GeriTeknoloji Windows Phone'un sonu mu geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows Phone'un sonu mu geliyor

Windows Phone'un sonu mu geliyor
refid:27037859 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Windows Phone işletim sistemi henüz ölmedi ama can çekişiyor. Windows Phone’un sonu ufukta görünüyor olabilir mi?

Dört yıllık akıllı telefon savaşının sonunda Microsoft, sınıra dayanmış gibi gözüküyor.

2014 ikinci çeyreğinde Windows Phone temelli akıllı telefonların satışı 7.2 milyon seviyesine geriledi. Bu rakam 2013'ün aynı döneminde 8.4 milyon adetteydi.

Satışların düşmesi ile Microsoft da ciddi pazar payı kaybetti şirketin akıllı telefon sektöründeki pazar payı yüzde 3.4'den yüzde 2.5 seviyesine geriledi. Aynı dönemde rakipleri Apple ve Android temelli cihazların pazar payı ise yükseldi.

Donanım Günlüğü'nün haberine göre Microsoft, kısa süre önce hakim olduğu ucuz akıllı telefon muharebesindeki savaşı da kaybetmek üzere zira 100 dolarlık Android telefonlar, Çinli üreticilerin desteğiyle gün ve gün ivme kazanıyor. Microsoft’un bu konudaki politikası ise Nokia’nın X modellerini destekleyerek, pazar payını biraz da olsa geri almak yönünde.

Maalesef üst seviye akıllı telefon pazarı da Android ve iOS’un kuşatması altında. Firmanın bu alanda hemen hemen hiç gücü yok.

Radikal ve kar odaklı kararları ile tanınan Microsoft İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella, bu gidiş 2016'ya kadar sürerse Windows Phone projesinin fişini çekebilir. En azından dedikodular bu yönde gelişiyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle