MUĞLA HABERLERİ

Bodrum Türk Filmleri Haftası başlıyor

DHA
25.09.2016 - 18:41 |Son Güncelleme :
DHA

Nilüfer DEMİR/BODRUM (Muğla), (DHA) - BODRUM'da bu yıl 6'ncısı düzenlenecek Türk Filmleri Haftası, yarın başlayacak, 2 Ekim'e kadar sürecek. Sinemaya emek vermiş yönetmen, oyuncu, yapımcı ve sinema işletmecilerini ve sinemaseverleri buluşturacak Türk Filmleri Haftası kapsamında film tanıtımları ve gösterimleri bu yıl ilk kez Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'nda da gerçekleştirilecek.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün katkıları, Bodrum ve İstanköy Belediyeleri destekleri ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından Magazin Gazetecileri Derneği'nin işbirliği ile düzenlenen etkinlik süresince bu yılın ses getiren, vizyon şansı bulamayan, kısa süre vizyonda kalan, yeni vizyona girecek olan filmlerin, tanıtımları ve gösterimleri yapılacak. 26- 30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalin Bodrum ayağında, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde ve Cinemarine Sinemaları'nda yönetmen ve oyuncularının da katılımıyla, Kızkaçıran, Pamuk Prens, Deliormanlı, İkinci Şans, Nadide Hayat, Dedemin Fişi, Sevimli Tehlikeli, Ertuğrul 1890'un da aralarında bulunduğu 20'ye yakın filmin gösterimleri ve söyleşileri ücretsiz olarak yapılacak.
Hafta boyunca, bu filmler, toplamda 50 gösterimle halkla buluşacak. 50'ye yakın çekimleri devam eden ya da tamamlanmak üzere olan filmde, dağıtım firmaları tarafından etkinlikte sinema sahiplerine tanıtılacak. 30 Eylül cuma akşamı Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde gerçekleşecek Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY )Türk Sineması Emek Ödülleri sahiplerini bulacak. Bu yıl ödül alacak sanatçı ve yapımcılar arasında Perihan Savaş, Halil Ergün, Serdar Gökhan, Mehmet Soyarslan, Işıl Yücesoy, Selma Güneri'nin bulunduğu bildirildi. Festival Sinema Genel Müdürlüğü'nün de katıldığı sektör sorunlarının ve gelecek vizyonunun değerlendirildiği yuvarlak masa toplantısı ile son bulacak.
'İKİNCİ ŞANS' KOS'TA GÖSTERİME GİRECEK
1 Ekim'de ise Özcan Deniz'in yönetmenliğini yaptığı ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte kamera karşısına geçtiği 'İkinci Şans' filmi Kos Adası'nda gösterilecek. Ayrıca, gösterim öncesi de oyuncular izleyicilerle buluşup, sohbet şansı bulacak. SİSAY Yönetim Kurulu Başkanı ve Cinemarine Sinemaları Sahibi Cenk Sezgin, "Bodrum Türk Filmleri Haftası (BTFH), her gün farklı bir filmin tanıtım galasına ev sahipliği yapacak. Tanıtımı yapılan filmin, yönetmen ve oyuncuları ile sinema salonu sahipleri, seyirci ve basın mensuplarını bir araya getirerek filmlerin tanıtımlarına katkı vermeyi amaçlıyoruz. Sinema salonları yeterli sürede gösterilemeyen ya da gösterim şansı bulamayan filmlerinde tekrardan halkla buluşmasını sağlıyoruz. Bu amaca yönelik olarak Türkiye'de bu türde tek organizasyon olan Bodrum Türk Filmleri Haftası boyunca Bodrum'un farklı noktalarında basın toplantıları, sokak etkinlikleri, açık hava gösterimleri ve halk söyleşileri yapılacak.
20'yi 50 ayrı gösterimle sinemaseverlerle buluşacak. Bu şekilde film yapımcılarının direkt salon sahipleri ile buluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunulabildikleri tek etkinlik olma özelliği taşımaktadır. Ülkemizde sinema işletmecilerini, yapımcı ve yönetmenlerle bir araya getiren bu çapta tek etkinlik olan buluşma SİSAY'ın evsahipliğinde gerçekleşen profesyoneller kuşağında, dağıtım ve yapım şirketlerinin yeni vizyonda gösterime sokacakları filmlerin salon sahiplerine tanıtımları yer alacak. BKM, Avşar Film, Taff Pictures, TME, Özen Film, Chantier, Bir Film gibi sektörün güçlü yapımcı ve dağıtımcı kuruluşları filmlerinin sinema işletmecilerine doğrudan tanıtımı için Bodrum'da bir araya gelecekler" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrum Türk Filmleri Haftası başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Eylül 2016 tarihinde saat 18 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum Türk Filmleri Haftası başlıyor haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ekim 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:59
 • Güneş
  07:20
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:54
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı