GeriGündem Birbirimizin müşterisiydik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Birbirimizin müşterisiydik

Birbirimizin müşterisiydik
refid:3981628 ilişkili resim dosyası

KÜRE operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ayakkabıcı Yaşar Kaplan, sauna sahibi Zeliha Tüfekçi’yi tanıdığını, saunasına gidip geldiğini belirterek, "O benim müşterimdi, ben de onun müşterisiydim" dedi. Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Kaplan, şunları söyledi:

GARİBANDI

"Zeliha Tüfekçi’yi uzun zamadır tanırım. Kendisi benden ayakkabı alır, ben de gariban olduğu için saunasına gider gelirdim. Böyle bir dostluğumuz başladı. Kendisi araba alacaktı ben
Zarar edersin arsa al’ dedim. İncek’te villa arsası aldık. Arsaya ev yapmak istedi bu evin inşaat aşaması daha doğrusu duvar örme işinde kendisini kazıkladığımı düşündü, aramız açıldı. Sık sık kapanan saunasını benim kapattırdığımı zannediyor, sebep bu."

Polis şeflerini saunada ağırladığı ve polis şeflerine rüşvet olarak elbise aldığı iddialarını yalanlayan Kaplan, "Araştırın üç takım elbise benim kredi kartımla alınmıştır, ben kimseye elbise almadım onlar benim içindi, çoğu müşterimdir gelirler ayakkabı alırlar paralarını verirler" dedi.

ÇETİN’İN ALT KATINDA

AKP Milletvekili Mahmut Uğur Çetin’in kendisine silah alımında ve Meclis kartı çıkarmasında yardımcı olduğunu doğrulayan Kaplan, "Sayın Çetin ile ticari ilişkilerimiz var öyle tanışırız. Ruhsat için bir ayrım yok, ben 3 ay Çetin’in oturduğu evin altında oturdum. Yani bunda yasal olmayan bir şey yok, deri işleriyle uğraştığım için sık seyahat ederim" dedi.

ÇETE PARA İSTEDİ

Çete lideri Kasım Zengin’i tanıdığını kaydeden Kaplan şöyle devam etti: "Bana Biz derin devletiz aynı zamanda organizasyon işleriyle uğraşıyoruz, sana güzel ve isimli mankenler getiririz’ dediler. Bir ya da iki kez bürolarına gittim, mafyaya benziyorlardı uzak durmaya çalıştım. Daha sonra benden para sızdırmaya kalkınca o grupla ilişiğimi kestim. Tüfekçi aramızda husumet olduğu için senaryo yazmış hepsi bu."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle