ANKARA HABERLERİ

Salgının etkileri raporlaştırılacak

Murat YILMAZ
24.02.2021 - 00:05 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi(AKK) ve Ankara Forumu Derneği(ANKAFOR), ‘Ankara’da Salgınla Mücadele Katılımcı Yapısal Çözümler Projesi’ ismiyle başlatılan çalışma ile salgının kente etkilerini araştırıyor.

Murat YILMAZ

Projenin sonunda ise veriler kayıt altına alınacak, hazırlanacak politika belgesiyle ilerleyen dönemlerde de yaşanabilecek kentsel krizler için bir rapor hazırlanmış olacak. Bu kapsamda ilk olarak ‘Ankara COVID-19 Salgını Durum Değerlendirme Raporu’nu hazırlayan proje ekibi, AKK bünyesindeki 200 bileşenin katıldığı bir anket çalışmasını tamamladı. Ankara’nın her ilçe ve mahallesini kapsayacak biçimde yaklaşık 2 bin kişi ile görüşülmesi planlanan anketin saha çalışması ise devam ediyor. Akademisyenler, yerel yöneticiler, merkezi idare yetkilileri, özel sektör temsilcileri ve AKK bileşenlerinden oluşan 5 farklı paydaş grubuyla odak grup görüşmesi gerçekleştirdiklerini anlatan Proje İletişim Uzmanı Mehmet Ayvaz, şunları söyledi:

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

“Ankara Valiliği Proje Koordinasyon ekibi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası yetkilileri ile ilave görüşmeler yaparak proje konusunda ve pandemi sürecinde yaşananlara dair bilgi alışverişinde bulunduk. Tüm paydaşlardan katılımcı bir şekilde COVID-19 ve gelecekte oluşabilecek benzeri kentsel krizlere karşı çözüm önerilerini politika belgesine yansıtmak üzere toplamak için çalıştaylar gerçekleştireceğiz. Şu anda bu çalıştayların organizasyon süreci devam ediyor. Tüm paydaşların yer aldığı 75 katılımcıyla bir de sonuç toplantısı düzenleyeceğiz. Son olarak tüm bu veriler ışığında bir politika belgesi hazırlanacak. Bu belge ile başta merkezi ve yerel idareler olmak üzere tüm paydaşlarla ve kamuoyuyla paylaşılarak salgın hastalıklar gibi kentsel krizler için üretilecek katılımcı yapısal çözümler sunulması hedeflenmekte.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Salgının etkileri raporlaştırılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2021 tarihinde saat 00 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Salgının etkileri raporlaştırılacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ağustos 2022, Pazar
 • İmsak
  04:17
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  19:55
 • Yatsı
  21:24
Sayfa Başı