Altın Pusula, Gündüz Atlası’nı gösterdi

Güncelleme Tarihi:

Altın Pusula, Gündüz Atlası’nı gösterdi
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 31, 2017 14:08

Altın Pusula, Gündüz Atlası’nı gösterdi

Haberin Devamı

İSTANBUL, (DHA)- TÜRKİYE Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen Altın Pusula Ödülleri'nde ,“Sponsorluk İletişimi - Sağlık" kategorisi ödülü, şizofreniyle yaşayan bireylere yönelik önyargıları ortadan kaldırmak ve onların hayata dahil olmasını sağlamak amacıyla geliştirilen "Gündüz Atlası" projesinin oldu.

Janssen Türkiye ve Kurumsal İletişim Ajansı Artı Değer İletişim tarafından “Şizofreni hastaları topluma kazandırılabilir ve olağan bir yaşam sürebilir” sloganıyla hayata geçirilen projede, Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçılık ve kültür yayınlarından Atlas Dergisi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gündüz Hastanesi’nde tedavi gören şizofreni ile yaşayan bireylere haber yazma, röportaj yapma, fotoğraf çekimi gibi konuları içeren eğitimler verdi. Ardından eğitimlere katılan hastalardan bir yazı işleri ekibi oluşturuldu. Bu ekip derginin başlıklarını belirledi, araştırmalar yaptı, yazılar yazdı, fotoğraflar çekti ve yayına hazır bir dergi içeriği hazırladı. Artı Değer’in fikir sahibi olduğu proje, Janssen Türkiye’nin basım ve yayım sponsorluğunda Gündüz Atlası adıyla, Atlas Dergisi Mart sayısına ek olarak yayımlandı.

Böyle bir proje ile ödüle layık görülmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirten Janssen Türkiye İletişim Müdürü Merve Uzanal Tekin, “130 yılı aşkın süredir insanların daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayata sahip olması için toplum sağlığına dokunan çözümler üretiyoruz.  Johnson & Johnson’ın ilaç grubu Janssen olarak değerlerimiz ve sosyal sorumluluk önceliklerimiz Johnson & Johnson Andımız’dan ve köklü geçmişimizden güç alıyor. Bu çerçevede Janssen Türkiye olarak, şizofreni hastalığına yönelik önyargıları ortadan kaldırmak için bu alandaki güçlü mirasımız bize ışık tuttu. Bu proje ile şizofreni ile yaşayan bireylerin, fırsat verildiğinde neleri başarabileceğini göstermekten büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Artı Değer Ajans Başkanı Şulecan Dalbudak Toközlü ise, “Gündüz Atlası ekip olarak bizim hayalimizdi ama projede yer alan hastalar için hayal bile edemeyecekleri bir deneyimdi. Kendi emekleri ile çıkardıkları bu dergiyi ellerine aldıklarında yaşadıkları o eşsiz duyguya şahit olmak bizim için en büyük ödüldü. Altın Pusula ile başta hastalar olmak üzere, emeği geçen herkes resmen taçlandırıldı. Kıymetli jüri üyelerine projemize verdikleri değer için şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

(FOTOĞRAF)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!