ANKARA HABERLERİ

31 bin hayvan kayıt altına alındı  

Hürriyet Haber
19.05.2022 - 16:07 |Son Güncelleme :

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, başkentte bu ayın ortası itibarıyla 16 bin köpek, 15 bin kedi ve 2 gelinciğin kimliklendirilerek kayıt altına alındığını açıkladı ve uyardı: “Sorumluluklarını yerine getirmeyen hayvan sahipleri yaptırımla karşı karşıya kalabilecek.”

Hürriyet Haber

Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası’nın imzaladığı protokol kapsamında, bu ayın ortası itibarıyla Ankara’da 16 bin köpek, 15 bin kedi ve 2 gelincik kimliklendirilerek kayıt altına alındı. Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ahmet Baydın, başkentte ‘Patili Dostlarımız Bireydir, Kimliklendirin’ sloganıyla yürütülen çalışmaların istikrarlı bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Başarılı bir çalışma yürütüyoruz. Hayvanseverler ve meslektaşlarımız bu işleme çabucak uyum sağladı. Ankaralı hayvanseverlere gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. Hayvan sahibi olmak önemli bir sorumluluktur ve Ankaralılar bu sorumluluğun farkındalar” dedi. Sahipli tüm hayvanlara mikroçip takılarak sisteme kaydedilmesinin yıl sonuna kadar yasal bir sorumluluk olduğunu hatırlatan ve “Sorumluluklarını yerine getirmeyen hayvan sahipleri yaptırımla karşı karşıya kalabilecek” uyarısı yapan Baydın, şöyle devam etti:

31 bin hayvan kayıt altına alındı

SORUMLULUK YASALAŞTI

“Mikroçip taktırmak bazı avantajlarda sağlıyor. Örneğin; kayıp veya çalıntı hayvanların bildirilmesi ile herhangi bir veteriner kliniğinde bu hayvanın sahibine ulaşabiliyoruz. Artık hayvan sahiplerinin sorumluluğu, bu yönetmelikle yasalaştı. Sahip değişikliği durumunda 60 gün içerisinde, kaybolan ya da çalınan hayvanlar için ise 15 gün içerisinde veteriner hekimlerine giderek bu durumun bildirmesi gerekiyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 31 bin hayvan kayıt altına alındı   hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mayıs 2022 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 31 bin hayvan kayıt altına alındı   haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Haziran 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı