MARDİN HABERLERİKIZILTEPE HABERLERİ

Kızıltepe'de 'Okulum Temiz' projesinin çalışmaları devam ediyor

DHA
16.12.2020 - 10:16 |Son Güncelleme :
DHA

Kızıltepe'de 'Okulum Temiz' projesinin çalışmaları devam ediyor

Mehmet Ali DİNLER/KIZILTEPE (Mardin), (DHA)- MARDİN'in Kızıltepe ilçesinde, Covid-19 tedbirleri kapsamında 'Okulum Temiz' çalışmaları hızla devam ediyor.
Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid-19 ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020'de imzalanan 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü' kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla 'Okulum Temiz' belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Kızıltepe'de de okulların hijyen, enfeksiyon önleme şartlarına uygun hale getirmek için çalışmalar hızla devam ediyor.
Başvuru öncesi okullar tarafından 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu' içinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların ve eğitimlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekiyor.
Başvuru sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE iş birliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen tetkik görevlilerince, tüm okul ve kurumlar denetlenmeye devam ediyor.
Kızıltepe ilçe  Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, "Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsünün hazırlamış olduğu protokole uygun ortam hazırlayan okullarımıza 'Okulum Temiz' belgesi verildi. Başarıyı yakalayan okullarımız var. Diğer okullarımızın da ‘Okulum Temiz’ belgesi almak için çalışmalarımız devam edecek" dedi.
Aslan, "İçinde yaşadığımız salgın döneminde de tabi sağlığımızla ilgili en önemli konu, hijyen tabi ki temizlik aslında salgın dönemi için değil de normal zamanda da, gündelik hayatta da olması gereken, dikkat edilmesi gereken yine temizlik, hijyendir.  'Temizlik imandandır' diyen bir peygamberin temsilcileriyiz. Bir çok okulumuza örnek teşkil edecek iyi uygulamalar ve çalışmalar yürütmektedir. Bu durumda bizleri fazlasıyla sevindirmektedir. Tedbirler kapsamında bakanlığımız tarafından yayınlanan 120 sayfalık hijyen kılavuzunda yer almamasına rağmen hijyen tedbirlerini üst seviyede yürüten okulumuzu gösterdikleri hassasiyetten dolayı kutluyorum. Bu çalışmaları sonucunda müdürlüğümüz yetkilileri tarafından kendilerinden bahsettirmeyi de başarmıştır. Bu gayretlerinden dolayı kurum yetkililerini ve çalışanlarını ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kızıltepe haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kızıltepe ilinden Kızıltepe'de 'Okulum Temiz' projesinin çalışmaları devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Aralık 2020 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıltepe'de 'Okulum Temiz' projesinin çalışmaları devam ediyor haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:15
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı