ANKARA HABERLERİ

Akademisyenler TikTok’un kitabını yazdı

Hürriyet Haber
22.01.2022 - 22:02 |Son Güncelleme :

Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Oğuz Göksu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Derya Gül Ünlü ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi araştırma görevlisi Dr. Oğuz Kuş’un birlikte kaleme aldıkları ‘TikTok: Sosyal Medyada Bir Paradigma Dönüşümü’ adlı kitap, okuyucuyla buluştu.

Hürriyet Haber

Sosyal medya platformu TikTok’u derinlemesine inceleyen kitapta, araştırmacılar için de çok boyutlu bir yaklaşımın bulunduğunu belirten Doç. Dr. Derya Gül Ünlü, “Kitap, TikTok’u çeşitli bağlamlarda, farklı perspektiflerden tartışıyor. TikTok kullanıcılarının içerik üretme ve tüketme motivasyonları ve TikTok fenomenleri ile takipçi ilişkisi, platformun kendine özgü yapısı üzerinden ele alınıyor. Siyasal aktörlerin, uluslararası organizasyonların ve kuruluşların TikTok kullanımları farklı yönlerden inceleniyor. Ayrıca COVID-19 salgını, dijital aktivizm gibi farklı başlıklar da TikTok platformu özelinde tartışmaya açılıyor” bilgisini verdi. Raflardaki yerini alan kitabın arka kapak yazısında görüşlerine yer verilen isimlerden biri olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’in değerlendirmeleri ise özetiyle şöyle: “TikTok’un sosyal bilimciler eliyle ve iletişim perspektifinden akademik bağlamda irdelenmesi bir zorunluluk haline geldi. Ülkemizde TikTok üzerine yazılan ilk kitap olma özelliğini taşıyan bu çalışma, TikTok’un sosyolojik yansımalarıyla birlikte, platformun stratejik iletişim bağlamında nasıl kullanıldığını okuyuculara sunuyor.”

Akademisyenler TikTok’un kitabını yazdı

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Akademisyenler TikTok’un kitabını yazdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2022 tarihinde saat 22 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akademisyenler TikTok’un kitabını yazdı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mayıs 2022, Pazar
 • İmsak
  03:26
 • Güneş
  05:17
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  20:15
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı