MENÜ

3G

3G ile ilgili tüm haberleri, son dakika 3G haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 3G haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 38.859 3G haberi bulunmuştur.

3G Haberleri

Finans kuruluşlarını bekleyen tehlike

Finans kuruluşlarını bekleyen tehlike

Kaspersky Lab uzmanları 2017 ve 2018’de, Doğu Avrupa’daki finans kuruluşlarını hedef alan bir dizi siber hırsızlık vakasına müdahale etti. Araştırmacılar her vakada kurumsal ağlara saldırganlar tarafından kontrol edilen bilinmedik bir cihazla giriş yapıldığını tespit etti. Ağa bağlanan bu cihazlar şirket binalarına gizlice sokuluyordu. Bugüne kadar, bölgedeki sekiz banka bu yöntemle saldırıya uğradı. Saldırılar sonucunda on milyonlarca dolarlık kayıp yaşandığı tahmin ediliyor.

7.12.2018Teknoloji
Kübada cep telefonlarında internet servisi başlıyor

Küba'da cep telefonlarında internet servisi başlıyor

Kübalılar bugünden itibaren cep telefonlarından 3G ile internete bağlanabilecek. Ancak servis Kübalıların satın alma gücüyle kıyaslanınca çok pahalı.

7.12.2018Teknoloji
Sınırsız internet dönemi resmen başlıyor

Sınırsız internet dönemi resmen başlıyor

Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor.

6.12.2018Teknoloji
Flaş sözler: G.Saray krizi yönetemedi

Flaş sözler: G.Saray krizi yönetemedi!

Gazetemiz yazarlarından Mehmet Arslan, Uğur Meleke, Rüştü Reçber ve Uğur Vardan Futbol Konsey'inde kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

5.12.2018Futbol
Nokia 106 ve Nokia 230 yenilenerek geri döndü

Nokia 106 ve Nokia 230 yenilenerek geri döndü!

Telefon devi Nokia, bir döneme damga vuran telefonları Nokia 106 ve Nokia 230'u yeniledi. Köşeli hatlara sahip olan ilk modelin aksine yeni modelde ise daha oval bir tasarım tercih edilmiş.

15.11.2018Teknoloji
Intel yeni nesil 5G modemini tanıttı

Intel yeni nesil 5G modemini tanıttı

Intel, 5G yolunda önemli bir duyuruyu paylaştı. XMM 8160 5G modemini duyuran Intel, böylece akıllı telefonlarda 5G'nin yolunu açmaya hazırlanıyor. Kısa bir süre önce 5G ile ilgili olarak Apple ile adı geçen Intel, görünüşe göre 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 5G'de bu yeni modemini kullanacak.

14.11.2018Teknoloji
5G ne kadar güvenilir

5G ne kadar güvenilir?

Kullanıcılar, geleceğin ağı olarak müjdelenen ve yakında kullanılmaya başlanacak olan 5G’yi büyük bir merakla beklerken, güvenlik araştırmacıları bu yeni nesil mobil teknolojinin yeterince güvenli olmadığını düşünüyor. Ağ güvenliği çözümlerinde lider olan WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, 5G teknolojisinde kritik güvenlik açıklarının bulunduğunu ve hackerlerin bu açıklardan kolayca faydalanabileceğini belirtiyor.

31.10.2018Teknoloji
Cocu tamam, peki ya Comolli

Cocu tamam, peki ya Comolli?

Fenerbahçe'nin yeni hocasının kulübü tanıyan birisi olması yazım. Yanal, Kocaman ve Zico seçenekler.

30.10.2018Futbol
5G telefonlar yolda: Piyasaya ne zaman çıkacaklar ve fiyatı ne kadar olacak

5G telefonlar yolda: Piyasaya ne zaman çıkacaklar ve fiyatı ne kadar olacak?

Süper hızlı 5G mobil internet bağlantısı kulağa heyecan verici gelse de bir dezavantajı olacak: Yeni telefon alma zorunluluğu. Cihazlar için daha fazla para ödemek buna değecek mi ve 5G destekli telefonlar ne zaman piyasaya çıkacak?

24.10.2018Teknoloji
Şişik: Son kullanıcı kanalında ciddi bir büyüme bekliyoruz

Şişik: Son kullanıcı kanalında ciddi bir büyüme bekliyoruz

29 yılı aşkın süredir ev, ofis ve servis sağlayıcılara yönelik farklı kurulum ihtiyaçlarını karşılayan genişbant ağ endüstrisinin önde gelen isimlerinden Zyxel Türkiye Kanaldan Sorumlu Genel Müdürü Tuğba Şişik, bir yıldır bu koltukta ve şirketin son dönem faaliyetlerini ve gelecek planlarını Hürriyet'e anlattı.

14.10.2018Teknoloji
Ali Koç inandığı gibi devam etmeli

Ali Koç inandığı gibi devam etmeli

Ali Koç, inandığını yaptığı sürece başarılı olacaktır. Fenerbahçe taraftarı bu değişimin sancısız, dertsiz, tasasız olacağını mı sanıyordu! Ali Koç ve takım nasıl üzülüyorsa, onlar da üzülecek. Şurası gerçek; Fenerbahçe mesafe kat ediyor. Ve daha da edecek.

8.10.2018Spor Arena
4,5Gli abone sayısı 3Glileri 8e katladı

4,5G'li abone sayısı 3G'lileri 8'e katladı

Yüksek mobil internet hızıyla fazla data kapasitesi sunan 4,5G teknolojisinin abone sayısı 3G'lileri 8'e katladı.

8.10.2018Teknoloji
4,5Gli abone sayısı 3Glileri 8e katladı

4,5G'li abone sayısı 3G'lileri 8'e katladı

Yüksek mobil internet hızıyla fazla data kapasitesi sunan 4,5G teknolojisinin abone sayısı 3G'lileri 8'e katladı.

7.10.2018Ekonomi
Twittera girenler için veri tasarruf modu geliyor

Twitter'a girenler için veri tasarruf modu geliyor!

Twitter, mobil uygulamalarına veri tasarrufu modu ekliyor. Güncelleme özellikle mobil internet bağlantısı yavaş ve pahalı olan bölgeleri hedefliyor.

5.10.2018Teknoloji
Cocu gidebilir ama Koça sarılsınlar

Cocu gidebilir ama Koç'a sarılsınlar

Fenerbahçe’nin bu yılı 30 milyon Euro artıda kapama mecburiyetinin sorumlusu kim? Yönetim mi, Comolli mi, Cocu mu? Kulübü 20 yıl sonunda 621 milyon Euro borçla bırakan ve bu borcu en fazla G.Saray şampiyonluğu görerek yapan kişi kim?

2.10.2018Futbol
Whatsapp kullananlara çok kötü haber: Bugünden itibaren...

Whatsapp kullananlara çok kötü haber: Bugünden itibaren...

Whatsapp kullanıcılarını üzecek bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde iOS 12 güncellemesi yayınlanmış olsa da daha önceki iOS sürümlerini ısrarla kullanmaya devam eden pek çok kullanıcı var. Bu anlamda Whatsapp'ı artık iOS 8 ve önceki sürümü kullanan iPhone sahipleri kullanamayacak.

25.09.2018Teknoloji
Bu Galatasaray çok farklı

Bu Galatasaray çok farklı

‘Suni fark’ Aykut Kocaman’ın kazandırdığı bir polemikti. bu sezon ‘suni fark’ olmaz. G.Saray’ın en büyük avantajı tartışılmayan bir futbol aklına yani Fatih Terim’e sahip olmaları. F.Bahçe ve Beşiktaş’a baktığımızda, orada Terim’e verilen kayıtsız şartsız desteğin olmadığını görüyoruz.

28.08.2018Spor Arena
Türk Telekomdan 5Gnin yol haritası

Türk Telekom'dan 5G'nin yol haritası

Türk Telekom, 5G alanındaki bilgi ve tecrübelerini, kamuya ve özel sektöre referans olacak "5G Beyaz Kitap"a aktardı.

27.08.2018Teknoloji
Ankara’daki belediyeden dikkat çeken ABD kararı

Ankara’daki belediyeden dikkat çeken ABD kararı

Ankara’da Keçiören Belediyesi Amerika menşeili firmalara ruhsat vermeme kararı aldı. Bu kapsamda ilçede faaliyet göstermek isteyen MC Donalds, Burger King, Starbucks gibi büyük firmalara ruhsat verilmeyecek. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Aldığımız bu kararın örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi. Keçiören Belediyesi’nin ABD menşeili firmalara yönelik ruhsat verilmemesi kararının ardından açıklama yapan Burger King, kendi firmalarının ABD menşeili değil Brezilyalı olduğunu belirtti.

15.08.2018Gündem
TP-Link’ten 4G destekli MiFi cihazı

TP-Link’ten 4G destekli MiFi cihazı

TP-Link’in ‘çakıl taşı’ görünümlü mobil WiFi cihazının 4G destekli modeli satışa sunuldu. M7200 model adlı ürün, SIM kart üzerinden mobil interneti 10 kişi/cihaza paylaştırabiliyor ve 2000mAh batarya ile 8 saat pil ömrüne sahip.

11.07.2018Teknoloji
İnternet ucuzlayacak

İnternet ucuzlayacak

İnternet ücretlerinin ucuzlamasını sağlayacak sistemi “Türk usulü fiber model” olarak tanımlayan Türk Telekom’un CEO’su Paul Doany, “Ulaştırma Bakanlığının operatörleri bir araya getirerek oluşturduğu modelde herkes kazanacak. Telekomda her G geldiğinde 2G, 3G, 4G gibi, yeni şebeke yatırım yapılıyor. Pratik olup israf etmemek gerekiyordu” dedi.

17.06.2018Ekonomi
5Gli telefonlar seneye satışa çıkıyor

5G'li telefonlar seneye satışa çıkıyor!

Ericsson'un yayınlanan son Mobilite Raporu, 5G’ye ve Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) geçmiş tahminleri de geçen yüksek büyüme hızına odaklanıyor. Kasım 2017’den bu yana hücresel IoT bağlantıları tahmini neredeyse iki katına çıktı. Çin’de devam eden kullanım artışıyla birlikte, bağlantı artışının 2023 yılında 3,5 milyara ulaşması bekleniyor.

13.06.2018Teknoloji
Akça, ‘Ukrayna Yatırım Konseyi’ne davet edildi

Akça, ‘Ukrayna Yatırım Konseyi’ne davet edildi

LIFECELL markasıyla global çapta önemli yatırımlara imza atan Turkcell, Ukrayna’daki konumunu güçlendiriyor. Ülkeye önemli yatırımlar yaparak Ukrayna’da mobil teknoloji konusunda önemli bir devrim yapan Turkcell, hem 3G hem de 4.5G altyapısını sağlayarak Ukrayna’yı iletişim sektöründe geleceğe taşıdı. İki ülke arasında gelişen ekonomik ilişkilerle beraber Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ise, Ukrayna tarihinde Ulusal Yatırım Konseyi’ne davet edilen ilk Türk yönetici oldu.

26.05.2018Ekonomi
Türk şirketlere yaptırım kararı

Türk şirketlere yaptırım kararı

ABD Hazine Bakanlığı, İran’la iş yapan bazı Türk şirketleri ve bir Türk vatandaşını yaptırım listesine aldı.

24.05.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım’dan belediyelere uyarı: İşinizi yapın kardeşim…

Başbakan Yıldırım’dan belediyelere uyarı: İşinizi yapın kardeşim…

Başbakan Binali Yıldırım, Fiber Optik Altyapı Ortak Kullanım programında konuştu. Başbakan açıklamasında belediyelere uyarıda bulunarak “Belediyeler, Telekom altyapı şirketi olmaya hevesleniyor. İşinizi yapın kardeşim. Kanalizasyon, park bahçe altyapı sizin işleriniz bunlar. Bırakın iletişimciler iletişim işini yapsın, şehircilik işini de siz yapın. Niye başkasının alanına hevesleniyorsun?” dedi.

24.05.2018Gündem
Anneler Gününde internete girenleri bekleyen tehlike

Anneler Günü'nde internete girenleri bekleyen tehlike

Anneler Günü annelerimizi, anneliği, anne çocuk ilişkisini ve annelerin modern toplumlara etkisini onurlandıran bir gün. Annelerimize kendilerini özel hissettirecek eşsiz birçok hediye mevcut fakat ne yazık ki bu dönemleri kendi kötü niyetleri için bir fırsat olarak gören siber suçlular da var. Kaspersky Lab güvenlik uzmanlarına göre, insanların özel günlerde internet üzerinden alışveriş yaparken siber saldırıya maruz kalma olasılığı daha yüksek.

9.05.2018Teknoloji
Huddersfield Town Everton maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda

Huddersfield Town Everton maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Huddersfield Town Everton maçı ile İngiltere Premier Lig'de son 3 haftaya giriliyor. UEFA Avrupa Ligi şansını aldığı kötü sonuçlarla kaybeden Everton, Huddersfield Town önünde prestij karşılaşmasına çıkıyor. Milli futbolcumuz Cenk Tosun'un oynayıp oynamayacağının henüz netlik kazanmadığı mücadele, canlı yayınla ekranlarda olacak. Peki, Huddersfield Town Everton maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenebilecek? İşte, o karşılaşma hakkında bazı bilgiler

28.04.2018Spor Arena
Samsungtan akılsız telefon: Galaxy J2 Pro

Samsung'tan 'akılsız' telefon: Galaxy J2 Pro

Bir akıllı telefon düşünün ki internete bağlanamıyor. Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy J2 Pro, işte böyle bir model.

17.04.2018Teknoloji
4.5Gli abone sayısı 3Gli 6ya katladı

4.5G'li abone sayısı 3G'li 6'ya katladı!

Yüksek mobil internet hızıyla fazla data kapasitesi sunan 4,5G teknolojisinin abone sayısı 3G'lileri 6'ya katladı.

11.04.2018Teknoloji
Kesintisiz iletişim için 55,3 milyar lira harcandı

Kesintisiz iletişim için 55,3 milyar lira harcandı

Kesintisiz iletişimin sağlanması amacıyla 2011 yılından bugüne kadar Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea ve diğer işletmeciler tarafından 55 milyar 351 milyon lira tutarında yatırım yapıldı. En fazla yatırım, 17 milyar 275 milyon lirayla 4,5G ihalesinin gerçekleştirildiği 2015 yılında oldu.

5.04.2018Ekonomi
Şifreli satır da şifreli

Şifreli satır da şifreli

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin süren soruşturmada, saldırgan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonun şifresinin saklı bulunduğu satır tespit edildi.

13.03.2018Gündem
Her zaman bağlı kalın

Her zaman bağlı kalın

Kablolu internetin gitmediği veya istediğiniz yere Wi-Fi taşıyabilmek için mobil modemler işbaşında. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi SIM kart takılarak çalışan bu cihazlar, mobil internet bağlantısının olduğu her yerde size Wi-Fi alanı oluşturuyor.

10.03.2018Ekonomi
Huawei, inovasyona 20 milyar dolar yatırım yapacak

Huawei, inovasyona 20 milyar dolar yatırım yapacak

Bilgi teknolojisi, son otuz yılda yaşam ve çalışma biçimimizi büyük ölçüde değiştirirken, akıllı telefonlar ve mobil internet hayatımızı yeniden şekillendirdi. Önümüzdeki otuz yıl boyunca, bilgi teknolojisi, işletmelerin ve tüm dünyanın dijital hale gelmesini sağlayacak ve inanılmaz bir pazar yaratacak. Akıllı bir dünya için her bireye ve kuruma dijital dünyanın avantajlarını sunmayı hedefleyen Huawei, inovasyona her yıl 15-20 milyar dolar tutarında yatırım yapmayı planlıyor.

8.03.2018Teknoloji
Eski Nokia 8110 ve yeni Nokia 8110 4G karşı karşıya

Eski Nokia 8110 ve yeni Nokia 8110 4G karşı karşıya!

Mobil Dünya Kongresi'nin bu yıl en dikkat çeken ürünlerinden biri hiç şüphesiz Nokia'nın yıllar sonra yenilenerek geri dönen telefonu Nokia 8110 4G'ydi. Bizi yıllar öncesine götüren Nokia 8110 ile Nokia 8110 4G'yi karşı karşıya getirdik.

4.03.2018Teknoloji
Netaş, 5G’deki yeni ağ yönetimini duyurdu

Netaş, 5G’deki yeni ağ yönetimini duyurdu

Netaş’ın 5G Araştırma Mimarı Dr. Yunus Dönmez, Barselona’da düzenlenen dünyanın en büyük mobil teknolojiler etkinliği olan MWC 2018’de (Mobil Dünya Kongresi), “4G’den 5G’ye Geçişte Ağ Otomasyonu” konulu 5G ağlarındaki en yeni yönetim ve otomasyon yaklaşımlarını anlattı. Panele, dünyanın önde gelen mobil operatörü, cep telefonu üreticileri, uygulama geliştiricileri, altyapı sağlayıcıları ve mobil teknoloji yazılımcıların temsilcileri katıldı.

2.03.2018Teknoloji
Cepten ilk alonun üzerinden 24 yıl geçti

Cepten ilk "alo"nun üzerinden 24 yıl geçti

Türkiye'de 23 Şubat 1994'te dönemin Başbakanı Tansu Çiller'in Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i aramasıyla gerçekleşen ilk cep telefonu görüşmesinin üzerinden 24 yıl geçti.

22.02.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

5G’de Türkiye’nin gurur payı

Birçok ülkede ilk 5G şebekeler devreye girmeye başladı bile…

30.10.2018

Dijital İpek Yolu ve Türkiye – 2

Bir Yol Bir Kuşak projesi çerçevesinde gelişen Dijital İpek Yolu vizyonuna geçen hafta kaldığımız yerden devam ediyoruz.

27.08.2018
Küba’nın incisi Havana

Küba’nın incisi Havana

Küba… Her gezginin hayali, turistik olmasının yanı sıra yakın tarihiyle de merak konusu Karayip Denizi’ndeki ada ülkesi… Yaklaşık 11 milyon insanın yaşadığı, yeryüzündeki en büyük 13. ada olan Republica de Cuba’yi 1492 yılında Kristof Colomb keşfederek İspanya Krallığına ait olduğu yönde hak iddia etmiş ve ada 1898 yılına kadar İspanya toprağı olarak kalmış. Çok ilginç değil mi? İspanya ile Küba arası kuş uçuşu 7200 km ve yaklaşık 400 yıl boyunca dünyanın diğer ucundaki bir ülkenin sömürgesi olarak varlık sürdürmüş. 1898 yılındaki İspanya-Amerika savaşından sonraysa 1902 yılında Küba’ya bağımsızlık verilmiş. Buraya kadar ilginç bir hikâyesi olsa da geride bıraktığımız yüzyıldaki hikâyesi daha da ilginç Küba’nın.

21.03.2018