ANKARA HABERLERİ

Rehabilitasyon tarlasında hasat devam ediyor

DHA-AA
10.09.2020 - 01:21 |Son Güncelleme :

Ankara'da hükümlüler 'Yeniden Başlangıç, Yeniden Umut’ projesi kapsamında ektikleri ürünlerin hasadını yaptı. Toplanan ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

DHA-AA

Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Türk Kızılay arasında imzalanan protokol ile Keçiören'deki müdürlüğe ait tarım arazisine ekilen ürünler toplanıyor. Her hafta 40 kadın yükümlü ve Kızılay gönüllüsü, bahçedeki domates, salatalık, kavun, karpuz topluyor ve ürünlerin bir kısmı huzurevleri, Sevgi Evleri ve Kızılay Aşevi’ne, bir kısmı da reçel ve konserve yapılarak ihtiyaç sahipleri ile öğrencilere dağıtılıyor.

Rehabilitasyon tarlasında hasat devam ediyor

HEM REHABİLİTE HEM MESLEK

Projenin amacının mahkûmları yeniden hayata ve topluma hazırlamak olduğunu belirten Türk Kızılay Gönüllü Yönetim Direktörü Nurdal Durmuş, “Yükümlüler ve kadın gönüllülerimizin birlikte yürüttüğü bu çalışmalar kendilerine ekonomik ve psikolojik bir destek sağlıyor. Burada öyle bir çalışma var ki hem üretene hem de tüketene yarıyor. Üreten rehabilite oluyor, meslek sahibi oluyor, tüketen ihtiyaç sahibi olduğu için ekonomik olarak fayda sağlıyor” dedi. 

YEMEĞİN BENDEN

Öte yandan Türk Kızılay, Ulucanlar Dr. Cevat Naki Akkerman Aşevi’nden başlattığı ‘Yemeğin Benden’ projesiyle hayırseverlerin bağışlarını almaya başladı Hayırsever vatandaşlar, www.yemeginbenden.com internet sitesi üzerinden ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırılması için bağış yapabilecek. Sıcak yemek pişirme imkânı olmayan dar gelirli vatandaşların evlerine ulaştırılmak üzere 3 çeşit yemekten oluşan yemek paketinin bedeli 15 lira olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Rehabilitasyon tarlasında hasat devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2020 tarihinde saat 01 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rehabilitasyon tarlasında hasat devam ediyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Eylül 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:52
 • Güneş
  06:18
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:13
 • Yatsı
  20:34
Sayfa Başı