ADIYAMAN HABERLERİ

Vali Demirtaş’tan Basın Çalışanlarına Ziyaret

IHA
09.01.2016 - 13:03 |Son Güncelleme :

ADIYAMAN VALİSİ MAHMUT DEMİRTAŞ, GAZETECİLER CEMİYETLERİNİ ZİYARET ETTİ

IHA

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Adıyaman’da faaliyet gösteren basın cemiyetlerini ziyaret ederek, yaygın ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Vali Mahmut Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle GAP Gazeteciler Cemiyeti, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti ve Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti’ni ziyaret etti.
İlk olarak GAP Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Cemiyet Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz tarafından karşılandı.
Vali Mahmut Demirtaş’ın ziyaretinden memnuniyet duyan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, bölgesel bir cemiyet olarak kurulan GAP Gazeteciler Cemiyetinin Adıyaman basın camiasına getirdiği yenilikler ile basın hayatındaki birikim ve tecrübelerini dile getirdi.
Ardından Adıyaman Gazeteciler Cemiyetine geçen Vali Mahmut Demirtaş’ı Başkan Zeki Dişkaya ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Vali Mahmut Demirtaş’ın ziyaretinden onur duyduklarını kaydeden Başkan Dişkaya, “Güneydoğu Anadolu Bölgemizin içerisinde yer alan Adıyaman’ımız da birçok vali gördük. Sayın Valimizin ilimize gelişi ile birlikte devletin güler yüzünü, şefkat yüzünü, herkese eşit mesafedeki duruşu ve kamuoyundaki yansımaları herkes tarafından takdir edilmektedir. Sayın Valimizi bugün burada ağırlamaktan kalben şeref duyuyoruz. Sayın Valimizin bir Adıyamanlı gibi koşturmasından bir Adıyamanlı olarak teşekkür ediyoruz. Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Son olarak Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş’ı Başkan İbrahim Aslan ve üyeleri karşıladı. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, projeler ve yatırımlar konuşuldu.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Cemiyeti ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür eden Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, “Yaklaşık 4 yıldır ilimizde görev yapan Valimiz Mahmut Demirtaş, ilimize atandığı günden beri başta eğitim yatırımları olmak üzere ilin kalkınması adına çok önemli hizmetlerde bulundu. Basın olarak teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da basın olarak Sayın Valimizin Adıyaman’da hayata geçireceği her türlü projeye destek vereceğiz. Son iki yıldır Adıyamanlı vatandaşlara nefes aldıracak Beşpınar Projesi’nin Sayın Valimizin öncülüğünde çok önemli bir aşamaya geldiğini görüyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesiyle Adıyaman’da insanlarımız hafta sonu aileleriyle birlikte eğlenebileceği bir mesire alanına kavuşmuş olacaktır. Bu projeyi hayata geçiren Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü Adıyaman bu tür sosyal projelere susamıştı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bizleri unutmayarak ziyaret eden Sayın Valimize cemiyetimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Basının Adıyaman’ın ekonomik ve sosyal alanda gelişmesinde ve kalkınmasında çok büyük katkıları bulunduğunu dile getiren Vali Mahmut Demirtaş ise, “Bizler kamu görevini yerine getirirken basınımızın ve basın emekçilerimizin çok büyük katkıları bulunmaktadır. Adıyaman’da göreve başladığımız günden beri basınımızla bir dayanışma içerisinde hizmet ederek ilin sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Bugüne kadar basınımızda ciddi eleştirilerde aldık ama hiçbir zaman bundan rahatsız olmadık. Tam tersine bu eleştiriler bizlere yol gösterici oldu. Şu da bir gerçek ki, kamu hizmetinin yerine getirilmesinde basınımız devlet ile vatandaş arasında bir köprü görevi görmektedir. Demokrasinin gelişmesini istiyorsak yerel basının mutlaka desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmak adına önemli bir görevi üstlenen tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.
Vali Mahmut Demirtaş 3,5 yıllık görevi süresince Adıyaman’da yaptıkları çalışmalar ile hayata geçirdikleri projelerden söz etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Vali Demirtaş’tan Basın Çalışanlarına Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ocak 2016 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Demirtaş’tan Basın Çalışanlarına Ziyaret haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:38
 • Güneş
  06:58
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:52
 • Akşam
  18:22
 • Yatsı
  19:37
Sayfa Başı