HABER

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Filistin büyük bir zulüm altında

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "İsmini asırlar boyunca Müslümanlar sayesinde taşıyan Kudüs, Filistin büyük bir zulüm altında. Bu zulmün ortadan kalkması için bütün Müslümanların güç birliği yapması, tek yumruk olması lazım" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ordu'da, 'Mazlumlara Dua, Filistin'e Vefa Sabah Namazı Buluşması' programına katıldı. Tarihi Yalı (Aziziye) Camisi'nde düzenlen programa Erbaş'ın yanı sıra Ordu Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve çok sayıda kişi katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Erbaş, sabah namazını kıldırdı.

'BÜTÜN PEYGAMBERLERİN GETİRDİĞİ HAK DİNİN ADI İSLAM'DIR'

Namazın ardından konuşan Ali Erbaş, Türkiye'deki bütün camilerde sabah namazı buluşması yapıldığını belirterek, "Dünya kurulduğu andan itibaren ilk insan ve ilk peygamber Hz. Adem aleyhisselamdan itibaren hak ve batıl mücadelesi hep devam etmektedir. Bundan sonra da kıyamete kadar devam edecektir. Önemli olan insanların hak tarafından yer almasıdır. Peygamberlerin getirmiş olduğu ve genel olarak bütün peygamberlerin getirdiği hak dinin adı İslam'dır. İslam'ın ilkelerinin yer aldığı hak cephesinde bulunanlar Cenabıhakk'ın rızasına uygun yerde bulunmuş demektir. Onun için biz diyoruz ki; Allah'ın yarattığı bütün kullar, onun gönderdiği peygamberlerin izinde olsunlar" diye konuştu.

'ŞANLI ORDUMUZ BÜYÜK MÜCADELE VERİYOR'

Allah'ın nurunu söndürmek isteyen insanların hep olduğunu ve bugün de var olduğunu kaydeden Erbaş, "Dün çeşitli cephelerde dedelerimiz mücadele ettiler. Dinimiz için mücadele ettiler, ezanımız için mücadele ettiler. Bayrağımız için mücadele ettiler. Bizim köyümüzden 80 kişi gitmiş, 6 kişi dönmüş. Diğerleri şehit. Çanakkale'den Yemen'e, Sarıkamış'tan Maraş'a, Antep'e her yer düşmanlar tarafından işgal edilmeye çalışılmış ama ecdadımız Anadolu'yu onlara mezar etmiş. Bugün de şanlı ordumuz ülkemizin sınırlarının içerisinde ve ötesinde büyük bir mücadele veriyor. Teröristlere ve teröristleri destekleyen düşmanlara karşı ordumuz mücadele veriyor" ifadelerini kullandı.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler