ANKARA HABERLERİ

Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ülke ekonomisine katkı sağlayacak

Hürriyet Haber
24.01.2022 - 16:27 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy ile birlikte Ankara Ticaret Odası’nın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ‘81 İlde 81 Meslek Lisesi’ projesi kapsamında hamiliğini üstlendiği Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphanesini ziyaret etti.

Hürriyet Haber

ATO Başkanı Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ projesi kapsamında Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kütüphanesine ATO olarak kitap bağışında bulunduklarını söyledi. Kütüphane kültürünün kitap okuma sayısının artması ve genç nesillerin okuma alışkanlığı kazanmasında önemli bir yeri olduğunu kaydeden Baran, “Ankara Ticaret Odası adına öğrencilerimiz için kütüphanemize bin 540 kitap bağışında bulunduk. Okulumuzun ihtiyacı ve öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda kütüphanemizin daha da zenginleştirilmesi için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. ATO’nun faaliyet ve çalışmalarında eğitim konusunu her zaman ön planda tuttuklarını vurgulayan Baran, “Mesleki eğitim ülkemiz için nitelikli iş gücünün birincil kaynağı. Bu sebeple mesleki eğitimin güçlendirilmesi, iyi eğitim almış gençlerin yetişmesi ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu. Baran, mesleki eğitim ile donanmış gençlerin hem iş hayatına akranlarından önde başlayacaklarını hem de meslek liseli olmanın avantajlarını yaşayacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ülke ekonomisine katkı sağlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2022 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ülke ekonomisine katkı sağlayacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:26
 • Güneş
  05:17
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  20:15
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı