HABER

Murat Kurum: Kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Tuzla Kentsel Dönüşüm Temel Atma ve Yıkım Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Kurum, "İnsanımızın hayatını huzura, refaha ve güvene kavuşturacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarımızdan bir yenisini daha başlatmak için buradayız. Hep birlikte 5187 kentsel dönüşüm konutunun bir kısmının temellerini atacak, bir kısmının ise yıkım törenlerini yapacağız." dedi.

İstanbul’da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacaklarını söyleyen Kurum, ‘’İnsanımızı, daha sağlıklı ve daha güvenli bir İstanbul’da yaşatma idealimizden asla taviz vermeyeceğiz.’’ şeklinde konuştu. ‘

’Yarısı Büyükşehirden’’ kampanyası ile yeni yuvalar yapacaklarını ifade eden Murat Kurum, 100 bin sosyal konutun da inşasına başlayacaklarını söyledi. Mevcut İBB yönetiminin İstanbulluları ilgilendirmeyen konuların peşinde koştuğunu dile getiren Kurum, ‘’Deprem siyaset üstü bir meseledir. Mesele insanımızın canı, evlatlarımızın hayatı olduğu yerde; deprem konusu kimsenin siyasi kariyerine basamak yapılamaz. İstanbullular yüksek ferasetleriyle kimin çalışıp kimin çalışmadığını iyi biliyor. İstanbullular liyakatin ve eser üretenlerin yanında olacaktır.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

"BİRÇOK FARKLI NOKTADA YENİ YUVALARIMIZIN İLK HARCINI DÖKÜYORUZ"

Murat Kurum, bugün İstanbul'un birçok farklı ilçesinde kentsel dönüşüm projelerinin ilk harcının atılacağını belirterek, "İnsanımızın hayatını huzura, refaha ve güvene kavuşturacak olan kentsel dönüşüm çalışmalarımızdan bir yenisini daha başlatmak için Sultan Fatih’in şehrindeyiz; İstanbul’umuzdayız. Bugün hep birlikte 5187 kentsel dönüşüm konutunun bir kısmının temellerini atacak; bir kısmının ise yıkım törenlerini yapacağız. Bir taraftan; Tuzla’mızdan Bağcılar’a; Gaziosmanpaşa’mızdan; Esenler’e; Güngören’den Bahçelievler ve Kartal’a kadar birçok farklı noktada yeni yuvalarımızın ilk harcını dökeceğiz. Diğer taraftan; Bağcılar, Sarıyer, Avcılar, Zeytinburnu, Sultangazi ve Silivri’deki depreme dayanıksız binaların yıkım törenlerini gerçekleştireceğiz. Yüreğimiz; her yeni projeye başladığımızda olduğu gibi, yine coşkuyla ve yine heyecanla dolu. Aynı coşku ve heyecanı sizlerin de yüzlerinde görmekten dolayı, hakikaten mutluluk doluyuz, huzur doluyuz." dedi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler