HABER

İki lise öğrencisi dalgalara kapılıp kaybolmuştu... 21 yaşındaki genç, onları kurtarmak için canını hiçe saymış

Trabzon'da, limanda cep telefonuyla görüntü çekerken fırtına kaynaklı dalgaların sürüklediği denizde kaybolan lise öğrencileri Uğurcan Korkmaz (16) ve Emir Berke Aşık'ı (16) kurtarmak için bölgede bulunan üniversite öğrencisi Berk Büyükakca'nın (21) denize atladığı ortaya çıktı. Büyükakca, "Dalga vurunca aniden denize düştüler. Yardım etmek için koştum, denize atladım. Şiddetli akıntı vardı, kendilerine ulaşamadım. Güçlükle kıyaya çıkabildim" dedi.

Olay, önceki akşam, Beşikdüzü ilçesi Liman mevkisinde meydana geldi. Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi öğrencisi Emir Berke Aşık ve Uğurcan Korkmaz, bölgede etkili olan fırtına nedeniyle, denizde oluşan dev dalgaları arkalarına alıp cep telefonu kamerasıyla fotoğraf çekmek istedi. Bu sırada dalgalara kapılan 2 öğrenci, denize sürüklenip kayboldu.

Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı dalgıçlar, AFAD, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kayıp gençleri bulmak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Olumsuz hava şartlarına rağmen 3 gündür sürdürülen arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler