İZMİR HABERLERİ

Ege Üniversitesi’ne rekabet edebilirlik ödülü

DHA
17.01.2018 - 11:12 | Son Güncelleme :

EGE Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen 'Alan Odaklı Başarı Ödülleri'nde 'Tıp alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilirlik ödülü'ne layık görüldü. YÖK’te düzenlenen törende ödülü Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’tan aldı.

DHA

 

YÖK tarafından düzenlenen 'Küresel Rekabet Ortamında Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Toplantısı'nda, uluslararası alanda başarı gösteren üniversitelere 'Alan Odaklı Başarı Ödülleri' verildi. Ege Üniversitesi, tıp alanında uluslararası arenada rekabet edebilirliği ile 'Alan Odaklı Başarı Ödülü'nün sahibi oldu. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin ödülünü YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan aldı.

Ödülün Ege Üniversitesi markasının uluslararası alandaki yerini göstermesi açısından büyük önemi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Necdet Budak, "Tıp Fakültemiz üniversitemizin en köklü fakültelerinden. Yıllar içinde gerek bilimsel birikimi, gerekse bölgenin şifa dağıtan en büyük sağlık kuruluşu olarak liderliğini sürdürmekte. Ege Üniversitesi’nin tıp alanında aldığı ödülde fakültenin çok çeşitli alanlarda tanı tedavi ve cerrahi uygulamalar yapması, tıbbın her alanında bilim üretiyor olması, bilimsel yayınlarının çokluğu ve kalitesinin yüksek olması gibi kriterler etkili oldu. Başarıda emeği geçen akademisyenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Ege Üniversitesi’nin başarı çıtasını uluslararası alanda daha yükseğe çıkarmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

YÖK tarafından, geçen yıl Quacquarelli Symonds(QS) yetkililerinden, Türkiye'deki üniversitelerin uluslararası düzeyde rekabet edebildiği alanların tespitine yönelik bir çalışma yapması istendi. QS Türkiye Ülke Direktörlüğü yetkilileri, bu kapsamda 46 alanda Türkiye'deki üniversitelerin çıktılarını değerlendirdi ve uluslararası düzeyde rekabet edebildiği alanları tespit etti. Bu kapsamda başarılı olduğu belirlenen üniversitelere, 'Küresel Rekabet Ortamında Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Toplantısı'nda, 'Alan Odaklı Başarı Ödülleri' verildi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ege Üniversitesi’ne rekabet edebilirlik ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2018 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ege Üniversitesi’ne rekabet edebilirlik ödülü haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mayıs 2022, Salı
 • İmsak
  04:12
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:24
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı