ANKARA HABERLERİ

BAŞAK için ilk temel

Hürriyet Haber
21.02.2021 - 23:36 |Son Güncelleme :

‘Başkent Ankara Köy Evleri Projesi-BAŞAK’ için ilk temel Ayaş’ın Yağmurdede Mahallesi’nde atıldı. Projeden yararlanmak isteyen vatandaşlar, zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için ücret ödemiyor.

Hürriyet Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla hayata geçirdiği ‘Başkent Ankara Köy Evleri Projesi-BAŞAK’ için ilk temel Ayaş’ın Yağmurdede Mahallesi’nde atıldı. Belediyenin zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için hiçbir ücret almadığı projeye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, kendi mahallelerinde (köylerinde) ya da kırsal alanlarda inşaat çalışmalarına başladı. Projeden yararlanmak isteyen ve başvuruda bulunan vatandaşlara, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri yardımcı oluyor.

BAŞAK için ilk temel

BAŞVURU SÜRECİ BÖYLE İŞLİYOR

Mahallesinde (köyünde) ev yaptırmak isteyen vatandaşlar, parsellerine ait aplikasyon krokileri ile önce ilçe belediyelerine başvuruyor. İlçe belediyelerinin hazırladığı imar çapı ve yol kotu belgeleri ile taleplerini teslim ettikten sonra Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Kırsal Planlama Şube Müdürlüğü’ne başvuran vatandaşlar, parsellerine uygun projeleri seçiyor. Bu işlemin ardından vatandaşlar için zemin etüdü çalışmaları yapılarak; mimari, statik, elektrik ve mekanik projelerini ücretsiz hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, belgeleri ilçe belediyesine iletiyor. İlçe belediyesi tarafından projelerin onaylanmasının ardından da kırsal yapı izin belgesini alan vatandaşlar inşaata başlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden BAŞAK için ilk temel hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2021 tarihinde saat 23 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BAŞAK için ilk temel haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:55
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:45
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı