HABER

MİT'ten Kamışlı'da nokta operasyon

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Liman Suwyeş'inin Suriye'nin Kamışlı bölgesinde nokta operasyonla etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MİT, YPG’nin kadın yapılanması sözde sorumlularından Rihan Amude kod Liman Suwyeş’i Kamışlı’da gerçekleştirdiği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. Liman suwyeş, PKK/PAJK Meclisi Üyesi ve PAJK Suriye sözde sorumlularındandı.

Liman Suweyş, Suriye’de örgüt adına toplumsal alan ve örgütlenme faaliyetlerini yönetiyordu. Türkiye’ye sınır olan Kamışlı bölgesinde, Kandil’den gelen talimatları kadın örgüt mensuplarına aktarıyordu. Bu çerçevede örgütün amaç ve hedefleri doğrultusunda Türkiye’ye yönelik eylemsel faaliyetleri organize ediyordu. Liman Suweyş, Türkiye’ye yönelik faaliyetleri sebebi ile MİT’in hedef listesindeydi.

Suweyş’in etkisiz hale getirilmesi için saha ajanlarına talimat verildi. Kamışlı’da bulunduğu belirlenen terörist Suweyş anlık takibe alındı. Uygun zamanda MİT’in gerçekleştirdiği nokta operasyonla Suweyş’i etkisiz hale getirildi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler