Bülent Cihantimur

Son Trend: Yağ Transferi İle Meme Büyütme

14 Kasım 2020
Daha dik, daha dolgun, daha genç ve simetrik göğüsler, her kadının isteği. Meme büyütme estetiği denildiğinde akla ilk gelen halk arasındaki diğer adıyla silikon ameliyatı olsa da, hayalini kurduğunuz estetik göğüslere, kendi yağınızla yapılan yağ transferi uygulaması ile kavuşmanız mümkün!

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla farklı sorunlara çözüm sağlayan meme estetiği operasyonları yapıyoruz.

Memeye yağ transferi ise, memeye implant yerleştirilmesi yapılmadan, ortalama 1-2 cup meme büyüklüğü sağlayan bir estetik cerrahi girişimidir.

Öncelikle hastanın bölgesel yağlanma olan alanlarından liposculpture uygulaması ile yağları toparlıyoruz. Bu yağları bir işlemden geçirerek, hücreden zengin hale getiriyor ve meme bölgesine transferini sağlıyoruz.

Bu haliyle hem bölgesel yağlardan kurtulma, hem de arzu ettiğiniz alanın hacim kazanması sağlanıyor.

Yazının Devamını Oku

Anne Estetiğine Hazır mısınız? Mommy Make Over

14 Mayıs 2019
Dünyaya yeni bir hayat getirmek inanılmaz derecede güzel, fakat aynı zamanda doğrum öncesi bedeni de özleten bir durum.

Hamilelik size düzleşmiş göğüsler, gevşemiş karın kasları, cilt çatlakları ve istenmeyen yağları bırakmış olabilir. Diyet ve egzersize iyi cevap vermeyen bu durum, görünüşünüzde hayal kırıklığına ve özel durumlarda düşük özgüvene neden olabilir.

Anne estetiği, yani mommy make over hamilelik sonrası en sık karşılaşılan endişelerin bir kısmına hitap eden, vücudunuzun kıvrımlarını ve özgüveninizi tekrar kazanmanıza yardımcı olan özel bir prosedürdür. Anne estetiğinde sorun size özel olsa da en popüler seçenekler şu şekildedir:

Doğum yaptıktan sonra iyileşmeniz ve normale dönmeniz yarım yıl veya daha uzun sürebilir, ancak bazı kadınların doğrumdan sonra tekrar eski haline dönmesi diğerlerinden daha az zaman alır. Her ne kadar bebek öncesi kilonuza geri dönmeseniz de, anne estetiği için eski kilonuza yaklaşmış olmanızda fayda var. Ameliyat sırasında ideal kilonuzun çok üstündeyseniz, istediğiniz sonuçları almanız zorlaşabilir.

Anne estetiği için emzirme sürecinizin tamamen bitmiş olması gerekir. Emzirme ile ilişkili hormonlar ve aynı zamanda emzirme eylemi vücudunuzda daha fazla değişikliklere neden olabileceğinden, anne estetiği için bebeğinizi emzirmeyi bıraktıktan sonra en az altı ay beklemek akıllıca olur.

Hamileliğe bağlı kilo alımı, sıklıkla bölgeseldir ve giderilmesi zor olan yağ birikintileri bırakır. Aktif yaşam tarzınız o inatçı bölgesel yağları yok etmiyorsa, anne estetiğinin bir parçası olarak liposuction yaptırmayı seçmeniz, ideal kontürlerinizi geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bir başka hamilelik anne estetiğinin sonuçlarını tersine çevirebildiğinden, tekrar çocuk sahibi olup olmamaya karar verdikten sonra anne estetiğini düşünmeye başlamalısınız. Çocuklarınız hala küçükken anne estetiği olamazsınız diyen hiçbir kural yoktur. Birçok anne tüm çocukları göreceli olarak kendi kendine yetecek kadar büyüyene kadar bu ameliyat olmayı düşünmez. Çocuklarınız lisede veya daha büyük yaşta olsa bile, bir anne estetiği için asla geç değildir.

Bir anne estetiğinden sonra, yapabileceğiniz aktivitelerde kısıtlanacağınız için, birkaç haftalık iyileşme süresi planlaması yapmanız iyi olur. İyileşirken, rahat olmanız ve fazla eğilmekten, küçük çocukları kaldırmaktan veya düzenli ev işleri yapmaktan kaçınmanız gerekir. İdeal olarak, 2 hafta kadar size yardımcı olacak birilerinin evde olması çok iyi olacaktır.

Yazının Devamını Oku

Meme İmplantları Hakkında 5 Şehir Efsanesi

5 Nisan 2019
Hemen her gün onlarca hastam meme implantları hakkında bana sorular soruyor. Bu sorulardan anlıyorum ki göğüslerini büyütmek isteyenlerin çoğunun kafası çok karışık zira etrafta bir dolu yalan yanlış bilgi var ve hangisinin doğru olduğunu bilemiyorlar.

Hazır yaz mevsimine sayılı günler kalmışken, kafalardaki bu soruları cevaplamak istedim. İşte en çok sorulan sorular ve bir nevi şehir efsaneleri…

Büyütülmüş Göğüsler Sahte Görünür

Büyütülmüş göğüslerin sahte göründüğünü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira tamamen doğal da olabilirler. Aslında, meme implantı teknolojisindeki gelişmeler bize şimdiye kadarki en doğal görünümlü meme implantlarını sunmaya başladı ve kadınların istedikleri gibi görünmelerini sağlamak için çok çeşitli boyut, şekil ve projeksiyon seçeneklerini bizlere sunuyor. Kısaca doğal görünmek artık mümkün.

İmplantlar sadece memeleri büyütmeye fayda sağlar

Elbette hayır, bazen dikleştirme için de implant kullanabiliyoruz. Göğüslerde asimetri varsa yine implant ile çözüm sağlanabilir. Ayrıca genel duruşu düzeltmek ve total vücut bütünlüğüne uyum sağlayan bir görüntünün yakalanması için de implantlardan faydalanılabilir.

Silikon Güvenli Bir Seçenek Değildir

Aslında, inanılmaz derecede güvenli olduğu ispatlandı. Silikon meme implantlarının tıp tarihinde en çok test edilen tıbbi ürünlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Modern silikonları yani meme implantları onlarca yıl önce endişe uyandıran versiyonlardan şu an tamamen farklı ve her yeni tür piyasaya çıkmadan önce kapsamlı güvenlik araştırmaları yapılıyor. Özet olarak, silikon implantlar son derece sağlam bir güvenlik kaydına ve düşük komplikasyon oranlarına sahiptir. Sadece bu değil, artık kadınlar kendilerini bu implantlarla daha doğal hissediyorlar ve bu da hasta memnuniyetini arttırıyor.

Yazının Devamını Oku

Meme Estetiği Öz Güven Tazeliyor

27 Şubat 2019
“Meme estetiği öz güven tazeler” desem ne dersiniz? Göğüslerin güzelliğiyle, öz güven arasında nasıl bir ortak payda var demeyin zira, göğüslerini yaptırdıktan sonra gerçek anlamda mutlu olan ve tekrar öz güvenini kazanan hastalarımı ben biliyorum.

Üstelik yaz mevsimine sayılı günler kala, bu operasyon için en uygun zamandayız! Göğüsler kadınlar için çok önemli. Erkekler için de… Ben her ne kadar erkeklerin kalçaları daha seksi bulduğunu düşünsem de, güzel göğüsleri ayrı bir yere koyan erkeklerin sayısı da son derece fazla. Şimdi erkekleri bir yana koyalım, kadın bedeninin ikonik organı göğüslere odaklanalım.

Meme implantı ile tanışan ilk kadın sanıyorum Timmie Jean Lindsey. Tam 54 yıl önce yani 30 yaşındayken ilk silikon taktıran kadın olarak tarihe adını yazdırmıştır. Söylentilere göre Lindsey bu operasyon sonrası evlenme teklifi almış ve 4 tane de çocuk dünyaya getirmiştir. Lindsey’in öncülüğünde başlayan bu serüvenle birlikte bugün 3 milyondan fazla kadının meme implatı sahibi olduğunu tahmin ediyorum.

Meme büyütme…

Güzel göğüsler için yapılabilecek pek çok meme estetiği uygulaması bulunuyor. Meme Büyütme, yani memeye silikon en popüler ameliyat olup, memeye implantların yerleştirilmesi prosedürüdür. Emzirmeye engel değildir.

Meme küçültme…

Göğüslerin büyüklüğünden rahatsızlık duyan kadınlar ise göğüs küçültme cerrahisine başvurabilirler. Bu operasyon sadece estetik açıdan değil, hastanın ağırlık sebebiyle bel ağrıları yaşatan, ciddi deri sorunları oluşturan iri göğüsleri sebebiyle yaşadığı sağlık sorunlarını da ortadan kaldırır.

Meme dikleştirme…

Meme dikleştirme ise meme başının yükseltilmesi ve sarkmış dokunun toparlanması için yapılır. Sıklıkla implant da yerleştirilerek hacim kazandırılır.

Yazının Devamını Oku

Herkes Bu 3 Estetik Uygulamayı Konuşuyor

7 Şubat 2019
Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar başlığı altında sayabileceğimiz güzellik prosedürleri o kadar hızlı bir şekilde gelişiyor ki, her sene aynı isim altında ama daha gelişmiş uygulamaları bireylere sunuyoruz. Son zamanlarda ise en fazla konuşulan, en fazla soru aldığım ve uyguladığım 3 estetik prosedürünü sizinle paylaşmak istiyorum. Haydi beraber göz atalım...

Popo estetiğinde dolgu

Evet kıvrımları seviyoruz ve Brezilya Poposu estetiği ise kıvrımlı hatlar, güzel bir popo için son derece uygun bir prosedür. Bildiğiniz gibi bu uygulamada tüm vücut yağlarını toparlıyor ve özellikle kalçalarında büyüme ve orantı isteyenler için, bu bölgeye ekleme yapıyorum. Fakat bazen toparlayacak ve popoyu büyütecek kadar yağ olmayabiliyor. İşte bu gibi durumlarda Aquafilling uygulaması büyük bir açığı kapatıyor. Ortalama 5 sene kadar ömrü olan bu dolgu malzemesi %98 oranında su ve %2 poliamidten oluşan hidrofilik jel. Eğer yağınız yoksa ve biçimli dolgun kalçalar istiyorsanız, güzel bir uygulama.

Meme büyütmede yağ transferi

Her zaman söylerim memede irilik değil, dirilik önemli. Her kadının vücut proporsiyonu birbirinden farklıdır ve dolayısıyla meme boyutu da total uyuma göre farklılık gösterecektir. Bu uyum size en doğal görünen meme dokusunu sağlar. Bir başka doğallık veren konu ise kendi yağınızın memelerinize transfer edilmesiyle yapılan uygulama. Bunun için bölgesel yağlanma olan alanlardan yağınızı toparlıyor, kök hücreden zengin hale getirerek, meme bölgesine transferini sağlıyorum. Tırnak başından daha küçük bir girişle bu yağ memelere ekleniyor. Ortalama 1-2 cup büyüme sağlanıyor. Eğer meme büyütme için doğallık arayışındaysanız, kendi yağınızı mutlaka düşünmelisiniz.

Gelişmiş Örümcek Ağı estetiği

Örümcek Ağı estetiğini hemen herkes biliyor artık fakat son 1 senedir uyguladığım şekli, en gelişmiş hali diyebilirim. Kısaca 8 sene evvel yaptığım Örümcek Ağı estetiği ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Öncelikle kullandığım ipler daha gelişmiş materyal içeriğine sahip. Bu ipliklerle evet cilt olan her yere işlem yapabiliyorduk ama şimdi çok daha iyi sonuç alıyoruz. Yüz bölgesi ve özellikle popo bölgesinde de çok iyi sonuç veriyor. İpler emilebilir malzemeden yapılmıştır- polidioksanon veya PDO olarak ifade ediliyor. PDO, cilt altında kolajen sentezini sürekli olarak uyarır, bu da sonuçların zamanla düzeldiğini gösterir. Takıldığında, cildin yerçekimi etkilerine karşı korunmasına yardımcı olan germe görevi görürler. İplikler 4 ila 6 ay içinde vücut tarafından emilir ve ciltte gerginlik, tazelenme ve gençlik etkisi yaratır.

Op. Dr. Bülent Cihantimur

Yazının Devamını Oku

Popo Estetiğine Yeni Yaklaşım: Spider Web Butt Lift

17 Aralık 2018
Yeni bir yıl demek, yeni kararlar, yeni çabalar demek. Pek çok kadının yeni yıl kararları içerisinde bedenini daha iyi bir şekle sokma fikrinin olduğunu da çok iyi biliyorum. Özellikle 2019 senesinde de kalçaların yine ön planda olduğunu düşünürsek, bu yazı kalçalar üstüne olsun.

Spider Web Butt Lift popo bölgesine yapılan bir işlem ama öncelikle kalçaların durumuna bir göz atalım.

Kalçalar estetik bir duruş için son derece önemli. Zaman içinde yağ ve kas dokunda meydana gelen azalma veya doğuştan poponun sönük olması ise, kalça estetiğini gündeme getiriyor.

En fazla uyguladığım estetik cerrahi prosedürleri arasında yer alan popo büyütme, BBL ya da diğer adıyla popo estetiği aynı zamanda Total Vücut Şekillendirme uygulaması içerisinde de ele aldığım bir operasyon. Sıklıkla hastanın bedeninden bölgesel yağları şekillendirerek toparlayıp, popo bölgesine yine kontür vererek transfer edilmesiyle yapılıyor.

Örümcek Ağı estetiği ise 2011 senesinden beri özellikle yüz bölgesine uyguladığım, lifting yani sıkılaştırma ve sarkan cildi toparlama uygulaması. Örümcek Ağı estetiğinin temelinde ipler var. Bu ipleri cilt altı dokusuna tıpkı örümcek ağına benzer şekilde yerleştiriyorum ve bu iplere vücut tepki veriyor. Hemen iplerin etrafına dokuyu iyileştirmek için kendi biyolojik ağını örüyor. Bu biyolojik ağ, belirgin bir sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor. İpler 6 ay içinde eriyor ve bu ağ yaşamını devam ettiriyor.

Spider Web Butt Lift ise, yine aynı felsefe ile çalışan bir mekanizma. Popoya transfer edilen yağlara kalıcı yağ yuvaları oluşturuyor. Kısaca yağlar bu biyolojik ağın içinde yaşamaya devam ediyorlar. Spider Web Butt lift’in avantajlarını şu şekilde sıralayabilirim:

Eğer daha sıkı, daha kıvrımlı ve yuvarlak bir popo bölgesine sahip olmak istiyorsanız, kendi yağınızla yapılan popo estetiğini ve beraber kombinlediğim Spider Web Butt lifti düşünebilirsiniz.

Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın!

Yazının Devamını Oku

10 Soruda Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

2 Ekim 2018
Zayıflama ameliyatlarının sıklıkla yapıldığı şu günlerde, kilo verme sonrası bazı estetik sorunlar yaşanabiliyor. Post Bariatrik cerrahi dediğimiz bu operasyonlarla bireyler tam manasıyla hedeflerine ulaşabiliyorlar.Geçtiğimiz günlerde tam 70 kilo verdikten sonra, yaşadığı sarkma sorunları sebebiyle bana gelen hastam Ceren Saltoğlu’nu muayene ettim. Kendisi bana bir dolu soru sordu ve ben de bu soruları sizler için toparladım. Şimdi size 10 soruda obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatları anlatacağım.

Post bariatrik cerrahi nedir?

Obezite cerrahisi geçirmiş bireylerde vücutlarında ve yüzlerinde sıklıkla görülen sarkma, deformasyon gibi sorunlara yapılan estetik cerrahi uygulamalarıdır.

Obezite cerrahisi estetiğinde hangi uygulamalar var?

Kol germe, bacak germe, liposcuption, yüz germe, sırt germe, popo estetiği, karın germe, meme dikleştirme gibi 360 lifting denilen pek çok cerrahi operasyon yapılabilir.

Kimler post bariatrik cerrahiden yardım alabilir?

Kilo vermiş ve kilosunu artık sabitlemiş, bedeninde ve vücudunda deformasyon yaşayan ve bunlardan dolayı da estetik kaygılar, sağlık sorunları yaşayan herkes bu operasyonları olabilirler.

Yazının Devamını Oku

Kayınvalide Botoksu Diye Bir Şey Var!

14 Haziran 2017
Gelinlerin güzellik rejimlerini biliyoruz. Peki gelinler bu özel güne itinayla hazırlanırken kayınvalideler neden boş dursun?

Gelinlerin güzellik rejimlerini biliyoruz. Peki gelinler bu özel güne itinayla hazırlanırken kayınvalideler neden boş dursun? Ebette gençleşmek, pürüzsüz, dinç, yaşının iyisi bir cilde sahip olmak onların da hakkı. Ne demek bu diye soracak olursanız. Bu güzellik rejimi nereden baksanız 1 sene evvelinden başlıyor. Amaç düğün gecesi iyi gözükmez, damat ya da gelinin annesi olmak farketmeksizin, zinde bir görüntü ile misafirleri ağırlamak

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, düğün öncesinde yapılan özellikle botoks uygulamasına dikkat çekerek bazı açıklamalarda bulundu: “Düğün günü haftalardır koşturan, ev bakan, yeni bir ev oluşturan, tüm düğünle ilgilenen sevgili kayınvalideler için bazen tam bir kabus olabiliyor. Çünkü bir bakıyorlar onca koşturmacanın içinde kendilerini ve ciltlerini ihmal etmişler. Tüm bu stresin yan etkilerine karşı koyarak dinlenmiş ve parlak bir cilde sahip bir anne olabilmek için, bizlere koşuyorlar ama zamanlama aslında çok önemli. Mümkünse bu botoks düğünden beş ay önceden planlanmalı. Çünkü tedaviye başladıktan sonra geri dönüşüne bakmak, ardından kontrolü yaptıktan sonra 2. dozu çok daha güvenilir bir şekilde almak hem avantajlı, hem de son derece önemli.

Botoksta sonuçların ortaya çıkması yaklaşık üç haftayı alır, bu noktada hassas ayar yapabiliriz. Etkisi ise en az üç ay sürer. Ardından, düğün gününden beş hafta önce tekrar muayene ederiz ve tekrarlarız. İşte bu en mükemmel sonucu verir.

Lütfen önce doktorunuzun deneyimini ve güvenilirliğini araştırın. Yalnızca sosyal medya popülerliğine veya bir arkadaşınızın görüşüne dayalı olarak gitmeyin. Tüm endişelerinizi konuşun. İyi bir doktor, sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak size alternatif seçenekler olup olmadığını söyleyecek ve önerecektir. Üzerinizde kesinlikle baskı hissettirmemeli. Doğal bir görünüm için daha hafif dozlar isteyin çünkü zaten daha fazlası her zaman eklenebilir. Amacımız düğün sahibi olarak, geceyi naif geçirmek.

Sanatsal bakış açısını bulun

"İyi bir botoks sizi bu büyük gününüzde doğal gösterebilir ve sanatsal bir doktor seçtiğinizde ise botoks emin olun güzelliğinizi artıracaktır. Unutmayın, burun, çene ve çene çizgisi etrafındaki gelişmiş alanlar sadece botoks konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Alın ve iki kaş arası

Yazının Devamını Oku