ANTALYA HABERLERİ

YAZ YOLDA DÜZELECEK!

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
07.05.2021 - 09:47 |Son Güncelleme :

Sezon önünü ve de özellikle Antalya’mıza oldukça yoğun rezervasyon aldığımız bir Rus Bayramı dönemini kaybettik.Şimdi önümüzde artık umutlarımızın tavan yaptığı bir “YAZ” var.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

Öyle görünüyor ki “YAZ” yine yolda düzelecek !

Elbette öncelikle yola çıkmamız gerekiyor ancak henüz o noktada değiliz. Önümüzdeki süreçte bize turist gönderen ülkelerin alacakları kararlar doğrultusunda güzergahımızı belirleyeceğiz. Halen uygulamada olan bazı kararların akibeti de hiç şüphe yok ki ayrıca belirleyici olacak.

Sezon önünü ve de özellikle Antalya’mıza oldukça yoğun rezervasyon aldığımız bir Rus Bayramı dönemini kaybettik. Tam kapanma ile birlikte iç piyasa rutin rezervasyonları durdu ve tabii Ramazan Bayramı hareketliliğinden de bu noktada söz edemiyoruz. Tam bir dejavu örneği geçen yıl yaşadıklarımız tekrar edecek gibi görünüyor. Yani tüm umutlar “Yaz’a” kalmış durumda. Gelişen şartlara göre ne derece başarabilirsek açığımızı yaz aylarında kapatmaya çalışacağız. Geçen yıldan edinilen deneyim elbette avantajımız olacak yeter ki yolumuz açılsın ve biz yürümeye başlayalım. Kimlerle nasıl yürüyeceğimizi ise süreç belirleyecek.

Ülkemizi ve tabii güzel şehrimiz Antalya’yı tercih eden milyonlar da büyük bir Özlem’le süreci yakından takip ediyor. Koşullar genel manada normalleşme işaretleri vermeye devam ettikçe o mutlu tatillerin diyarı Antalya’ya olan özlem bu yaz büyük ölçüde sona erecek inşallah.

Salgın sürecinde tüm turizm dünyası ile birlikte bizler de hep insan sağlığını önceledik. Önemli kayıplara gün gelecek bunlar da geçecek diyerek katlandık. Çünkü tüm dünyanın yaşadığı trajedi karşısında elimizden çok fazla şeyin gelmediğini hep birlikte gördük. Akdeniz Çanağı’nın turizm devleri İtalya ve İspanya’nın yaşadıkları hiç şüphe yok ki hafızalarımızdan uzun bir süre silinmeyecektir.

Şimdi önümüzde artık umutlarımızın tavan yaptığı bir “YAZ” var. Ve biz bu “Yaz‘a” kayıplarımızın bir ölçüde telafisine imkân verecek bir sürecin beklentisi ile giriyoruz.

Ama bugünlere değin hep söyleyerek geldiğimiz üzere çok daha güzel yarınlar adına bu yaz da tedbirlerden yine asla taviz vermememiz gerektiğini biliyoruz.

Evet “YAZ” yine yolda düzelecek !

Yolumuz ve bahtımız açık olsun…

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden YAZ YOLDA DÜZELECEK! hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YAZ YOLDA DÜZELECEK! haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Haziran 2021, Salı
 • İmsak
  03:46
 • Güneş
  05:31
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:25
 • Yatsı
  22:02
Sayfa Başı