HABER

Bakan Fidan uyardı: Savaş sarmalı daha büyük bir girdaba dönüşecek

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara’da Hırvatistan Dışişleri Bakanı Gordan Grlic Radman ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu. Bakan Fidan "Gazze'de başlayan savaş sarmalı daha büyük bir girdaba dönüşecek" uyarısında bulunurken Hırvatistan Dışişleri Bakanı Grlic Radman ise "Bizim için Türkiye (AB'ye) aday ülkedir ve AB'nin anahtar partneri olarak kalacaktır" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan basın toplantısında yaptığı açıklamada  İsrail-Hamas savaşına değindi ve "Bu krizin iki devletle çözümlenmesi fikri esas olduğu fikri herkes tarafından kabul edilmiş durumda. Problem artık bu görüşün doğruluğu değil hayata nasıl geçirileceği." ifadelerini kullandı.

Bakan Fidan sözlerine şöyle devam etti;

"Gazze'deki katliam uluslararası toplum önünde yaşanıyor. Bu katliam devam ederken bölgesel yaygınlaşma riskini de biz dile getirdik. Lübnan'dan başlanması beklenirken başka yerden çıktı. Irak'ta Suriye'de olanlar, Gazze'de başlayan savaş sarmalının daha büyük bir girdaba dönüşeceğinin ön habercisi olduğunu görmek yanıltıcı olmasa gerek. . İsrail'in yaptığı katliamların gerekli karşılığı bulması için çabalarımızı sürdüreceğiz. Tüm uluslararası toplumu bir kez daha kalıcı ateşkes çalışmalarına destek olmaya davet ediyorum"

HIRVAT BAKAN'DAN AB MESAJI

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Grlic Radman ise basın toplantısında "Bizim için Türkiye (AB'ye) aday ülkedir ve AB'nin anahtar partneri olarak kalacaktır" ifadelerini kullandı.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler