ANKARA HABERLERİ

Anaokulu öğrencileri ortaklaşa kitap yazdı

Nursima ÖZONUR/DHA
04.05.2021 - 23:29 |Son Güncelleme :

Strateji ve Bütçe Başkanlığı Anaokulu Müdürü Ayfer Toman, pandemi sürecinde geliştirdiği ‘Dünyaya el verin’ e-twinning projesi ile Türkiye’den 3, Litvanya ve İspanya’dan birer okul olmak üzere toplam 5 anaokulunda eğitim gören 3-7 yaş aralığındaki çocuklara iklim değişikliğinin etkilerine ilişkin bilgiler verdi.

Nursima ÖZONUR/DHA

Öğrendikleri bilgilerle hayal güçlerini birleştirip, iklim değişikliği üzerine 4 dilde ortak hikâye kitabı yazan çocuklar, kitaptaki resimleri de kendileri çizdi. ‘Kutup ayılarına el verin’ adlı kitap, Türkçe, İngilizce, Litvanyaca ve İspanyolca yazılarak 10 sayfadan oluştu. Proje kapsamında 3 ana hedefleri olduğunu söyleyen Ayfer Toman, şöyle devam etti: “İlk hedefimiz 21’inci yüzyıl yeterlilikleri. Bununla ilgili 5 okul farklı dillerde ortak bir hikâye yazdık. Her sayfayı bir okul yazdı ve kalınan yerden diğer okullar takip etti. Çocukların hayal gücüne dayalı yazıldı kitap ve onlar resmetti. Bizler İspanyolca ve İngilizce şarkılar öğrettik. Avrupa’daki okullar Türkçe öğrettiler. Bir müzik albümü oluşturduk. Çocuklar hem 21’inci yüzyıl dil farkındalığını oluşturuyorlar hem kendileri ürün üretiyorlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Anaokulu öğrencileri ortaklaşa kitap yazdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2021 tarihinde saat 23 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anaokulu öğrencileri ortaklaşa kitap yazdı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mayıs 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:48
 • Güneş
  05:30
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:35
Sayfa Başı