HABER

Muğla- Antalya kara yolu ulaşıma kapandı

MUĞLA'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Muğla- Antalya kara yolu ulaşıma kapatıldı. Yurdun büyük bir bölümünde yağışlı ve soğuk hava etkili olurken, 5 yıl aradan sonra Muğla kent merkezine kar yağdı. Kar yağışı, başta çocuklar olmak üzere vatandaşları sevindirdi. Menteşe'den Datça, Marmaris, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Fethiye'ye ulaşımın sağlandığı tek karayolu olan Muğla- Antalya kara yolu yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Sıcak ve yaz turizmiyle özdeşleşen Antalya, kent merkezinde 29 yıl sonra kar sevinci yaşandı. Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava Antalya’da da etkisini gösterdi. Gece boyunca sulu şekilde yağan kar, sabah saatlerinde yerine lapa lapa yağışa bıraktı. Kısa sürede kent merkezi beyaz bir örtüyle kaplandı. Araçların üzerinde beyaz örtüye Antalya’ya yazısı yazanların olduğu görüldü.

 

Muğla Bodrum'da Mazı Mahallesi, Etrim Mahallesi'nde kar yağışı etkisini gösterdi. Kentin yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplandı. Marmaris'in kırsal bölgelerine 13 yıl aranın ardından ilk defa kar yağdı.

 

 

GÜNCELLENME