HABER

Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze'de insani araya ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 'İsrail güçlerinin altı haftadan uzun süredir saldırılarının devam ettiği Gazze’de insani ara ilanı konusunda mutabakata varılmasını olumlu bir gelişme olarak görüyoruz' denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Gazze'deki geçici ateşkes ile ilgili açıklama geldi.

Bakanlığın internet sitesinde 'Gazze’de İnsani Ara İlan Edilmesi Hk' başlığı ile yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

'İsrail güçlerinin altı haftadan uzun süredir saldırılarının devam ettiği Gazze’de çatışmalara 4 günlük insani ara ilanı konusunda taraflar arasında mutabakata varılmasını, akan kanın bir nebze olsun hafifletilmesi bakımından olumlu bir gelişme olarak görüyoruz.

Rehine ve tutukluların bir kısmının serbest bırakılmasını ve Gazze’ye girişine izin verilen insani yardım miktarının artırılmasını da kapsayan mutabakata tam riayet edilmesini bekliyoruz.

Bu insani aranın, çatışmaların bir an önce tamamen sona erdirilmesine yardımcı olmasını ve iki devletli çözüm temelinde, adil ve kalıcı bir barışa yönelik bir süreci başlatmasını temenni ediyor, Katar’ın bu mutabakata varılmasını sağlayan çabalarını takdirle karşılıyoruz.'

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler