HABER

TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistin'de öldürülen her çocuğun elindeki kanda, ABD yönetiminin de payı vardır

TBMM Başkanı Kurtulmuş Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki veto kararı ile ilgili olarak, 'Dünkü karardan sonra Filistin'de öldürülen her çocuğun, her kadının elindeki kanda ABD yönetiminin de payı vardır.' dedi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Eyüpsultan Belediyesi'nin gerçekleştirdiği "100 Sanatçı 100 Eser" isimli 100. Yıl Cumhuriyet sergisinin açılışına katıldı. Kurtulmuş'a, AK Parti Kayseri milletvekili Hulusi Akar, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara ve Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken eşlik etti.

Açılışta ABD'nin Gazze'de acilen insani ateşkes talep edilen kararını veto etmesiyle ilgili olarak konuşan Kurtulmuş, "Bu söylediklerimizi tespiti teyit eden maalesef bir gelişmeye daha şahit olduk. Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, Amerika halklarının da önemli bir kısmının karşı çıkmasına rağmen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki oylamada veto yetkisi kullandı. Sayın Guterres, Birleşmiş Milletler'e mektup yazarak güvenlik konseyini çağırdığı zaman şunu söylemiştik, 'Sayın Guterres'i tebrik ederiz artık insanlık adına son haykırıştır.' O daveti yaptı konsey toplandı.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler