EKONOMİ

Bakan Bayraktar konuştu: Adıyaman, Türkiye Petrollerinin nüvesini oluşturduğu yerdir

Deprem felaketinin yıl dönümünde Adıyaman'da düzenlenen anma programına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Adıyaman’ı Türkiye Petrollerinin doğduğu ve gelişmesine ev sahipliği yaptığı kent olarak tanımladı.

Türkiye’deki ham petrol üretiminde yıllardır önemli bir paya sahip olan Adıyaman’da “6 Şubat 4.17” anma programına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, kentin çok önemli bir konumu olduğuna işaret etti.

Adıyaman Valiliğinin düzenlediği anma etkinliğine katılan ve burada konuşan Bakan Bayraktar, depremin büyüklüğünden, özellikle madencilerin enkaz altında kalan madencileri kurtarmak için gösterdikleri gayretten ve Adıyaman’ın ham petrol üretimindeki öneminden bahsetti.

Bayraktar, anma etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Öyle büyük bir deprem, öyle büyük bir felaket, büyük bir acı yaşadık. Hemen akabinde devletimiz bütün imkanlarıyla bütün kurumlarıyla burada olmaya gayret etti. Milletimiz bütün imkanlarını seferber etti. Memleketimizin ne kadar büyük bir memleket olduğunu bir kez daha gördük. Bakanlığımın önemli bir görev alanı madenler, yeraltı kaynaklarımız. Madencilerimizden yaklaşık 10 bin arkadaşımız deprem bölgelerinde görev aldı. Onlar da hayatını hiçe sayarak o enkazların altından vatandaşlarımızı çıkarmak için çok büyük, fedakarca emek ortaya koydular. Ben huzurlarınızda onlara milletimiz adına, Bakanlığım adına onların bu kahramanca tutumlarından dolayı, gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Depremden sonra yaraların hızlı bir şekilde sarılması, şehirlerimizin kalkınması, inşası ve ihyası faaliyetlerine başlanıldı. Cumhurbaşkanımızın hemen seçimlerden sonra hükümeti kurmasından sonra kabinede bizleri görevlendirdi. Depremin etkilediği şehirlerimizin bir an önce inşasının ihyasının sağlanması önceliğimiz oldu” dedi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler