MENÜ

Als Hastalığı

Als Hastalığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Als Hastalığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Als Hastalığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 261 Als Hastalığı haberi bulunmuştur.

Als Hastalığı Haberleri

İsmail Gökçek için el ele

İsmail Gökçek için el ele

G.Saray ile Trabzonspor, jübile maçında karşı karşıya geliyor. Ali Sami Yen Stadı'ndaki mücadele saat 20.30'da başlayacak.

29.03.2003Spor
Suna Kıraç’tan futbolcu hastalığı için 350 bin dolar

Suna Kıraç’tan futbolcu hastalığı için 350 bin dolar

İşkadını Suna Kıraç, ALS hastalığı araştırmalarında kullanılmak üzere Boğaziçi Üniversitesi’ne 350 bin dolar bağışladı. Suna-İnan Kıraç Vakfı’nın bağışıyla üniversitenin Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde yeni bir laboratuvar kurulacak, sinir dejenerasyonuna bağlı hastalıklarla ilgili araştırmaların kapsamı genişletilecek.

13.01.2005Kelebek
Hawking: Diğer gezegenleri kolonileştirmeliyiz

Hawking: Diğer gezegenleri kolonileştirmeliyiz

İngiliz bilim adamı Stephen Hawking, insan neslinin yok olma tehlikesi içinde olduğunu, diğer güneş sistemlerindeki gezegenlerin kolonileştirilmesi gerektiğini söyledi.

30.11.2006Dünya
Stephen Hawking İsrailde

Stephen Hawking İsrail'de

Evren bilimi üzerine çalışan, Einstein'dan bu yana dünyanın en büyük teorik fizikçisi olarak bilinen İngiliz Stephen Hawking İsrail'e geldi.

8.12.2006Dünya
İsmail, tek parmakla hayata tutunuyor

İsmail, tek parmakla hayata tutunuyor

ALS hastası eski Trabzonsporlu İsmail Gökçek, artık konuşup yürüyemiyor. Sadece sağ elinin orta parmağını hareket ettirebilen İsmail Gökçek, kurduğu ALS Derneği’nde, eşinin bir kağıda yazdığı harfleri göstermesiyle derdini anlatabiliyor. Haftanın 4 günü de eşiyle derneğe gelen İsmail, başka hastaların hayatını kolaylaştırmak için çalışıyor.

14.02.2007Kelebek
Çamanın yaşam savaşı

Çaman'ın yaşam savaşı

ALS hastalığı teşhisi koyularak tedavi altına alınan Hadi Çaman, yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veriyor.

19.02.2008Gündem
’Sevgi’yle düşündü gözleriyle yazdırdı

’Sevgi’yle düşündü gözleriyle yazdırdı

Tüm yaşamını "Ömrümden uzun" dediği ideallerine, kültür ve tarihe adayan Suna Kıraç’a Boğaziçi Üniversitesi tarafından verilen fahri doktora unvanı töreninde duygusal anlar yaşandı.

16.07.2008Gündem
Anladım bu hastalık iyi değil

Anladım bu hastalık iyi değil

"...Ve yıl 1982, Yeditepe Oyuncuları... Yirmi yıl, aralıksız ışık saçmak için verilen sonsuz savaş. Onlarca genç insana açılan kucak. Yazılan, yönetilen oyunlar, kazanılan sayısız ödül. En önemlisi, ülkemizde bir ilke imza atıp, bir müsamere salonundan, kültür merkezine dönüştürülen koca bir yapı. Kısacası bir ÖMÜR! Seve seve, özveriyle, içtenlikle, gönülden sunulan bir yaşam. O arada yetiştirilen, büyütülen, 30 yaşına erişen bir oğul. Hepsi ülkeme helâl olsun"... Modern Türk tiyatrosunun anıt isimlerinden Hadi Çaman, 40'ncı sanat yılı için hazırladığı metni bu sözlerle bitirmişti. Bu sözünü de dün gece 65 yaşında son nefesini verinceye kadar tuttu.

22.09.2008Gündem
Terim yeniden Fiorentinanın başında

Terim yeniden Fiorentina'nın başında

Floransa;nın Artemio Franchi Stadı, ALS hastalığıyla mücadale eden 44 yaşındaki eski İtalyan futbolcu Stefano Borgonovo'nun kurduğu vakfa destek amacıyla düzenlenen dostluk maçına ev sahipliği yaptı.

10.10.2008Futbol
Hawking gelecekten umutsuz

Hawking gelecekten umutsuz

DÜNYANIN gelmiş geçmiş en iyi fizikçilerinden biri olan profesör Stephen Hawking, “İnsanlığı bekleyen çok büyük tehlikeler görüyorum. Olası krizleri çok iyi tahlil edip görüşerek çözmeliyiz. Eğer insanlar önümüzdeki 200 yıl hayatta kalmayı başarır ve uzayda yaşamayı öğrenirse gelecek ancak o zaman parlak olacak” dedi.

12.10.2008Dünya
Gazeteci Altun yaşam mücadelesi veriyor

Gazeteci Altun yaşam mücadelesi veriyor

Çanakkale'de, yerel bir gazetede yazı işleri müdürü olarak çalışırken ALS hastalığına yakalanan Ali Can Altun (40), hastanede yaşam savaşı veriyor.

8.11.2008Gündem
Futbolcuları bekleyen büyük hastalık

Futbolcuları bekleyen büyük hastalık

Çeşitli ülkelerdeki bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis) hastalığının futbolcularda görülme riskinin 7 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.

20.11.2008Futbol
ALS hastalığı konusunda yeni buluş

ALS hastalığı konusunda yeni buluş

Amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığına yakalananların yaşam süresinin, bir protein sayesinde uzayabileceği bildirildi.

11.12.2008Dünya
ABD’li tarihçi Müslüman gibi toprağa verildi

ABD’li tarihçi Müslüman gibi toprağa verildi

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, sevgililer günü sabahı 40'ıncı evlilik yıldönümünü kutladıktan 2 saat sonra yaşamını yitiren ABD’li tarihçi 65 yaşındaki Philip Holtzman, bugün Müslüman geleneklerine göre camide düzenlenen cenaze töreni ve kılınan namazın ardından, 25 yıl boyunca yaşamını sürdürdüğü Dereköy’de toprağa verildi.

15.02.2009Gündem
Stephen Hawking hastaneye kaldırıldı

Stephen Hawking hastaneye kaldırıldı

Dünyaca ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking'in hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ağır olduğu bildirildi.

20.04.2009Dünya
Stephen Hawking hastaneye kaldırıldı

Stephen Hawking hastaneye kaldırıldı

Dünyaca ünlü İngiliz matematikçi Stephen Hawking dün apar topar hastaneye kaldırıldı. Cambridge Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, birkaç haftadır göğüs enfeksiyonundan mustarip olan Hawking’in dün acilen, Cambridge’deki Addenbrooke Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi. Son birkaç haftadır sağlığı kötüye giden ünlü bilimadamının durumunun ağır olduğu bildirildi.

20.04.2009Dünya
Galatasaraydan başsağlığı mesajı

Galatasaray'dan başsağlığı mesajı

Bir dönem Galatasaray'da da forma giyen ve ALS hastalığına yenik düşerek hayata gözlerini yuman Sedat Balkanlı için sarı-kırmızılı kulüp başsağlığı mesajı yayınladı.

30.04.2009Futbol
F.Bahçe-G.Saray derbisine eşler de davetli

F.Bahçe-G.Saray derbisine eşler de davetli

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın oynayacağı dostluk maçının fikir babası olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, Türk gençliği ve sporu için çok önemli olan 19 Mayıs’ta, sporseverlerin gönlünde taht kurmuş iki kulübün dostluk maçında bir araya gelmelerinin sevindirici olduğunu söyledi.

11.05.2009Futbol
Sedat Balkanlının annesi ve eşine ödül

Sedat Balkanlı'nın annesi ve eşine ödül

15 Haziran Kayınvalideler Günü'nde, 47 gün önce hayatını kaybeden eski milli futbolcu Sedat Balkanlı'nın annesi Hürmüz Balkanlı yılın kayınvalidesi, eşi Şükran Balkanlı da yılın gelini seçildi.

16.06.2009Futbol
Yenilmez Turnuvası’nda 1250 tenisçi

Yenilmez Turnuvası’nda 1250 tenisçi

Tenis camiası, 1.5 yıldır ALS hastalığı ile mücadele eden eski milli tenisçi Gürsel Yenilmez için bir araya geldi.

27.12.2009Diğer
Baba kız aynı filmde

Baba kız aynı filmde

Sönmez Atasoy ve kızı Fadik Sevin Atasoy, “Merhaba” adlı Amerikan yapımı filmde başrolleri üstlendi.

20.03.2010Kelebek
Kök hücre tedavisiyle ilgili uyarı

Kök hücre tedavisiyle ilgili uyarı

Uzun yıllardır ALS hastalığıyla boğuşan ve sadece belirli hareketleri yapabilen göz doktoru Alper Kaya, son zamanlarda “umut” olarak tanıtılan kök hücre tedavisine karşı hastaları uyararak, ümit verici olan bu yöntemin henüz deneysel safhada bulunduğunu bildirdi.

8.12.2010Gündem
Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

İstanbul'da dün vefat eden Devlet Tiyatroları sanatçısı ve oyuncu Sevinç Aktansel Çetinok'u, son yolculuğuna sanatçı arkadaşları uğurlandı.

27.08.2011Gündem
Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

Son yolculuğuna arkadaşları uğurladı

İstanbul'da Cuma günü vefat eden Devlet Tiyatroları sanatçısı ve oyuncu Sevinç Aktansel Çetinok'u, son yolculuğuna sanatçı arkadaşları uğurlandı.

27.08.2011Gündem
Böyle bir tedavi yok inanmayın

'Böyle bir tedavi yok inanmayın'

Türk Nöroloji Derneği (TND), son günlerde ALS başta olmak üzere bazı nörolojik hastalıkların kök hücre transferi ile tedavisinin mümkün olduğu konusunda hasta ve hasta yakınlarının umutlandırılması üzerine bir açıklama yaptı.

19.02.2013Sağlık
ALS hastalarına umutlu haber

ALS hastalarına umutlu haber

Fizikçi Stephen Hawking, Fenerbahçeli Sedat gibi binlerce kişinin kişinin mücadele ettiği ALS hastalığının seyrini yavaşlatmak ve hastaların yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ndeki Diyafragma Pil Uygulama Merkezi'nde çalışma yapılıyor.

12.09.2013Sağlık
Lady Gagada buz kovası iddiasına katıldı

Lady Gaga'da 'buz kovası iddiası'na katıldı

Motor nöron hastalığı olarak da bilinen ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak için hayata geçirilen "Buz Kovası İddiası" kampanyası devam ediyor. Teknoloji dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla süren kampanyada, ünlüler bir kova dolusu buzlu suyu başlarından aşağı döküyor ya da ALS Vakfı için 100 dolar bağışta bulunuyor.Birçok ünlünün destek verdiği kampanyaya son destek olan isim Lady Gaga'ydı.

18.08.2014Haber
Arda Turan Burak Yılmaza meydan okudu

Arda Turan Burak Yılmaz'a meydan okudu

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Arda Turan da katıldı. Arda Turan İnstagramda paylaştığı videoda başından aşağı buzlu suyu boşalttı ve Saffet Ulusoy'a, Esat Yontuç'a ve Burak Yılmaz'a meydan okudu.

19.08.2014Haber
Burak Yılmazda Arda Turana jet cevap

Burak Yılmaz'da Arda Turan'a jet cevap

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Burak Yılmaz da katıldı. Burak Yılmaz'ın Twitter'dan paylaştığı Vine videosunda başından aşağı buzlu suyu boşalttı.

19.08.2014Haber
Messi de başından aşağı buzlu su döktü

Messi de başından aşağı buzlu su döktü

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Messi de katıldı.

19.08.2014Haber
Yekta, Hakan Baltaya meydan okudu

Yekta, Hakan Balta'ya meydan okudu

ALS hastalığı ile savaşmak amacıyla başlatılan buzlu su kampanyasına Hakan Balta da katıldı.

19.08.2014Haber
Dünyayı saran kampanyanın yaratıcısı öldü

Dünyayı saran kampanyanın yaratıcısı öldü

ALS hastalığı için başlattığı “Ice Bucket Challenge” (Bir kova buz) çılgınlığının yaratıcısı 27 yaşındaki Corey Griffin deniz kazasında hayatını kaybetti.

21.08.2014Hayat
ALS Hastalığı Nedir

ALS Hastalığı Nedir?

Türkiye ve tüm dünyada ALS hastalığına dikkat çekmek için yeni bir akım başlatıldı: ALS için başından aşağı bir kova buzlu su dök!

Ice Bucket Challengeı çok yanlış anlayan çocuk

Ice Bucket Challenge'ı çok yanlış anlayan çocuk

Tüm dünyada insanların ALS hastalığı farkındalığı için katıldıkları Ice Bucket Challenge'a kendi evindeki küvetinde katılan Türk gencini medeni cesaretinden ötürü kutluyoruz.

22.08.2014Eğlence
Materazzi Zidanea meydan okudu

Materazzi Zidane'a meydan okudu!

ALS hastalığı için başlatılan ‘Bir Kova Buz’ kampanyasına, 2006 Dünya Kupası’nda Zidane'nın kafasına maruz kalan Materazzi de katıldı.

22.08.2014Futbol

CHP'li vekil Davutoğlu, Gül ve Erdoğan'ın eşlerine meydan okudu

CHP İstanbul milletvekili Melda Onur, ALS hastalığı farkındalığı için Ice Bucket Challenge'a katıldı. Onur'un meydan okuduğu kişiler ise Hayrünnisa Gül, Emine Erdoğan ve Sare Davutoğlu oldu.

22.08.2014Eğlence
Havuz başında  Ice Bucket etkinliği

Havuz başında Ice Bucket etkinliği

BODRUM'da bir otel, ALS hastalığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla dünyada çığ gibi büyüyen Ice Bucket Challenge (Bir Kova Buz) etkinliğine yer verdi. Yerli ve yabancı turistler etkinliğe yoğun katılımda bulundu.

23.08.2014Ege
Önce can güvenliği

Önce can güvenliği

ALS hastalığı için yapılan kampanyaya Meryem Uzerli de dahil oldu ve Instagram hesabından meydan okudu.

23.08.2014Magazin
Emin Çapa canlı yayında ALS kampanyası için başından aşağıya bir kova buz döktü

Emin Çapa canlı yayında ALS kampanyası için başından aşağıya bir kova buz döktü

ALS Hastalığı hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla baştan aşağı bir kova buz dökme kampanyasına CNN Türk'ün ekonomi servisi müdürü Emin Çapa canlı yayında katıldı.

24.08.2014Haber
Wilma Elles Ahmet Davutoğluna meydan okudu

Wilma Elles Ahmet Davutoğlu'na meydan okudu

Türkiye'de "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisindeki Caroline rolüyle tanınan Alman oyuncu Wilma Elles, ALS hastalarına destek vermek için başından bir kova buzlu su dökerek, Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu'nu davet etti. Wilma Elles sosyal medya hesabında da yayınladığı videoda "ALS hastalığı için bu meydan okumayı kabul ediyorum ve gelecek başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'nu davet ediyorum" dedi. Ünlü oyuncu Elles mesajından sonra ise çığlıklar eşliğinde başından suyu döktü. Mesut ZEYREK / KÖLN - DHA

24.08.2014Haber
Cicişler de meydan okudu

Cicişler de meydan okudu

ALS hastalığına dikkat çekmek için başlayan Ice Bucket Challenge kampanyası kısa sürede dünya çapında bir fenomene dönüştü.Şov dünyasının popüler ikilisi Cicişler, ALS hastalığı için farkındalık yaratmak amacıyla Ice Bucket Challenge kampanyası kapsamında Ali Ağaoğlu’na meydan okudular.

24.08.2014Haber
Ahmet Çakardan ALS kampanyasına katılanlar için şok sözler

Ahmet Çakar'dan ALS kampanyasına katılanlar için şok sözler

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında, Ertem Şener canlı yayında ALS hastalığı farkındalığı için Ice Bucket Challenge'a katılmak isteyince, Ahmet Çakar bu konuyu çok saçma bulduğunu dile getirerek yayını gerdi.

25.08.2014Spor

Yazar Sonuçları

Ben peyniri yüzde 10 indirdim, enflasyon işinde yanlışlık var

İSTANBUL Ticaret Odası’nın (İTO) bir dönem etkili isimlerinden Bahçıvan Gıda’nın kurucusu Mecit Bahçıvan, işleri oğlu Erdal Bahçıvan’a bıraktıktan sonra, pek ortalarda görünmüyordu...

11.06.2006

Namusu ve şerefi üzerine yemin edecek!

Anglosakson gazetecilik âdetidir, seçimle işbaşına yeni gelenlere icraatlarını yapmaları için makul bir süre verilir ve beklenir.

21.08.2014