HABER

Çocuğu iple bağlayıp çatıdaki karları temizletti!

İstanbul Küçükçekmece’de, bir şahıs çocuğu iple bağlayarak karla kaplı çatıyı temizlemeye çalışarak, çocuğun canını tehlikeye attı. Esenyurt'ta da vatandaşlar tehlikeyi göze alarak kar temizliği için çatılara çıktı. Yürekleri ağza getiren iki olay da kameralar tarafından kaydedildi.

Olay, sabah saatlerinde Küçükçekmece İnönü Mahallesinde 2 katlı bir binada yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, kimliği belirlenemeyen erkek şahıs, çocukla çatıya çıktı. Daha sonra çatıdaki karı temizlemesi için çocuğun beline ip bağlayıp, kenara doğru gönderdi. Çocuk ise beline bağlı iple çatı üzerindeki karı temizlemeye çalıştı. İpin kopmaması veya çocuğun kaymaması faciayı önlerken, çocuğun canının tehlikeye atıldığı anlar bir vatandaş tarafından kamera ile kaydedildi.

Esenyurt’ta yine kar temizliği için çatıya çıkan vatandaşlar önlem almadan biriken karları aşağı atmaya çalıştı. Tehlikeyi göze alarak çatıya vatandaşlar yürekleri ağza getirdi. Vatandaşın kar tehlikeli kar temizliği kameralar tarafından kaydedildi.

Küçükçekmece’deki çocuğu iple bağlayarak temizlik yapma anının videosunu kaydeden Eyüp Akhan, “İşe gitmediğim için tatilim vardı, kahvaltıdan sonra sigara içmek için balkona çıktım. Balkona çıkmamla manzara ile karşılaştım. Çatıda yukarıdan çocuğun beline ip bağlamış ve onu aşağıya doğru sarkıtmış, kar temizliği yapıyordu. Olayın tehlikeli olduğunun farkına vardım o yüzden çektim. Elinde bir faraş vardı, elinde iple çocuğu bağlamış, çocuk da yamaca doğru gelmiş kar temizliği yapıyor. Aşağıya düşme tehlikesi yüzde 90, ip her an kopabilirdi, çocuk aşağıya kayabilirdi” diye anlattı.

GÜNCELLENME