HABER

İYİ Parti ile CHP arasında Balıkesir krizi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e dikkat çeken bir çağrı yaptı. Katıldığı televizyon programında konuşan Özel, İYİ Parti'nin Balıkesir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez'i adaylıktan çekmesini istedi ve "Benim tanıdığım Meral Hanım Balıkesir için gereğini yapar" ifadelerini kullandı. Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik borç ödeme çıkışı tartışma yarattı. CNN TÜRK'ün sorularını yanıtlayan İYİ Parti kurmayları o çağrıya kapıları kapattı. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür'ün konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İYİ Parti’ye Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını çekme çağrısına İYİ Partili isimler ne dedi? İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez, Özel’in çağrısına yanıt verdi. İYİ Partili isimler Özgür Özel’in çağrısına kapıyı kapatmış durumda.

Turhan Çömez saha çalışmalarındaydı. Turhan Çömez, ‘Sahadayız, gece gündüz milletimizle kucaklaşıyoruz. Kazanmak için çalışıyoruz. Siyasi spekülasyonlara ayıracak zamanımız yok.’ dedi.

Özgür Özel katıldığı TV programında şu ifadeleri kullanmıştı:

‘Ben Balıkesirlilerin Ahmet Akın’a hakkını teslim edeceklerini düşünüyorum. Geçen seçim Ahmet Akın adaydı ve kazanmaya gidiyordu. İYİ Parti Balıkesir’i istedi. Ağlaya ağlaya Ahmet Akın’ı çektik. Ahmet Akın da vardı orada Akşener, ‘Bunların hiçbirine borcum yok ama sana bir borcum var. Ben o borcu bir gün öderim.’ dedi. Şunu bekliyorum Merak Hanım’dan bir borcum vardı, gereğini yapıyorum der mi benim tanıdığım Meral Hanım der.'

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler