine rastlandığını duyurdu.

14.10.2015Gündem
Tuğrul Türkeş: Böyle bir şeyi söylemiş olmak için delirmiş olmam gerekir

Tuğrul Türkeş: Böyle bir şeyi söylemiş olmak için delirmiş olmam gerekir

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dün Anadolu Ajansı tarafından geçilen "orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması zafiyet değildir" sözlerine açıklık getirdi. Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "orada" sözcüğü ile miting alanını değil Ankara Garı'nı kastettiğini söyleyen Türkeş, "Aksi halde, böyle bir şeyi söylemiş olmak için delirmiş olmam gerekir" dedi.

13.10.2015Gündem
Ankaradaki patlama öncesi Sıhhiyede 2 bin 44 polis

Ankara'daki patlama öncesi Sıhhiye'de 2 bin 44 polis

Ankara Tren Garı'ndaki toplanma alanında meydana gelen terör saldırısı öncesinde, Sıhhiye'deki miting alanı ve çevresinde 2 bin 44 polis görevlendirildi, 8 ayrı arama noktası oluşturuldu. Saat 00.08'den itibaren bomba ekipleri, detektör köpek timleri kullanarak, belirlenen tüm alanlarda arama yapıldı. Miting haricinde 541 personel, Ankara'da bulunan büyükelçilikler ve kamu kurum ve kuruluşları önü ve çevresinde, Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü tarafından 361 personel görevlendirildi. HDP, DBP, AK Parti İl Başkanlığı, diğer siyasi parti genel merkezleri ile ABD Büyükelçiliğinde 180 personel görev yaptı.

13.10.2015Gündem
İstanbul Valiliğinden Anma Yürüyüşü uyarısı

İstanbul Valiliği'nden 'Anma Yürüyüşü' uyarısı

İSTANBUL Valiliği, Ankara’daki kanlı terör saldırısında hayatını kaybedenleri anmak için DİSK, TMMOB, TTB ve KESK’in öncülüğünde Beyazıt Meydanı’na bugün yapılacak anma yürüyüşünün "uygun bulunmadığını" açıkladı. Yürüyüşün uygun bulunmama gerekçeleri ise: "Toplanma çağrısı yapılan yer ve güzergahların vatandaşların çok yoğun biçimde kullanıldığı", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu belirlenen güzergah ve alanların içerisinde bulunmadığı" ve "Bulunulan dönemin hassasiyeti"...

13.10.2015Gündem
Ankaradaki saldırıda ölenlerin yakınlarına maaş

Ankara'daki saldırıda ölenlerin yakınlarına maaş

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler ve ölenlerin yakınları terör mağduru sayılacak.

13.10.2015Gündem
Olay yeri inceleme skandalı

Olay yeri inceleme skandalı

Katliamın üzerinden iki gün geçtikten sonra dün akşam CNNTÜRK haber bülteninde yayınlanan görüntüler, olay yeri inceleme skandalını gözler önüne serdi.

13.10.2015Gündem
Ömer Çelik: Parti mitinglerimizi cuma gününe kadar askıya aldık

Ömer Çelik: Parti mitinglerimizi cuma gününe kadar askıya aldık

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''AK Parti olarak cuma gününe kadar parti mitinglerimizi askıya aldık'' dedi.

13.10.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Türkiye’de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var

Başbakan Davutoğlu: Türkiye’de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında gündeme dair soruları yanıtladı. Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Davutoğlu, ''İki canlı bombanın, nasıl o meydana gelmiş, bombayı nasıl taşımış olabilecekleriyle ilgili bir tespite ulaşıldı. Bir isme çok yaklaşıldı. Yaklaşılan isim bir örgütü işaret ediyor'' dedi. Davutoğlu, "Türkiye’de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi dahi var. Takip ediyorsunuz ama bu eylemi gerçekleştirme noktasına kadar şey yaptığınızda başka bir protestoyla karşılaşıyorsunuz. Rutin dışına çıktığınızda demokratik hukuk devletinde bunun da bir sınırı var. Tutup sebepsiz yere birini tutamazsınız" dedi.

13.10.2015Gündem
O görüntüyü çeken üniversiteli Melike: Halayı çekerken patlama kadrajıma girmiş

O görüntüyü çeken üniversiteli Melike: Halayı çekerken patlama kadrajıma girmiş

Ankara'da Barış Mitingi öncesi, 97 kişinin ölümüne neden olan 2 patlamadan birini görüntüleyen Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri 3'üncü sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Melike Tombak, olayın şokunu hala üzerinden atamadığını söyledi. Tombak, "İlk anda herşey çok güzeldi, ben halayı çekerken patlama görüntüsü kadrajıma girmiş" dedi.

12.10.2015Gündem
Kılıçdaroğlu’nun Konya mitingi iptal edildi

Kılıçdaroğlu’nun Konya mitingi iptal edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yarın Konya’da yapılması planlanan mitingi, Ankara’daki bombalı terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.

12.10.2015Gündem
Hain saldırı sonrası Türkiye’de internetin nabzı

Hain saldırı sonrası Türkiye’de internetin nabzı

10 Ekim’de Ankara’da yaşanan terör saldırısı Türkiye’yi yasa boğdu.

12.10.2015Gündem
Tuğrul Türkeş: Ankarada güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değil

Tuğrul Türkeş: Ankara'da güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değil

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Türkeş, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili olarak ''Olayda ihmal var mı? Şu anda bu çok yönlü olarak araştırılıyor ama orada bir güvenlik tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir'' dedi.

12.10.2015Gündem
Bir gazetecinin en zor yazısı

Bir gazetecinin en zor yazısı

Gazeteci İlhan Taşçı, Ankara'daki saldırıda yaralananlara kan vermek için gittiği hastanede kuzeni Şirin Kılıçalp'in de öldüğünü öğrendi. Taşçı, yaşadıklarını Cumhuriyet Gazetesi'nde böyle anlattı:

12.10.2015Gündem
İTÜ’de eğitime 1 gün ara verildi

İTÜ’de eğitime 1 gün ara verildi

ANKARA’daki bombalı saldırı üzerine ilan edilen ulusal yas nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bugün eğitime 1 gün ara verildi.

12.10.2015Gündem
Ankara tren garı önünde patlama: 95 ölü, 48i ağır 246 yaralı

Ankara tren garı önünde patlama: 95 ölü, 48'i ağır 246 yaralı

Türkiye dün tarihinin en büyük terörsaldırısını yaşadı. Ankara’daki barışmitingi öncesinde iki canlı bomba patladı.95 kişi can verdi, 48’i ağır 246 kişiyaralandı. Kamuoyu, derin infialyaratan olayın arkasında kimvarsa bulunmasını bekliyor.

10.10.2015Gündem
Ankaradaki patlamaya büyük tepki

Ankara'daki patlamaya büyük tepki

Ankara Tren Garı kavşağında bu sabah meydana gelen ve onlarca kişinin ölümü ve yaralanmasına yol açan patlamalar yurdun dört bir yanında protesto edildi.

10.10.2015Gündem
AK Partili Şahin: Tedbirlerin alınması icap ederdi

AK Partili Şahin: Tedbirlerin alınması icap ederdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara’da meydana gelen patlamalarla ilgili, "Ankara’da bir yürüyüş yapılırken çevrede de çok ciddi aramaların yapılması, bu tür eylemlerin meydana gelmemesiyle ilgili tedbirlerin alınması icap ederdi. Bu tedbirler alınmış mı alınmamış mı? Olayın bir de bu yönünün araştırılması gerekir. Bir, bu eylemi kimler hangi amaçla yapmıştır, iki bu eylemin meydana gelmemesiyle ilgili güvenlik güçlerimiz üzerlerine düşen görevi yapmış mıdır? İki hususun çok ciddi araştırılması gerekir" dedi.

10.10.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu: 3 gün ulusal yas kararı aldık

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Başbakan Davutoğlu, terör saldırıları nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildiğini söyledi.

10.10.2015Gündem
Oktay Vuraldan Ankaradaki saldırıyla ilgili açıklama

Oktay Vural'dan Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklama

MHP İzmir Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili ''Olay, üzücü olduğu kadarda aslında düşündürücü bir olayla karşı karşıyayız maalesef. Türkiye, Suriye'de olduğu gibi toplu ölümlerle, menfur saldırılarla karşı karşıya'' dedi.

10.10.2015Gündem
Arda Turan: İçimiz yanıyor

Arda Turan: İçimiz yanıyor

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlama sonucu çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi A Milli Futbol Takımımız'da da büyük üzüntü yarattı.

10.10.2015Futbol
Ömer Çelik: Seçim süresine suikast olarak planlanmış...

Ömer Çelik: 'Seçim süresine suikast olarak planlanmış...'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu. ''Seçim süresine suikast olarak planlanmış gibi gözüküyor'' diyen Çelik, ''Saldırı öngörülebilir miydi?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Bu sabotajlar bekleniyor tabii önlemler de alınıyor ama her yerde hiç tahmin edilmeyen yerlerden bunlar olabiliyor. İngiltere’de de oluyor mesela...''

10.10.2015Gündem
RTÜKten Ankaradaki patlamaya yayın yasağı

RTÜK'ten Ankara'daki patlamaya yayın yasağı

Başbakanlık, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili geçici yayın yasağı getirdi.

10.10.2015Gündem
Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı

Son dakika... Ankara'da korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında 30 ölü, 126 yaralı var. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada patlamayla ilgili 6 savcının görevlendirildiği bildirildi.

10.10.2015Gündem
Başbakan ve Kılıçdaroğlu programlarını iptal etti

Başbakan ve Kılıçdaroğlu programlarını iptal etti

Ankara Tren Garı'nın önünde meydana gelen çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı terör saldırısı nedeniyle Başbakan Davutoğlu seçim kampanyasını 3 gün boyunca, CHP lideri Kılıçdaroğlu da bugün İstanbul'daki miting ve programlarını iptal etti.

10.10.2015Gündem
HDPli Sırrı Süreyya Önder: Ankarada patlamamış bir bomba tespit edildi

HDP'li Sırrı Süreyya Önder: Ankara'da patlamamış bir bomba tespit edildi

Ankara Tren Garı'nda yaşanan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği patlamaların ardından bir açıklama yapan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, bölgede patlamamış bir bomba daha tespit edildiğini söyledi.

10.10.2015Gündem
CHPli Gürsel Tekin: Yürüyüşe CHPli vekiller de katılacaktı

CHP'li Gürsel Tekin: Yürüyüşe CHP'li vekiller de katılacaktı

Bugün yapılmaıs planlanan "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşüne CHP'li vekiller de katılacaktı.

10.10.2015Gündem
Ankara Garında hüzünlü anma

Ankara Garı'nda hüzünlü anma

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi, ölümlerinin 3'üncü yıl dönümünde gar önünde düzenlenen törenle anıldı.

10.10.2018Gündem
Kucağıma üç bacak koydular

Kucağıma üç bacak koydular

İki yıl önce Ankara’daki gar katliamında bir bacağını kaybeden Cafer Altun, patlamadan sonra kucağına konulan üç bacakla hastaneye kaldırıldı. Öldü sanılıp hastanenin morguna konulan Altun, nabzının attığı fark edilince hayata döndürüldü. Bütün zorluklara rağmen pes etmeyen Altun öğretmen olarak göreve başlamayı bekliyor.

9.10.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

Kılıçdaroğlu: Acı olmasın diye yola çıkanlar, geride kocaman bir acı bıraktılar

CUMHURİYET Halk Partisi, Ankara Tren Garı önünde geçen yıl 10 Ekim’de gerçekleştirilen bombalı saldırının yıldönümü nedeniyle bir belgesel hazırladı. ’Baba Ben De Gideyim Mi’ adlı belgeselin gösteriminden sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Acı olmasın diye yola çıkanlar geride kocaman bir acı bıraktılar. Kuşkusuz bu acılar bizim umutlarımızı yitirmemize yol açmamalı" dedi.

10.10.2016Gündem
Geçmiş olsun

Geçmiş olsun

Ankara dün büyük bir facianın eşiğinden döndü. Uzun süredir takip edilen bir teröristin başka bir kadın teröristle Ankara’ya geldiği istihbaratının alınması ve vatandaşların bölgede şüpheli kişiler gördüklerini ihbar etmeleri üzerine Haymana’daki bir at çiftliğine dün sabah operasyon yapıldı. Bomba düzeneğini hazırlarken baskın yiyen teröristler, yaklaşık 200 kiloluk bombayı saklandıkları barakada patlattılar. PKK’nın dağ kadrosuna mensup teröristlerin Ankara Tren Garı saldırısına misilleme olarak polis noktalarına saldırı planladıkları bildirildi.

8.10.2016Gündem
“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

“Miting saatinden önce, alanın dışında patlama oldu sorumluluğumuz yok”

103 kişinin hayatının kaybettiği Tren Garı saldırısı nedeniyle Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne açılan bir davada, İçişleri Bakanlığı savunma gönderdi. Bakanlık savunmasında, olayın bir katliam olarak nitelendirilmesini eleştirdi ve patlamanın miting alanında olmaması ve miting saatinden önce olması nedeniyle bir sorumluluklarının bulunmadığını bildirdi.

14.06.2016Gündem
Terör Ankarada alçakça saldırdı, lanetliyoruz bu saldırıyı

'Terör Ankara'da alçakça saldırdı, lanetliyoruz bu saldırıyı'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Terör Ankara'da alçakça saldırdı. Lanetliyoruz bu saldırıyı. Vatandaşlarımızın en yoğun olduğu bölgelerden birinde bu saldırının gerçekleşmesi terörün alçaklığını ve hainliğini bir kere daha gösteriyor" dedi.

17.02.2016Gündem
Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Terör örgütleri tarafından son 19 yılda canlı bombalar kullanılarak gerçekleştirilen 22 saldırıda 276 sivil, 11 polis ve 8 asker hayatını kaybederken, bin 660'ı aşkın sivil ile 58 asker ve 51 polis yaralandı.

20.11.2015Gündem