HABER

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilere açıklamalarda bulundu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gezi Parkı Davası sonrası tartışmalarla ilgili olarak, 'Maalesef dün açıklanan mahkeme kararından hukuk devletinde olması gereken tepkilerin dışında saygısızca tepkilere de şahit olduk.' dedi.

Bakan Bozdağ'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Maalesef dün açıklanan Mahkeme kararına hukuk devletinde olması gereken tepkilerin dışında saygısızca tepkilere de şahit olduk. Cumhurbaşkanımızı ve kararı veren hakimleri tehdit eden, dil uzatan tepkilere şahit olduk. Dil uzatanları, el sallayanları, ant içenleri, tehdit eden herkesi kınıyorum.

Pek çok siyasi, siyasi beklentilerine göre kararları değerlendiriyor. Herkesi hukuk devletinin asgari gereklerine saygı duymaya davet ediyorum. Daha önce bu dava ile ilgili karar aşamasına geldiğinde sayın Kılıçdaroğlu tweet atmış, beklediği gibi karar çıkmazsa nasıl suçlayacağına dair imalar ön plana çıkıyordu.

Türkiye, egemen ve bağımsız bir devlettir. Kimsenin Türkiye'nin iç işlerine karışmaya hakkı yoktur. Ne ABD'nin ne de başka ülkenin Türkiye'nin yargılaması ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur.. Türk yargısı başa ülkelerin değerlendirmelerine göre karar vermez

ABD ve Almanya'yı ve başka açıklama yapan ülkelerin hepsini Türkiye'nin iç işlerine müdahale ettikleri için kınıyorum. Türkiye bir hukuk devletidir.

Mahkemelere 'kurgulanmış mahkeme' demek mahkemelere ve hakimlere açık şekilde hakarettir.

Sayın Cumhurbaşkanımız mücadelesi milleti ile yapılan bir mücadeledir. Özgür Özel veya başkaları esas haddini bilmesi gerekenler onlardır. Kimsenin Cumhurbaşkanı'na parmak sallamaya, had bildirmeye hakkı da haddi de yoktur.

Şimdi 6'lı masa, 10'lu masa başka başka masalarla yol kesmeye kalkıyorlar. Yine güçleri yetmeyecek.

GÜNCELLENME