ANKARA HABERLERİ

Teknik işaret diliyle verimlilik artacak

Hürriyet Haber
23.01.2020 - 09:12 |Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi koordinatörlüğünde metal sektöründe çalışan işitme engelli çalışanlar için işaret dili ve dijital öğrenme içerikleri geliştirme projesi ‘Bir İşarete Yeter’, başlatıldı.

Hürriyet Haber

ASO, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri, Pamukkale Üniversitesi, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği’nin ortaklığında yürütülen proje kapsamında 100 standart makine elemanı için işaret dili ile İngilizce ve Türkçe artırılmış gerçeklik destekli kitapçık, eğitim müfredatı ve kılavuz oluşturulacak. Hedef grup, bu içerikleri cep telefonları ve mobil cihazlar ile kullanabilecek. Daha sonra ise bu içerikler proje ortağı ülkelerin dillerine tercüme edilecek.
Proje kapsamında ASO'da düzenlenen toplantıda konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Metal sektöründe çalışan ve istihdam edilecek işitme engellilere yönelik teknik işaret dilinin geliştirilmesi projesiyle de engellilerimizin niteliklerini biraz daha yükseltmiş olacağız. Bu dilin geliştirilmesiyle birlikte engellilerimiz işlerinde daha başarılı ve verimli olacaklar, bu da hem işletmeye hem de kendilerine daha fazla değer katmalarına yol açacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Teknik işaret diliyle verimlilik artacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2020 tarihinde saat 09 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teknik işaret diliyle verimlilik artacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:02
 • Güneş
  07:25
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:39
 • Yatsı
  19:57
Sayfa Başı