ANKARA HABERLERİ

Eczacıya şiddete sert tepki: Kabul edilemez

Yeşim Sert KARAASLAN/AA
26.08.2020 - 23:20 |Son Güncelleme :

Ankara Eczacı Odası Başkanı Taner Ercanlı, Mamak’ta bir eczaneden aldıkları maskeyi beğenmeyen çiftin, tehdit ederek ve ilaçları fırlatarak eczane çalışanlarına uyguladığı şiddete tepki gösterdi.

Yeşim Sert KARAASLAN/AA

Eczane çalışanlarının şiddete maruz kalmasının asla kabul edilemeyeceğini belirten Ercanlı, koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarının emeğinin büyük olduğunu hatırlattı ve toplumun, sağlık çalışanlarının yanında olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Pandemi sürecinde de sağlıkta şiddet, maalesef en önemli gündem maddelerimizden biri olmaya devam ediyor. Sağlıkta yaşanan şiddet, sağlık hizmetlerini aksatmakta ve verilen hizmetin kalitesini düşürmekte. Halk sağlının korunması için zor şartlar altında fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarına uygulanan her türlü şiddet bir an önce son bulmalı. Sağlık sisteminde ilaç ve sağlık danışmanlığı gibi son derece önemli bir görevi yerine getirerek birinci basamak sağlık hizmeti veren eczacıların ve eczane çalışanlarının şiddete maruz kalması asla kabul edilemez.

EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALILAR

Sağlıkta şiddetin normalleşmesine ve sıradanlaşmasına hiçbir şekilde izin vermeyecek, meslektaşlarımızı ve çalışma arkadaşlarımızı korumaya devam edeceğiz. 15 Nisan 2020’de yasalaşan ‘Sağlık Hizmetleri Temel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ gereği; fiili işleyen saldırganların bir an önce bulunarak en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.” 

Eczacıya şiddete sert tepki: Kabul edilemez

Mamak Misket Mahallesi’ndeki bir eczaneden aldığı maskeyi beğenmeyen kadın ile beraberinde gelen erkek; önceki gün çalışanlara sözlü tacizde bulunup, sağlık ürünlerini fırlattıktan sonra ortadan kayboldular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eczacıya şiddete sert tepki: Kabul edilemez hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2020 tarihinde saat 23 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eczacıya şiddete sert tepki: Kabul edilemez haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:16
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı